Skocz do zawartości
BzykU

RW - 15 nie startuje po ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa przedstawia się w ten sposób :

Cyrkulator działa na ciągłym strumieniu po wyłączeniu go i włączeniu nie staruje.

dopiero rusza po ustawieniu go w pozycji w1 i przekręceniu śruby  na odpowiednie miejsce, wszystko musi odbywać się poza wodnym srodowiskiem czyli na sucho .

Czy ktoś może pomóc mi i podpowiedzieć jak można to naprawić .

Bo nie napawa mnie to optymizmem, jeśli muszę go za każdym razem wyjąć z wody i startować ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Stojan do wymiany. Miałem to samo, ale mogełem jakoś ruszyć pod wodą.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się w ogóle w tym modelu wymienia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
A to się w ogóle w tym modelu wymienia ?
 
Mi na gwarancji wymienili.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
https://jadwigamorska.pl/stojan-do-generatora-fal-jebao-rw-15.html
 
mozesz sprobowac pozyczyc od kogos sterownik z rw wszystkie pasuja do siebie, i potwierdzic czy to nie sterownik 
Przy sterowniku prawdopodobnie nie byłoby problemu z ruszaniem. Tymbardziej że musi to robić na sucho.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zepsuł, czy po czyszczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy się popsuł po czyszczeniu czy przed .

Ja nie mam gwarancji bo mi ją sprzedawca zgubił .

O i dziękuję za ten link pewnie mnie czeka niekoniecznie chciany zakup.

Bo używki to chyba nie szukać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Paragon zakupu jest formą gwarancji.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja nawet paragonu nie ma . takie niedopatrzenie .

 

A może czyś rozpuścić tą żywicę czy też plastyk na tym stojanie i dobrać się do zwoii.

Akurat padła mi też pompa obiegowa auaela  10000 l. na h i próbuję zaoszczędzić jakieś 200 zł  i rozbieram właśnie też stojan w tamtej pompie .

Ale tam ona po prostu nie pracuje, a ten przypadek rw -15 jest taki e jak się ją recznie popchnie to kręci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po czyszczeniu, to może źle poskladałes. Ja w swojej rw8 źle włożyłam jeden element, nie w tym miejscu, co trzeba, pompa miała za duży opór i objawy były podobne, jak u Ciebie. Trzeba było wirnik palcem popychac i ckręciła tylko na biegu ciągłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...

To ciekawy wątek co by to mogł znaczyć że  odwrotnie założyłem te porcelanowe ślizgi co trzymają wirnik ?

Bo co innego można tam żle wsadzić ?

Przecież tam wszystko raczej pasuje jak tatusine w mamusine .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie, u mnie wlasnie ta porcelanowa obrączka zakładana na porcelanowy trzpień była winna :)

Zalozylam ja prawidłowo i pompka ozdrowiala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe na 99 % sprawdzę to jak wrócę i zjem obiad .

Jak będę miał siły to na pewno odpiszę czy to pomogło to normalnie był by  HAT TRICK -co najmniej roku .

Deklaruję tu wszem i wobec że jak to zadziała to ślę tobie browara co najmniej jednego . :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że rozbierałam te pompę ze 3 razy, zanim zajarzyłam, o co jej chodzi. 

Po umyciu odłozylam ja do szafy na jakieś dwa miesiące i myślałam, że z tego leżenia się rozleniwila. 

Też mi się wydawało, że tam wszystko jak w mordę pasuje i nie mogłam nic spieprzyc.

Kiedy próbowałam popychac wirnik palcem, on wyraźnie wykazywał opór, a powinien chodzić lekko. No i potrafił stawać po kilku minutach pracy. Pod takim obciążeniem nie dawał rady nawet na stałym biegu i najwiekszej mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Nawet dodam bardzo ciekawe bo z tego co pamiętam  to one są niemal identyczne, no ale akurat mnie w życiu nic nie zdziwi, ale jak to Tomasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Tak ale ja nawet paragonu nie ma . takie niedopatrzenie .
 
A może czyś rozpuścić tą żywicę czy też plastyk na tym stojanie i dobrać się do zwoii.
Akurat padła mi też pompa obiegowa auaela  10000 l. na h i próbuję zaoszczędzić jakieś 200 zł  i rozbieram właśnie też stojan w tamtej pompie .
Ale tam ona po prostu nie pracuje, a ten przypadek rw -15 jest taki e jak się ją recznie popchnie to kręci .
Dowód zakupu jeżeli był kupowany przez internet. Ich obowiązkiem jest posiadanie drugiego paragonu z transakcji.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - pompa do wymiany. Przerobiłem tak z 10 egzemplarzy Jebao - choć głównie wyższe modele to symptomy identyczne. Po około 10-12 miesiącach pracy zaczynaja sie problemy ze startem. Początkowo suszenie i czyszczenie załatwia sprawe ale to zawsze był początek końca pompy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tester napisał:

Po około 10-12 miesiącach pracy zaczynaja sie problemy ze startem. Początkowo suszenie i czyszczenie załatwia sprawe ale to zawsze był początek końca pompy.

No to akurat coś bardziej do mojego przypadku pasuje, jakoś tak bliżej mi do tego zdania .

A Leszek  : kupowałem z ręki gotówką i miał mi chłop dać następnym razem paragon i tak to się te formalności zakupowe w tym przypadku skończyły.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to chyba nie była kwestia, że odwrotnie te slizgi zamontowane, tylko nie były chyba odpowiednio w te plastikowe kapturki włożone. 

Zrobiłam eksperyment, wyjelam i te kapturki i ślizgi, wirnik włożyłam bez niczego i odpaliłam na chwilę pompke, ruszyła bez problemu. Wtedy wiedzialam, że coś jest nie tak z trzymaniem wirnika i coś go blokuje.

Jeśli bez tych elementów pompa nie ruszy, to wtedy zapewne czeka Cie ten czarny scenariusz i wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
No to akurat coś bardziej do mojego przypadku pasuje, jakoś tak bliżej mi do tego zdania .
A Leszek  : kupowałem z ręki gotówką i miał mi chłop dać następnym razem paragon i tak to się te formalności zakupowe w tym przypadku skończyły.
 
Spokojnie. Jak pamiętasz date zakupu on sobie może sprawdzić. Jak zależy na kliencie to uwzględni, a jak nie to wypomni Ci brak dowodu zakupu i Twoja strata. A jak nie dał następnym razem to zrobił Ciebie w ... .

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obecnym prawem do realizacji rękojmi paragon nie jest niezbędny, równie dobrze może być dowolny dowód zakupu: potwierdzenie płatności kartą, przelewu a podobno nawet oświadczenie świadka.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa .

Dębowego Nika nie będzie piła .

Przełożyłem ośki wirnika i nic to nie dało .

Wygląda to tak.

Jeśli zatrzyma się w odpowiednim mjescu to z tego miejsca już nie ruszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Toż Ci pisałem :)

Stojan do wymiany. Miałem to samo, ale mogełem jakoś ruszyć pod wodą.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.