Skocz do zawartości
SkoczekPL

Targowisko - informacje dla autorów ogłoszeń

Rekomendowane odpowiedzi

Chce  wyjaśnić aktualizacje ogłoszeń i ich zgodność lub niezgodność z regulaminem targowiska.

Ogłoszenie musi spełniać zasady regulaminu targowiska żeby zostało zatwierdzone.

Moja informacja będzie dotyczyła ogłoszeń o sprzedaży.

Pkt.2 regulaminu mówi:

2. Jeśli sprzedawca wystawia kilka przedmiotów, musi w pierwszym poście, na bieżąco uzupełniać informacje co już zostało sprzedane lub co jest zarezerwowane.

Dotyczy to przedmiotów wymienionych w pierwszym ogłoszeniu I wymienione w tytule.

Nie można aktualizować pierwszego posta poprzez dodawanie kolejnych przedmiotów po jakimś czasie.

Takie działania będą powodowały zamykanie ogłoszeń.

Jeśli np. po tygodniu masz nowe przedmioty musisz utworzyć nowe ogłoszenie a nie dokładać je do ogłoszenia już istniejącego dodając dopisek aktualizacja w pierwszym poście i zmieniając tytuł.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

13. Użytkownik wystawiający na targowisku więcej niż jeden przedmiot ma obowiązek wszystkie umieścić w jednym ogłoszeniu. Niedopuszczalne jest wystawianie kilku/kilkunastu ogłoszeń jednocześnie


Coś się gryzie jedna interpretacja, z 13 pkt. Regulaminu targowiska...

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie gryzie "

Nie można aktualizować pierwszego posta poprzez dodawanie kolejnych przedmiotów po jakimś czasie.

Takie działania będą powodowały zamykanie ogłoszeń.

Jeśli np. po tygodniu masz nowe przedmioty musisz utworzyć nowe ogłoszenie a nie dokładać je do ogłoszenia już istniejącego dodając dopisek aktualizacja w pierwszym poście i zmieniając tytuł."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pkt. 13 mówi co innego.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze koniecznie że po tygodniu koral urósł 2,6 mm  , bo jak wymiar się nie zgadza to ban .
Przepraszam ale wchodząc na forum , chciałbym luzu po całym dniu pracy i zmagania się z otaczającymi nas bezsensami i idiotyzmami .A nie szukać praw i prosić o łaskę , w zasadzie wszystko co mam na  "oddanie" mogę wywalić do kibla ,Ale pomyślałem że ktoś "nowy" może się ucieszy z mało "wartego" korala na początek .

ps: 

Kurde własnie dziś nieświadomie złamałem regulamin , heh pomyślałem logicznie , nie będę robił bałaganu z kilkoma tematami .
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o słowo klucz "jednocześnie". Czyli jeśli dziś wystawiam 10 koralowcow, to nie mogę zrobić 10 ogłoszeń osobno dla każdego.  Ale jeśli za dwa dni mam kolejne szczepki, to te kolejne dodaję w następnym ogłoszeniu, a poprzednie ogłoszenie mogę i powinnam aktualizować tylko o informacje, co już zostało sprzedane. 

Są osoby, które jednego dnia wystawiają 10 ogłoszeń na każdy sprzęt osobno.  Jedno za drugim: grzałka, cyrkulator, refraktometr, termometr itp, każda rzecz osobno, bo tak im wygodnie. A w rzeczywistości można to wszystko wystawić za jednym zamachem i nie robić zbędnego zamieszania.

Są też osoby, które raz wystawily koralowca i co dwa, trzy tygodnie do tego samego ogłoszenia dodają kolejne szczepki. I tak dwa lata ciągną ten sam watek omijając akceptację kolejnych ofert przez moderatorów.  Podczas modyfikacji nie dodadzą zdjęcia, zapomną napisać cenę, wykasują miejscowość, przez co te ogłoszenia zawierają błędy, niezgodnosci z regulaminem już dawno po akceptacji pierwotnego prawidłowo wystawionego ogłoszenia.

Większość z was żądala literki, miejscowosci, real foto i podania ceny, a watki-tasiemce często mają braki w tych informacjach.

Brak ceny czy miejscowości  też jest wkurzajscy, bo trzeba sprzedającego dopytywalam czy grzebać w jego profilu w poszukiwaniu miejscowosci, jeśli ktoś tak jak ja czyta forum z telefonu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i zgadzam się że edycja ogłoszenia w "nieskończoność" jest furtką do "łamania" regulaminu .Sam dokładnie o tym pomyślałem dodając do swojego  ogłoszenia następną szczepkę  .
.Są ludzie którzy z tego nagminnie korzystają i fakt , ciężko jest pogodzić wszystko z "prawem" i zdrowym rozsądkiem .

Ale , podam przykład mojej sytuacji . 
Przeszkadza mi jedna odnoga korala - ogłaszam ,pod wieczór stwierdzam że trochę poprzestawiam i wywalę jednego korala  - ogłaszam .Budzę się rano i okazało się że ukwiał się podzielił i lezie parząc mi korala  -ogłaszam .Dostałem kilka nowych szczepek ,mało miejsca najmniej atrakcyjny koral musi jak najszybciej oddać miejsce -ogłaszam .
Sporo tego w dwa dni , ale tak wyszło .I teraz pytanie czy /kiedy wleci limit ilości ogłoszeń bo jak nie to będzie straszny młyn . 




 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje też bywaja i ciężko jest to jakoś rozsądnie obsłużyć, żeby nie wprowadzać limitów czasowych w regulaminie czy silniku forum. 

Załóżmy, że jeśli ogłoszenie jest już zaakceptowane, to wystawiasz nowe, bo to jest nowy przedmiot i jak kazdy nowy wymaga on rzutu okiem modetatora. Póki nie jest zaakceptowane to możesz jeszcze cos dodać, jak wpadnie na drugi dzień.

Może być, że Twoje ogłoszenie zostanie zaakceptowane natychmiast. Mimo wszystko dodaj nowe, aby nowy przedmiot nie został pominięty w akceptacji. Najwyżej moderator poprosi, abyś zaktualizował poprzednie ogłoszenie lub sam połączy, zaleznie od sytuacji.

Nie ma sensu tworzyć systemowych i regulaminowych rozwiązań dla przypadków sporadycznych, bo i tak zawsze się znajdzie coś nowego.

Za duzo by bylo tych "jezeli' "lub" "oraz", kto by to wszystko zapamiętał:)

Wyjątki od reguł były są i będą, zawsze się trafi jakis niestandardowy przypadek i taki załatwia się "ręcznie". 

Nie ma się co boczyc na moderatora, jeśli poprosi o połączenie ogłoszeń lub zamknięcie tasiemca i utworzenie nowego ogłoszenia, bo my staramy się utrzymać jakiś porządek, czytelność tych ogłoszeń dla Was, użytkowników, a nie swojego widzimisię. 

Czasem sprzedający ma żal, że został o coś poproszony lub ogłoszenie poszło do kosza... ale to nie z naszej złośliwości. Dzięki temu załóżmy  30 potencjalnych kupujących nie musi na darmo wchodzić w ogłoszenie, które nie zawiera cen albo nie ma autentycznych zdjęć. 

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie  jako forumowicza wejście w ogłoszenie, w którym ktoś wkleja zdjęcie ryby czy używanego odpieniacza podkradzione ze strony sklepu to przegięcie. Ja chcę widzieć co konkretnie kupuję, czy ta rybka jest faktycznie zdrowa, tlusciutka i ma całe płetwy, a ta lampa czy nie ma śladów korozji czy innych wad. Zdjęcie poglądowe nówki że sklepu zupełnie mnie nie przekonuje.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W tadiemcach był jeden plus. Opinie o sprzedającym przez kupujących. Condawało dużą wiarygodność dla nowego kupującego, który nie ma rozeznania czy ktoś leci w kulki. A przez kilka lat zauważyłem że niestety tak bywa. No cóż tak wymagacie to tak trzeba robić. Przynajmniej ktoś wyjaśnij konkretnie o co biega.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden temat , w takim tasiemcu widać wszystko co posiada delikwent w jednym "klik" . A teraz szukaj co ma w kilku ogłoszeniach a ogólnie sprawdzaj czy czasem ktoś nie ma czegoś jeszcze gdzieś kilka tematów niżej . Wystawiający będzie miał dodatkową rozrywkę klikając UP w kilku ogłoszeniach i pewnie dopisując że ma jeszcze kilka korali  tu i tam . 

No nic na szczęście w ten dział wpadam bardzo sporadycznie :D . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2018 o 23:17, SU1 napisał:

...Przepraszam ale wchodząc na forum , chciałbym luzu po całym dniu pracy i zmagania się z otaczającymi nas bezsensami i idiotyzmami .A nie szukać praw i prosić o łaskę , w zasadzie wszystko co mam na  "oddanie" mogę wywalić do kibla ,Ale pomyślałem że ktoś "nowy" może się ucieszy z mało "wartego" korala na początek ....
 

Trafiłeś w sedno sprawy - forum niby dla hobbystów a biurokracja jak urzędzie miasta :(


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Niektórym tasiemce nadal funkcjonują i mają się dobrze. Obserwuje od dłuższego czasu i bez zmian. Szkoda że inni muszą zakładać co chwile nowy temat w dziale targowisko.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Niektórym tasiemce nadal funkcjonują i mają się dobrze. Obserwuje od dłuższego czasu i bez zmian. Szkoda że inni muszą zakładać co chwile nowy temat w dziale targowisko.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Nie jesteśmy na etacie tylko wolontariuszami i na ile czas pozwoli eliminujemy zarówno tasiemce jak i inne ogłoszenia naruszające regulamin.

Coś jeszcze?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nigdy nie twierdziłem, że ktoś kto robi coś dla ogółu, ma załatwić sprawę od ręki. Napisałem że obserwuję niektóre tematy dłuższy czas i bez zmian...

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolegą po fachu wtrącę swoje 3 grosze... widzisz tylko to, co jeszcze zostało, a nie widzisz, ile już zostało zlikwidowane ;) tasiemce mają to do siebie, że wystarczy jeden człon, żeby pasożyt urósł, więc tworzą się nowe.

Będziemy wdzięczni za kliknięcie "zgloś", pomoże nam to szybciej wytępić tasiemce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

No i konkretna odpowiedź. Wszystko wiem.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie upolowalam tasiemca, o którym chyba mówisz.  Autor został poproszony o wystawienie nowego ogłoszenia. 

Nie chcemy być wredni i zamykać od razu takich ogloszen, bo ktoś się napracował, żeby powklejac zdjęcia i opisać przedmioty. Prosimy więc PW i czekamy, aż sobie skopiuje do nowego ogloszenia, ale nie każdy chce współpracować i olewa prośby :(

Albo się wyżyje PW ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, można prosić o zatwierdzenie ogłoszenia w sprzedaż życia, wisi od wczoraj.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałeś regulamin?

10. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń.

Czas jeszcze nie minął. A tak dla urozmaicenia szczepki mogły by być oznaczone które są w jakiej cenie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałeś regulamin?
10. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń.
Czas jeszcze nie minął. A tak dla urozmaicenia szczepki mogły by być oznaczone które są w jakiej cenie.
Jak wrócę do domu z delegacji to na kompie poprzenosze zdjęcia, w taptaku nie potrafię tego zrobić.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytałeś regulamin?
10. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń.
Czas jeszcze nie minął. A tak dla urozmaicenia szczepki mogły by być oznaczone które są w jakiej cenie.
Ogłoszenie poprawione i dalej wisi, mimo ze upłynęło już ponad 48 godzin, aż tak problematyczne jest moje ogłoszenie???

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.