Skocz do zawartości
Bombi

2 odpieniacze czy to zadziała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zakładać większe akwarium. Kupiłem okazyjnie odpieniacz hydor 250.65 i mam także odpieniacz sera PS-130 i czy te dwa odpieniacze wyrobią na 250l+ sump? Koralowce będą to raczej LPS oraz miękkasy. A ryby będą przeniesione 2x błazenki 2x pterapagony 1xsalarias 2xkrewetki 2kraby .

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden duży czy dwa małe na jedno wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedziesz potrzebowal 3ciego zeby przynajmniej kazda ryba czula ze ma swoj odpieniacz ;)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzym napisał:

To bedziesz potrzebowal 3ciego zeby przynajmniej kazda ryba czula ze ma swoj odpieniacz ;)

@dzym a to teraz pojechałeś:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety fundusze nam ograniczone (mam mniej niż 18 lat )dlatego tak kombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Bombi napisał:

Chciałbym odpowiedzi które odpowiedzą na moje pytanie konkretnie. ;)

konkretnie to nie ma 2 takich samych systemów i NIKT Ci nie odpowie konkretnie - teoretycznie powinno ale czy na pewno zadziała ? to się okaże jak sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

konkretnie to nie ma 2 takich samych systemów i NIKT Ci nie odpowie konkretnie - teoretycznie powinno ale czy na pewno zadziała ? to się okaże jak sprawdzisz

O taką odpowiedź mi chodziło. Niestety ,a może stety będzie to dość budżetowy projekt , choć będę się starał unowocześniać cały ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na pewno założę nowy temat i będę go aktualizował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bombi napisał:

O taką odpowiedź mi chodziło. Niestety ,a może stety będzie to dość budżetowy projekt , choć będę się starał unowocześniać cały ten system.

Na forum miałeś to z 1000 razy napisane, lekcja nieodrobiona ;)

 Hepatus do 250 litrow? To jak skalar do słoika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pawel_Q napisał:

 

 Hepatus do 250 litrow? To jak skalar do słoika.

Dla chcącego nic trudnego i wszystko da się upchnąć. Nawet już widziałem heptusa w reefmax. Z góry napiszę, że nie polecam, bo ta ryba rośnie dość duża i potrzebuje sporo miejsca do pływania.post-4126-0-24349100-1394098170.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Dla chcącego nic trudnego i wszystko da się upchnąć. Nawet już widziałem heptusa w reefmax. Z góry napiszę, że nie polecam, bo ta ryba rośnie dość duża i potrzebuje sporo miejsca do pływania.post-4126-0-24349100-1394098170.jpg

Sklepy pomagają, w sprzedaży miniaturki hepatusów, na zachętę ;) ot tak najlepiej do kuli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy sprzedadzą wszystko, byle sprzedać i zarobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu miałem możliwość kupna hepatusa od małego i wydane gdy podrośnie. A skłoniło mnie to do tego to , że jest przepiękny.

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bombi napisał:

Po prostu miałem możliwość kupna hepatusa od małego i wydane gdy podrośnie. A skłoniło mnie to do tego to , że jest przepiękny.

W obecnych czasach każdy ma taką możliwość ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bombi napisał:

Po prostu miałem możliwość kupna hepatusa od małego i wydane gdy podrośnie. A skłoniło mnie to do tego to , że jest przepiękny.

:cursin:

:icon_confused:

:smile_dissapprove:

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arturro napisał:

:cursin:

:icon_confused:

:smile_dissapprove:

:(

Taka moda teraz, kup rybę, wychowaj i sprzedaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety warunki nie pozwalają, ale namiastkę chociaż można poczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz już liczysz grosz do grosza to nie pakuj się w to. Morskie to drogie hobby i zawsze trzeba mieć zaskórniaki na awarię, leczenie czy inne takie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Kośmid napisał:

Jeśli teraz już liczysz grosz do grosza to nie pakuj się w to. Morskie to drogie hobby i zawsze trzeba mieć zaskórniaki na awarię, leczenie czy inne takie.

Mozna troche  przyoszczedzic i nie jeat to juz hobby tylko dla bogaczy. Po prostu trzeba na starcie bardziej sie przylozyc. Wiecej pytac. Wiecej myslec i wiecej szukac. Wiecejbtwgo zrozumiec i mniej bledow popelnic. Sprzet uzywany czesto idzie za grosze. Szczepki korali w wersji mikro tez urosna. Ryby czasem mozna od kogos odkupic taniej albo kupic na jakiejs promocji. Najpierw sprzet mozna kompletowac powoli i dlugo potem od czasu do czasu male zakupy zycia. Samo utrzymanie malego zbiornika ponizej 100l wcale az tak kosztowne nie jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortuny nie trzeba ale nawet low cost to nie byle kieszonkowe. Wiem bo zakładałem gdy też nie byłem jeszcze pełnoletni i na kartce budżet się zgadzał. Potem już mniej. Rzekłbym, że w morskim najpierw akwarium, potem rybki parafrazując przysłowie :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, Bombi napisał:

Witam. Mam zamiar zakładać większe akwarium. Kupiłem okazyjnie odpieniacz hydor 250.65 i mam także odpieniacz sera PS-130 i czy te dwa odpieniacze wyrobią na 250l+ sump? Koralowce będą to raczej LPS oraz miękkasy. A ryby będą przeniesione 2x błazenki 2x pterapagony 1xsalarias 2xkrewetki 2kraby .

wydaje mi się że lepiej sprzedać te dwa małe odpieniacze i kupić jeden większy, większe mają lepszą wydajność raz ze względu na pompę (większa moc zasysa więcej powietrza) dwa na wielkość komory reakcyjnej, to co zauważyłem u siebie jak miałem mały odpieniacz coś tam pienił ale średnio mu to wychodziło, jak  zmieniłem na trochę większy z większym przepływem powietrza efekt był od razu widoczny

reasumując, wydaje mi się że dwa słabe odpieniacze nie będą tak dobre jak jeden mocny

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przeraża mnie fakt , że za większy odpieniacz będę musiał dać blisko tyś. A ze sprzedaży będę miał max 300.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.