Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Lampa LED 160l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Moje pytanie brzmi jaka moc powinnam mieć do 160l i ile kanałów mam zrobiona lampe na 108wat w tym 22 diody niebieskie i 12bialych i 2 uv wszystkie diody są 3 watowe . Problem brzmi tak ze calw przednia i boczna szyba ciągle zachodzi mi brązowym nalotem ze musze codziennie czyścić.  Korale sie nie świecą a jedynie ponzgaszebiu białego oświetlenia w samym niebieskim są pięknie Florencyjne .. pomóżcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Karoolynkaa napisał:

calw przednia i boczna szyba ciągle zachodzi mi brązowym nalotem ze musze codziennie czyścić.

świeży zbiornik ? normalne 

1 minutę temu, Karoolynkaa napisał:

 jedynie ponzgaszebiu białego oświetlenia w samym niebieskim są pięknie Florencyjne .. pomóżcie 

tez normalne - jak świeci białe to nie widac efektu fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 4 tygodnie i w sumie przeszłam już brudzenie szyby po czym ustało było okey i znowu wróciło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

póki nie opiszesz zbiornika dokładnie to polecam kryształową kulę :D

(jaka i ile skały filtracja testy wody obsada ... - słowem wszystko i najlepiej z fotkami )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 162 l z panelem w panelu Wata wkłady posguard purigen oraz siporax , odpieniacz hydor 250, pompa 1500l/h oraz cyrkulator chinol 3000l/h oraz dałam przefiltrować bo muszę dokupić cyrkulator . 

Akwarium zalane 4tygodnie temu połowa wody jest z pracującego już zbiornika połowa nowej solanki , piach natrural ocean bio coś tam Hehe.. sól af reef , 13 kg żywej skały . Obsada krab dzikus ale podglądam goni zjada glon wapienny czyści skalę , ryba  esceniusza bicolor ,jezowiec Tripneustes gratilla . Koniec . 

 

paramertry zasolenie  1025 temp 25-26 ph 8 kh9 no2 0 po4 0 no3 10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żywa skała potrafi dojrzeć po kilku miesiącach więc 4 tyg od zalania to zbiornik raczej nie jest stabilny

te 12 diod białych to jakiego rodzaju "białe" ? 6500K czy powyżej 10 000K ? i jak długo świecisz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biale mają 12000-15000 świece od 10do 12 samo blue o 12 fukk białe plus niebieskie do 20 od 20 do 22 samo niebieskie koniec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyść szyby wieczorem przed zgaszeniem świateł i ... czekaj cierpliwie aż glony odejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

Dlaczego akurat wieczorem?

zgadnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:) praktyka pokazuje że tak jest lepiej - sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż temat w dziale "nasze akwaria" i tam opiszesz dokładnie swoje akwarium, dasz jakieś zdjęcia i na pewno dostaniesz wtedy więcej odpowiedzi na Twoje problemy, pytania. Kolor fluo uwydatniają diody royal blue, actinic, blue ogólnie, najprościej mówiąc diody koloru niebieskiego. Zbiornik jest młody i to normalne, że szyby zarastają glonem. Jak akwarium ustabilizuje się za kilka miesięcy to problem minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

brawa za przepisane tego co już zostało napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie zarastaja glonem a brązowym nalotem takim jak piach ;) Macieju założyłam post tutaj nie będę go ponawiala :)a diody niebieskie mam royal blue ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowy nalot, to mogą być okrzemki, ale po ostatniej lekturze Nanokaczora - wydaje mi się, bardziej prawdopodobne, ze to są bruzdnice. Tak, czy owak akwarium bardzo młode i trzeba wiele cierpliwosci, a nalot usuwać co jakiś czas. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze z własnych doświadczeń bo przetestowałem chyba wszystkie rodzaje oświetlenia na swojej 160 tce. Najlepszy efekt dała lampa diy 60wat na diodach 3 watowych. Konfiguracja to 57w rb i 3w 15k

Korale ładnie oddają barwy, rosną jak na drożdżach i żadnych nalotów na szybach jakie występowały przy większej mocy światła. Diody uv mam dwie ale one chyba nic nie wnoszą, najlepsze fluo jest przy rb. Obsada to miękkie i ukwiały. Miękasów wkladaj ile wlezie, czym więcej miękkich tym mniejsze problemy z wodą. Odkąd mam zbiornik zapchany miękkimi  (czyli od początku ) nigdy nie miałem zadnego problemu z jakimiś plagami. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, volf napisał:

Napisze z własnych doświadczeń bo przetestowałem chyba wszystkie rodzaje oświetlenia na swojej 160 tce. Najlepszy efekt dała lampa diy 60wat na diodach 3 watowych. Konfiguracja to 57w rb i 3w 15k

Korale ładnie oddają barwy, rosną jak na drożdżach i żadnych nalotów na szybach jakie występowały przy większej mocy światła. Diody uv mam dwie ale one chyba nic nie wnoszą, najlepsze fluo jest przy rb. Obsada to miękkie i ukwiały. Miękasów wkladaj ile wlezie, czym więcej miękkich tym mniejsze problemy z wodą. Odkąd mam zbiornik zapchany miękkimi  (czyli od początku ) nigdy nie miałem zadnego problemu z jakimiś plagami. Powodzenia. 

No właśnie, wszystko zależy od tego jakie masz korale. Ja na 160l mam w ledach 120w + 2 x 24w T5.

Fakt że ledy są skręcone na 85% oraz że prawie nie posiadam miękasów.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że oświetlenie jest uzależnione od obsady, ja dałem przykład dla miękkich i ukwiałów ale jeszcze dodam że  euphylie też mi ładnie rosły i pewnie do nich wrócę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem mam 12bialych 12000-15000 oraz 22 royal blue i 2 uv łącznie 108w nie kam możliwości nic zmienić ewentualnie mogę zmniejszyć ilosc białych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

akurat to nie jest żaden problem  , chyba że baaardzo chcesz to można wymienić kilka białych na RB cz UV - byle się zgadzał prąd czyli jak diody są na 700mA to na 700mA (czyli diody 3W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko teraz pytanie czy zamiast białych lepiej uv czy niebieskie ??? A może jakieś inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Karoolynkaa napisał:

No dobra tylko teraz pytanie czy zamiast białych lepiej uv czy niebieskie ??? A może jakieś inne ?

a to już zależy od Twojego widzimisię :) to Tobie ma się podobać j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej według mnie dać royal blue lub ewentualnie blue i actyniczne. Po co dawać UV jak już masz, a koral pod royal blue i actyniczną też świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.