Skocz do zawartości
Seba6001

Chore ryby jakaś opryszczka

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, DarekB30 napisał:

Kurcze czegoś nie ogarniam. Ty tu piszesz że parametry książkowe, Twoja siostra na grupie FB podaje zupełnie inne... weźcie się zdecydujcie bo już nie wiadomo kogo słuchać.
3af780eab3852c2da5e2c3e54b40e90c.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

może dwie osoby robiły testy i dlatego są dwa rożne :) co tak naprawdę moim zdaniem nie tłumaczy stanu i zachowania sie  ryb .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Darek po co zachodzić w głowę

 brak wątku o akwa

nie ma opisu akwa ,foto itp - wiec niech radzą sami lub czyta i sam oczywiście dalej działa w temacie 

a teraz krzyczy pomocy - jak brak czegokolwiek by pomóc 

okrutne ale prawdziwe 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niwre37 napisał:

może dwie osoby robiły testy i dlatego są dwa rożne :) co tak naprawdę moim zdaniem nie tłumaczy stanu i zachowania sie  ryb .

Ale te parametry to napewno nie są książkowe. Magnez niski, fosforany dużo za dużo wysokie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz dalej wałkujesz parametry pomimo iz nie sa one wazne....  popatrz ile cennego czasu zużylismy na  temat o parametrach   a nic konkretnego sie nie napisało ... tylko niektore osoby juz zaczęły snuć jakies wnioski a w miedzy czasie białobrody padł.

Temat do zamkniecia, niepotraficie mi pomóc

ps : otwórzcie nowy dział "wróżenie z parametrów "

 

Edytowane przez Seba6001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o pomoc czy żądasz pomocy? Ton Twoich wypowiedzi nie zachęca doświadczonych akwarystów do wypowiedzi w tym temacie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzisz dalej wałkujesz parametry pomimo iz nie sa one wazne....  popatrz ile cennego czasu zużylismy na  temat o parametrach   a nic konkretnego sie nie napisało ... tylko niektore osoby juz zaczęły snuć jakies wnioski a w miedzy czasie białobrody padł.
Temat do zamkniecia, niepotraficie mi pomóc
ps : otwórzcie nowy dział "wróżenie z parametrów "
 
Zwykle chamstwo....szkoda czasu na dalsze dyskusje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seba6001 napisał:

widzisz dalej wałkujesz parametry pomimo iz nie sa one wazne....  popatrz ile cennego czasu zużylismy na  temat o parametrach   a nic konkretnego sie nie napisało ... tylko niektore osoby juz zaczęły snuć jakies wnioski a w miedzy czasie białobrody padł.

Temat do zamkniecia, niepotraficie mi pomóc

ps : otwórzcie nowy dział "wróżenie z parametrów "

 

Przecież napisałem co trzeba zrobić, to olałeś. Na forum nie ma jasnowidzów.

Mamy otworzyć dział 'zgadujcie zgadula co dolega moim rybom'?

Białobrodego schłodz i oddaj na badania, jeśli Ci zależy na pozostałych. Tak jak napisałem, wygląda to na infekcję, w słodkowodnym popularna i bardzo śmiertelna jest flexibakterioza.

Wodę weź do jakiegoś sklepu i zrób test na amoniak i no2, może biologia się zachwiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zrozumieć kolegę że ma nerwy jak mu wszystkie ryby padają jedna za drugą.Jak pisze o rybach jakie ma to raczej ma pojęcie o parametrach w akwarium to raczej każdy laik powinien się z orientować,ale się jednak pomyliłem,ale w wróćmy do przykrego tematu.Też tak się dzieje lub podobnie jak za dużo ozonu się w puszcza do akwarium.Piszę z doświadczenia kiedyś mi się to zdarzyło,pojawiły się podobne objawy co piszesz i wszystkie ryby padły w ciągu 2 tygodni .Chyba że nie masz ozonu to już jest inna bajka.Raczej przyniosłeś jakąś infekcję z ostatnią rybą A jak chodzi o parametry wody bo PO4, NO3 za wysokie czy za niskie czy Mg, Ca i.t.d  to nie do końca tak działa jak nie którzy myślą na korale jak najbardziej  ma to znaczenie,ale też nie jest to reguła .Jak macie możliwość z prawcie parametry wody w sklepach morskich to się co niektórzy bardzo zdziwią.A preparaty na choroby większość z nich jest na zapobieganie,a nie na leczenie.Pewnie większość teraz morszczaków mnie nie  na widzi,ale piszę z perspektywy lat z akwarium morskim dodam to są moje doświadczenia i proszę o nie brania tego jak bym pozjadał wszystkie rozumy.Bo jeszcze bardzo bardzo daleka droga prze de mną,aby móc powiedzieć że jestem mądry w tej dziedzinie.Pozdrawiam i życzę ci kolego powodzenia i jak najmniej takich przykrych doświadczeń.I oczywiście pozdrowienia dla wszystkich z Nano-Reef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt koledze na odleglość nie zdiagnozuje dlaczego ryby mu padają. Tym bardziej przy dość nietypowych objawach. Z kłaczkami przy pysku kojarzy się flexibakterioza ale to za mało bo nie ma innych objawów tej choroby więc można tylko wróżyć.  Raffy14  chyba udzielił koledze najlepszej rady.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.