Skocz do zawartości
@Pawel

Jak wnieść akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas będę odbierał akwarium i zastanawiam się jak je wnieść na drugie piętro. 

Zbiornik waży ok. 100 kg. Plan mam taki żeby położyć go na płytę i w cztery osoby przetransportować po schodach. 

Jak to u Was wyglądało? Trochę się boję manewrowania po klatce schodowej mimo że do wąskich nie należy.

Jakieś sugestie, podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wnosiłem w bloku późny PRL akwa 2m długie w 4 osoby bez pasów, przyssawek itp. bez problemu dało radę. Akwarium 700l do windy i na auto we 2 pakowaliśmy a nie jestem zaprawiony w dźwiganiu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawel_Q napisał:

Za jakiś czas będę odbierał akwarium i zastanawiam się jak je wnieść na drugie piętro. 

Zbiornik waży ok. 100 kg. Plan mam taki żeby położyć go na płytę i w cztery osoby przetransportować po schodach. 

Jak to u Was wyglądało? Trochę się boję manewrowania po klatce schodowej mimo że do wąskich nie należy.

Jakieś sugestie, podpowiedzi?

Jak duże akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł co to za bydle kupiłeś,możesz i tak :

Edit:Możesz kupić przysawki 4szt i 4 osilków a potem je oddasz do 14 dni masz takie prawo.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za jakiś czas będę odbierał akwarium i zastanawiam się jak je wnieść na drugie piętro. 
Zbiornik waży ok. 100 kg. Plan mam taki żeby położyć go na płytę i w cztery osoby przetransportować po schodach. 
Jak to u Was wyglądało? Trochę się boję manewrowania po klatce schodowej mimo że do wąskich nie należy.
Jakieś sugestie, podpowiedzi?


Ja swoje 150x60x70 wniosłem ze szwagrem we dwóch. Co prawda na pierwsze piętro. Waga podobno około 150kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lapsiak84 napisał:

 


Ja swoje 150x60x70 wniosłem ze szwagrem we dwóch. Co prawda na pierwsze piętro. Waga podobno około 150kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Podobno robi różnicę, tyle ważyć nie mogło. Pamiętam jak kurier dostarczał mi 150x60x60 (szkło 12 mm), to na liście przewozowym była waga 98 kg, razem z paletą. 


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 265 kg, w 4 osoby na 4te piętro w godzinę czasu wnosiliśmy, szkło było na palecie dociętej na wymiar szkła :D , ale na klatce manewrowanie było na styk wręcz.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elespero napisał:

Jak duże akwarium?

150x55x65 szklo 12mm.

Jak czytam Wasze wypowiedzi to wychodzi na to że nie ma się czego bać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pawel_Q napisał:

150x55x65 szklo 12mm.

Jak czytam Wasze wypowiedzi to wychodzi na to że nie ma się czego bać :)

bez problemu, około 120kg. dwóch porządnych chłopów i nie ma problemu.

Ja ostatnio moje niosłem 130x65x60 i w dwie osoby nie było żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Paweł co to za bydle kupiłeś,możesz i tak :

Edit:Możesz kupić przysawki 4szt i 4 osilków a potem je oddasz do 14 dni masz takie prawo.

Nie no bydle to nie jest, ale manewrowania sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 130x55x60cm wtargałem na drugie piętro w dwie osoby za pomocą towarowego wózka "chodzącego" po schodach. Bez niego nie wyobrażam sobie całej operacji :)

WÃZEK SCHODOWY MAGAZYNOWY TRANSPORTOWY sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120kg na dwie osoby to nie jest nie wiadomo ile.

Można mieć zapasową osobę w razie jak by jedna się zmęczyła. 

Im więcej kombinacji tym więcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest aby ze dwie osoby akekurowaly i podtrzymywaly delikatnie (taka asekuracja jak na silowni) ale aby nie niosly bo dwie sa kepiej skoordynowane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lapsiak84 napisał:

Dobrze jest aby ze dwie osoby akekurowaly i podtrzymywaly delikatnie (taka asekuracja jak na silowni) ale aby nie niosly bo dwie sa kepiej skoordynowane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dokładnie.

Przy akwarium nie miałem żadnego problemu, gorzej było z szafką na stelażu i w środku był sump i nie było możliwości go wyciągnięcia. To w połowie schodów zwątpiłem :D ale dałem rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

myślę że waga nie jest problemem we dwóch taki ciężar spokojnie można wnieść bardziej obawiał bym sie długości 150cm i wysokości 65cm cieżko tym manewrować, dobry pomysl to ten wózek transportowy stawiasz w pionie zabezpieczasz i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paragon napisał:

myślę że waga nie jest problemem we dwóch taki ciężar spokojnie można wnieść bardziej obawiał bym sie długości 150cm i wysokości 65cm cieżko tym manewrować, dobry pomysl to ten wózek transportowy stawiasz w pionie zabezpieczasz i jazda

dokładnie tak jak mówisz - wózek naprawdę zrobił robotę, tym bardziej, że po prostu go wypożyczyłem za jakieś grosze, więc odpadł koszt zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, metmez napisał:

dokładnie tak jak mówisz - wózek naprawdę zrobił robotę, tym bardziej, że po prostu go wypożyczyłem za jakieś grosze, więc odpadł koszt zakupu.

czyli jesteś już po całej akcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, akcja miała miejsce ponad pół roku temu. Operacja udana, pacjent przeżył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, metmez napisał:

tak, akcja miała miejsce ponad pół roku temu. Operacja udana, pacjent przeżył ;)

Ty tak hehe bardziej chodziło mi autora, trochę mi się cytowanie poj...., ale mam usprawiedliwienie jestem chory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale przesadzacie. Akwarium nawet 150cm  i 100kg to naprawdę "mały pikuś" na ciasnych klatkach schodowych większości mieszkań. Zwłaszcza, że można sobie wszystko na klatce przygotować (kwiatki, wózki, rowery, śmieci, szafki na buty itp). Jestem ratownikiem medycznym. Nie raz trzeba było znosić pacjenta na desce, po reanimacji z podpiętym defikiem (15kg) i respiratorem we 2 osoby(bo 3 osoba jeśli była nie miała jak złapać). Średnio 2m,pacjent 100kg, plecak, dwie ważne walizki które muszą być cały czas podpięte i na widoku. 
Z akwarium jest łatwiej, uwierzcie. Moje rady: samo szkło bez desek/płyt/czy innych ochronnych elementów. Pasy/przyssawki itp są dobre ale jeśli masz z nimi doświadczenie ("zmiana ręki" to wyzwanie),minimum dwie osoby gdzie silniejsza jest niżej. Powoli i do przodu!!! 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, dadario napisał:

Sorki, ale przesadzacie. Akwarium nawet 150cm  i 100kg to naprawdę "mały pikuś" na ciasnych klatkach schodowych większości mieszkań. Zwłaszcza, że można sobie wszystko na klatce przygotować (kwiatki, wózki, rowery, śmieci, szafki na buty itp). Jestem ratownikiem medycznym. Nie raz trzeba było znosić pacjenta na desce, po reanimacji z podpiętym defikiem (15kg) i respiratorem we 2 osoby(bo 3 osoba jeśli była nie miała jak złapać). Średnio 2m,pacjent 100kg, plecak, dwie ważne walizki które muszą być cały czas podpięte i na widoku. 
Z akwarium jest łatwiej, uwierzcie. Moje rady: samo szkło bez desek/płyt/czy innych ochronnych elementów. Pasy/przyssawki itp są dobre ale jeśli masz z nimi doświadczenie ("zmiana ręki" to wyzwanie),minimum dwie osoby gdzie silniejsza jest niżej. Powoli i do przodu!!! 

przesadzamy, ale w jakiej kwestii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, ale przesadzacie. Akwarium nawet 150cm  i 100kg to naprawdę "mały pikuś" na ciasnych klatkach schodowych większości mieszkań. Zwłaszcza, że można sobie wszystko na klatce przygotować (kwiatki, wózki, rowery, śmieci, szafki na buty itp). Jestem ratownikiem medycznym. Nie raz trzeba było znosić pacjenta na desce, po reanimacji z podpiętym defikiem (15kg) i respiratorem we 2 osoby(bo 3 osoba jeśli była nie miała jak złapać). Średnio 2m,pacjent 100kg, plecak, dwie ważne walizki które muszą być cały czas podpięte i na widoku. 
Z akwarium jest łatwiej, uwierzcie. Moje rady: samo szkło bez desek/płyt/czy innych ochronnych elementów. Pasy/przyssawki itp są dobre ale jeśli masz z nimi doświadczenie ("zmiana ręki" to wyzwanie),minimum dwie osoby gdzie silniejsza jest niżej. Powoli i do przodu!!! 


Ale pacjenta niesiesz na noszach które z reguły mają jakieś uchwyty. Spróbuj objąć i przytulić prostokąt o wymiarach 150x60x70 a niesienie tego końcówkami palców nie należy do przyjemności.

Więc nie trafiłeś z porównaniem. Tu nie chodzi do końca o wagę a o komfort (pewność) uchwytu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu aby złapać. niosłem u siebie 130x65x60. Nie przesadzajmy. :D

150x50x60 też wnosiłem na 3 piętro jak jeszcze miałem Paletki. Nie było problemu, lecz jest męczące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o problemie z wnoszeniem takiego ciężaru. Dla dwójki średnio wysportowanych facetów to żaden problem. 

@lapsiak84 nosze same w sobie ważą około 20kg(samym "góra“ bo z podstawą ponad 60kg). Wyciągnięcie uchwytów wydłuża je o około 60cm a więc uniemożliwia jakiekolwiek manewrowanie na klatce. Najlepiej sprawdzają się nosze parciane ale nie ma możliwości wtedy zamontowania stabilnie sprzętu. 

Niesienie akwarium na palcach, nie do końca. Bo chwytasz pewnie dłonią, od dołu a więc pewnie i stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że się nie da :) bo się da.
Sam wniosłem swoje ze szwagrem w dwie osoby. Ale fajnie jak by były jeszcze dwie asekurujące, choćby na zakrętach. Mniejsze ryzyko obicia, a i postawić dla chwili odpoczynku łatwiej a potem podnieść no i koniec końców pot by był tylko na czole a nie plecach d..ie itd :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.