Skocz do zawartości
waldek123blau

Jaka farba do morskiego akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem do swojego szkiełka dwie sztuki Waveboxów firmy Tunze. Mam niebieskie tło 3D w swoim baniaku i te Waveboxy wyglądają nie ciekawie. Chciałbym pomalować te waveboxy na niebiesko aby wyglądały jak trzeba. Moje pytanie: jaka farba będzie bezpieczna dla życia w akwarium?

11205503_IMG_0465.JPG

Chciałbym dokupić jeszcze dwa dodatkowe Waveboxy i przed włożeniem do akwarium mogę je pomalować


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, waldek123blau napisał:

Zakupiłem do swojego szkiełka dwie sztuki Waveboxów firmy Tunze. Mam niebieskie tło 3D w swoim baniaku i te Waveboxy wyglądają nie ciekawie. Chciałbym pomalować te waveboxy na niebiesko aby wyglądały jak trzeba. Moje pytanie: jaka farba będzie bezpieczna dla życia w akwarium?

11205503_IMG_0465.JPG

Chciałbym dokupić jeszcze dwa dodatkowe Waveboxy i przed włożeniem do akwarium mogę je pomalować

A nie myślałeś o zrobieniu struktury? Pociągnąć je żywicą i obsypać piaskiem jak na dnie, mozesz też dodać jakieś drobne kawałki skałek. Coś na podobę tego jak zrobiłem jedną ściankę boczną w moim akwa.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowanie plastików jest upierdliwe i trudne lepiej chyba będzie zrobić nakładkę z PMMA jak radzi @Coltrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie to nie problem wszystkie zderzaki w samochodach obecnie są plastikowe i pomalowane. Kwestia jaka farba będzie bezpieczna?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent zderzaków przewiduje że będą malowane. Większość plastików ma dodatek ułatwiający wyjmowanie z formy który mocno utrudnia przyczepność czegokolwiek. Farby to loteria. Widziałeś jakiekolwiek sprzęty zanurzone w akwarium które fabrycznie były malowane?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba panelu w reefmaxie od Aquael jest malowana na niebiesko. Skontaktuj się z nimi to może zdradzą jakiej farby użyli.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zderzaki są plastikowe, ale używa się specjalnego podkładu który niejako wgryza się w plastik (zasada podobna do klejów cyjano akrylowych) dopiero poźniej idzie właściwa warstwa lakieru,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciej01 napisał:

Szyba panelu w reefmaxie od Aquael jest malowana na niebiesko. Skontaktuj się z nami to może zdradzą jakiej farby użyli.

Dzięki Maćku.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciej01 napisał:

Szyba panelu w reefmaxie od Aquael jest malowana na niebiesko. Skontaktuj się z nimi to może zdradzą jakiej farby użyli.

I ta farba odłazi z tej szyby także nie jest to zadowalające rozwiązanie..


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź epoksyd z atestem do kontaktu z pitną wodą.  Wtedy zadzwoń do producenta i zapytaj czy farba nadaje się do słonej wody.  Ewentualnie sam poszukaj czegoś, co będzie się nadawało do malowania statków/wyposażenia itd. Byle nie była to farba antyporostowa. Producenci: International Paint, Jotun itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kombinacji a najprościej  wsadzić to w niebieskie pmma jak radził @Coltrane ;)  Nie wiem czy dobrze widzę, że tylko 2 boki są widoczne - więc nawet można po prostu nakleić jakieś cienkie niebieskie pmma ;)  Pójść do jakiegoś zakładu który może sfrezować pod kątem 45stopni. Nakleisz dwie płytki i po temacie. 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

Tyle kombinacji a najprościej  wsadzić to w niebieskie pmma jak radził @Coltrane ;)  Nie wiem czy dobrze widzę, że tylko 2 boki są widoczne - więc nawet można po prostu nakleić jakieś cienkie niebieskie pmma ;)  Pójść do jakiegoś zakładu który może sfrezować pod kątem 45stopni. Nakleisz dwie płytki i po temacie. 

 

Już zamówiłem dwa takie boxy z niebieskiej plexy a te oryginały tunze sprzedam.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego tematu potrzebuje spray który może mieć styczność z wodą. Jest coś co się nadaje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.