Skocz do zawartości
lysy23111

filtr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Moi drodzy jakie macie wyniki od razu po membranie ??? Oczywiście chodzi mi o osmoze .Dzieki za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
26 minut temu, lysy23111 napisał:

Witam . Moi drodzy jakie macie wyniki od razu po membranie ??? Oczywiście chodzi mi o osmoze .Dzieki za odpowiedzi .

ja mam dwie membrany szeregowo podłączone łącznie mam po nich wynik od 4-6ppm, po żywicy oczywiście 0, surowa woda ma od 220-320ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przed żywicą 0 i po żywicy też 0. Sam się temu dziwię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, lysy23111 napisał:

Witam . Moi drodzy jakie macie wyniki od razu po membranie ??? Oczywiście chodzi mi o osmoze .Dzieki za odpowiedzi .

membrana ma swoją sprawność a ilość po zależy np. od tego ile jest przed (czyli w kranie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, pawmar napisał:

Ja mam przed żywicą 0 i po żywicy też 0. Sam się temu dziwię...

a ile masz w kranie ? ja bym sprawdził kalibrację TDSa bo nawet zakładając że wodę masz 200 a membrana ma sprawność 98% (czyli super-hiper)  to nie powinno być zera po membranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po membranie mam 9 a po zywicy oczywiście 0

Dlatego zastanawiam się tylko czy po membranie 9 to ok czy zbyt dużo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kranie jest 170 a po membranie 3. Po żywicy 0. 

Wynik po membranie 9 to całkiem sporo. Jaki masz filtr i jakie wkłady? Ile ma woda w kranie?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, lysy23111 napisał:

po membranie mam 9 a po zywicy oczywiście 0

Dlatego zastanawiam się tylko czy po membranie 9 to ok czy zbyt dużo 

 

jak będziesz miał po membranie około 50 to membrana do śmietnika, ale podaj jaka masz wartość przed membraną bo to kluczowa informacja, dla przykładu ja mam jak wspominałem 220-320 różnie i wynik po membranie 4-6ppm i taki wynik wydaje mi się być ok, ale powiedzmy gdyby przed membraną było 500-600ppm a po membranie było by 30-40 tez jest poprawnie, pamiętaj membrana ma określona skuteczność zazwyczaj jest to w okolicach 94-99% rożnie podaja u mnie wychodzi około 98%

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed membrana jest 33 po 0 i po dwuch zywicach 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a u mnie czary mary. TDS skalibrowany i pokazuje przed filtrami 086 po membramie 001 a po żywicy też 001. I tak od zawsze. Żywica już czwatra i każda z innego źródła. Nigdy nie miałem zera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
25 minut temu, kapa napisał:

u mnie przed membrana jest 33 po 0 i po dwuch zywicach 0

jeżeli wodę przed membraną masz 33 a po 0 to żywicy nie potrzebujesz, ewentualnie zrob pomiar na innym mierniku :)

9 minut temu, dla syna napisał:

Hehe a u mnie czary mary. TDS skalibrowany i pokazuje przed filtrami 086 po membramie 001 a po żywicy też 001. I tak od zawsze. Żywica już czwatra i każda z innego źródła. Nigdy nie miałem zera. 

jak wyżej z tym ze jak masz po membranie i żywicy tyle samo to masz cos nie halo z miernikiem albo zywica :P, ale napisałeś że żywice testowałeś więc stawiam na miernik ja mam przepływowy 3 punktowy i ręczny na w razie wu gdybym miał zastrzeżenia/podejrzenia że dzieją się czary z miernikiem przepływowym

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po membranie mam 7-12. Woda z kranu ma powyżej 300. Po żywicy jest 0.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Paragon napisał:

jeżeli wodę przed membraną masz 33 a po 0 to żywicy nie potrzebujesz, ewentualnie zrob pomiar na innym mierniku :)

jak wyżej z tym ze jak masz po membranie i żywicy tyle samo to masz cos nie halo z miernikiem albo zywica :P, ale napisałeś że żywice testowałeś więc stawiam na miernik ja mam przepływowy 3 punktowy i ręczny na w razie wu gdybym miał zastrzeżenia/podejrzenia że dzieją się czary z miernikiem przepływowym

Niby tak, tylko że na innym sprzęcie w sklepie z morszczyzna jest to samo. Mało tego, icp na rodi pokazuje same zera. Może coś jest w wodzie co nie jest mierzone w icp a tds to wychwytuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ogólnie masz magię hehe, ale fakt jest jeden jak piszesz, że masz wyniki takie same po ro i po żywicy czy to 0 czy 001, wniosek jest jeden nie potrzebujesz żywicy, fajnie Ci :P, u nnie jest podobnie jak u Michała woda przed RO w granicach 300ppm :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po membranie powinieneś mieć 5-15. Tyle bez problemu zbije żywica do zera. Jak masz 9 to membrana jest w dobrym stanie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
52 minuty temu, lysy23111 napisał:

WODA W KRANIE 372 PPM .....

 

50 minut temu, katani napisał:

To po membranie powinieneś mieć 5-15. Tyle bez problemu zbije żywica do zera. Jak masz 9 to membrana jest w dobrym stanie.

dokladnie membrana działa super jak zejdziesz do powiedzmy 20-25 po membranie możesz zaczać zastanawiać się nad jej wymianą, a tak to masz super wynik, polecam od czasu do czasu płukać membrane bardzo to zwiększa jej żywotnośc ja mam autoflush system wiec nie muszę o tym nawet pamietać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paragon napisał:

jeżeli wodę przed membraną masz 33 a po 0 to żywicy nie potrzebujesz, ewentualnie zrob pomiar na innym mierniku :)

jak wyżej z tym ze jak masz po membranie i żywicy tyle samo to masz cos nie halo z miernikiem albo zywica :P, ale napisałeś że żywice testowałeś więc stawiam na miernik ja mam przepływowy 3 punktowy i ręczny na w razie wu gdybym miał zastrzeżenia/podejrzenia że dzieją się czary z miernikiem przepływowym

we wloszech gdzie mieszkam woda jest bardzo czysta,woda mierzona zawsze na dwóch miernikach,a zywica to nie duzy koszt wiec lepiej niech bedzie,pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, kapa napisał:

we wloszech gdzie mieszkam woda jest bardzo czysta,woda mierzona zawsze na dwóch miernikach,a zywica to nie duzy koszt wiec lepiej niech bedzie,pozdrawiam;)

tylko ona Ci nic nie daje takie placebo dla Ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.