Skocz do zawartości
kubaluka

Proszę o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Spagetti worm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kubaluka napisał:

Sa ok czy czyms się martwić?

Troszkę się wysilić :ph34r:

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AnT napisał:

Troszkę się wysilić :ph34r:

 

 

Dziękuję i przepraszam że się nie wysililem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę pod temat.

Mam w zbiorniku coś podobnego do Spaghetti Worm. Robale siedzą w skale i wysuwają pojedyncze "macki", które wyglądają właśnie jak te od Spaghetti Worm. Wygląda to jak czerwona niteczka, a rozciąga się na dobre 10cm. Nie drażni korali. Przy Spaghetti macek jest zazwyczaj wiele. U mnie zawsze jedna. Jedna tu... Jedna tam...

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się podepnę pod temat.
Mam w zbiorniku coś podobnego do Spaghetti Worm. Robale siedzą w skale i wysuwają pojedyncze "macki", które wyglądają właśnie jak te od Spaghetti Worm. Wygląda to jak czerwona niteczka, a rozciąga się na dobre 10cm. Nie drażni korali. Przy Spaghetti macek jest zazwyczaj wiele. U mnie zawsze jedna. Jedna tu... Jedna tam...
Może ślimak osiadły... 10 cm to troche za dużo na jego macki/czułki ale one puszczają taką jakby pajęczynę

Zdjecie zapozyczone od kogos tu z forum z przed 3 lat znalezione w googledf7fc543606eb375de304eb619a20a5b.jpg

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Thomas95 napisał:

Może ślimak osiadły... 10 cm to troche za dużo na jego macki/czułki ale one puszczają taką jakby pajęczynę

Zdjecie zapozyczone od kogos tu z forum z przed 3 lat znalezione w googledf7fc543606eb375de304eb619a20a5b.jpg

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Na pewno nie osiadły. Osiadłe robią pajęczynkę. Zerknij na zdjęcie powyżej spaghetti worm. U mnie jest to samo tylko pojedyncza nitka. Bardzo się rozciąga i wychodzi ze skały blisko piachu. Gdyby macek było wiele wiedział bym że to spaghetti worm, ale u mnie są pojedyncze.

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Na pewno nie osiadły. Osiadłe robią pajęczynkę. Zerknij na zdjęcie powyżej spaghetti worm. U mnie jest to samo tylko pojedyncza nitka. Bardzo się rozciąga i wychodzi ze skały blisko piachu. Gdyby macek było wiele wiedział bym że to spaghetti worm, ale u mnie są pojedyncze.
 
Spaghetti to ja akurat mam u siebie i wiem jak wyglądają jednak jeśli chodzi o tą jedną nitkę przyszła mi myśl tylko o osiadłym ja np miałem takie stworka pod nazwą "zanclea" wyglądał z poczatku jak osiadły a okazał sie nie groźny i też posiadał jedną macke którą potrafił dość bardzo rozciagnąć mimo rozmiaru kilku mm rozciągał ją na 4-5 cm moze to toe52a49c005446f9081cf9c82fb86ef5a.jpg

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Thomas95 napisał:

Spaghetti to ja akurat mam u siebie i wiem jak wyglądają jednak jeśli chodzi o tą jedną nitkę przyszła mi myśl tylko o osiadłym ja np miałem takie stworka pod nazwą "zanclea" wyglądał z poczatku jak osiadły a okazał sie nie groźny i też posiadał jedną macke którą potrafił dość bardzo rozciagnąć mimo rozmiaru kilku mm rozciągał ją na 4-5 cm moze to toe52a49c005446f9081cf9c82fb86ef5a.jpg

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
 

:) też to mam i zastanawiałem się co to. Pojedyncze macki jak na twoim foto, ale te są przezroczyste/białe, a te o których pisałem czerwone i cieniutkie jak niteczka. Ciężko zrobić zdjęcie telefonem


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[emoji4] też to mam i zastanawiałem się co to. Pojedyncze macki jak na twoim foto, ale te są przezroczyste/białe, a te o których pisałem czerwone i cieniutkie jak niteczka. Ciężko zrobić zdjęcie telefonem
To chociaż tyle pomogłem :) właśnie bez zdjęcia może być ciężko z identyfikacją :( mimo to dalej się upieram że to duży niepełnosprawny(jedna macka) ślimak osiadły :D moje miały kolor niebieski i wychodziły z takiej dziury że odrazu ją zalepiłem bo ten też takie długie macki/czułki miał :D

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Thomas95 napisał:

To chociaż tyle pomogłem :) właśnie bez zdjęcia może być ciężko z identyfikacją :( mimo to dalej się upieram że to duży niepełnosprawny(jedna macka) ślimak osiadły :D moje miały kolor niebieski i wychodziły z takiej dziury że odrazu ją zalepiłem bo ten też takie długie macki/czułki miał :D

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka
 

Zrobione przed sekundą. Przyłapałem cwaniaka. Na zdjęciu są dwie nitki. Zazwyczaj widać pojedyncze i rozciąga się na trzy razy tyle. 20180422_0004552.jpg.793e4a690cab889e2683ff57897f98ff.jpg


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to będzie spaghetti worm, tego jest sporo odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak to wygląda, ale wszystkie spaghetti które tu widziałem przypominały te ze zdjęcia autora wątku, skotłowane wiele macek. A u mnie to przeważnie pojedyncza nitka i to bardzo rozciągnięta.

PS.

Wszyscy wiedzą jak wygląda Spaghetti Worm na piachu, łatwo go rozpoznać, ale czy pod piaskiem jest to pojedynczy osobnik czy kilka skupione w jednym miejscu? Chodzi mi o to czy wszystkie te macki pochodzą od jednego osobnika?

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie tak to wygląda, ale wszystkie spaghetti które tu widziałem przypominały te ze zdjęcia autora wątku, skotłowane wiele macek. A u mnie to przeważnie pojedyncza nitka i to bardzo rozciągnięta.
Niby podobne bo te macki czy co to tam jest ale za cholere nie moge nic podobnego znaleźć szukam na reeflexie na zagranicznych forach czy roznych reef pediach ale nic nie moge znaleźć :( a że też mnie ciekawi co to jest to sie podpinam bo pojedyncze macki spaghetti to ja widziałem jak kraby wyrywały i rozrzucały po akwa xD

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Darek85 napisał:

 ale czy pod piaskiem jest to pojedynczy osobnik czy kilka skupione w jednym miejscu? Chodzi mi o to czy wszystkie te macki pochodzą od jednego osobnika?

zerknij :P

https://www.google.com/search?q=spaghetti+worm&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiwxZmpn83aAhUBMCwKHX7SD2UQsAQIJg&biw=1280&bih=884#imgrc=_

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może to moje to też spaghetti tylko jakiś kaleka. ;)


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.