Skocz do zawartości
ZiomEkk_

Wirki na nowych szczepkach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 2 dni temu kupiłem 2 rodzaje Zoanthusów, ładne i sporo polipów. Zauważyłem jednak że wyszły z nich wirki. Koralowce mam na razie w kotniku bo kupiłem bez podstawek.

 

Chciałbym przed przyklejeniem do podstawek pozbyć się tego, pytanie czy jest sens? Planuje w przyszłości Mandaryna Wspaniałego. Czytałem o kąpieli w roztworze RO i solanki oraz Levimasolu. Walczyć z tym poki mam wszystkie nowe szczepki w kupie (i wirki mam nadzieję też), czy dać im spokój i po prostu wpuścić mandaryna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, ZiomEkk_ napisał:

Planuje w przyszłości Mandaryna Wspaniałego.

zależy jak odległa to przyszłość :) ja bym wymoczył w DIP ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuść mandaryna, zanim zrobi Ci się z tego plaga. A w przyszłości stosuj dip, ja kompie w Coral RX i jestem z niego zadowolony.


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn na wirki to loteria u mnie w ogóle nie był zainteresowany , co innego hexatenia, ta wykosiła wszystkie w parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje parka mandarynów wspaniałych nawet na wirki nie spojrzy.A z wirkami próbuje walczyć za pomocą Korallen Zucht flatworm stop ale ta kuracja trwa co najmniej 3 miesiące i podobno jest bezpieczna dla reszty życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tedeus63 a gdzie tego ślimaka zdobyłeś?Masz go jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mandaryny wspaniałe też mają w nosie wirki. Przepraszam, nie dopisałem Synchiropus picturatus w 2 różnych baniakach dały rade, ale trwało to koło miesiąca. A reszcie ryb ograniczyłem żarcie żeby mandaryny skupiły się na wirkach.


c9066a9bda00964aeee6ca209106e0f3u1282a1125.png?upd=20160508113251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem na zagranicznych portalach, że chrysiptera springeri zjada wirki i kupiłem. Ale u mnie niestety nic z tego, nie jest zainteresowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wirki polecam preparat tropic marin elimi-phos rapid, generalnie służy do zbijania fosforanów ale efektem ubocznym jest eliminacja wirków. Polecił mi go akwarysta z 25 letnim stażem. Początkowo byłem sceptyczny, ale wirki z którymi walczyłem od długiego czasu zniknęły bez śladu po około 1-2 tygodniach. Wcześniej walczyłem z różnymi preparatami, ręcznym czyszczeniem. Wygodnie, bez wyjmowania korali, szybko i niedrogo. Rrewelacja.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na wirki polecono mandaryna ocelatusa. Wspaniałego mam, ale on jakość nie zasmakował w nich. We wtorek będą u mnie (parka ). Rybki od Jadwigi Morskiej i to własnie pani Jadwiga mi je poleciła :)

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zastosowałem wczoraj Capisol zooleku. Po wirkach nie ma śladu. Za tydzień druga kuracja i gotowe. Wszystko inne żyje i ma się dobrze


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka czupacabra , rowniez dopadła mnie plaga. Jak nie dostane leva to mysle aby to kupic bo dostepne wszedzie. Lałeś to zgodnie z opisem? dodatkowo coś robiłeś  typu wegiel itd etc? Pozdr


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam i ja"... jako że jakiś czas temu oddałem wargatka, bo mi zaganiał dwa doktorki (mimo że wcześniej pływały zgodnie) - a "doktorek musi być" - ulubiona ryba Córki :)

Niestety pojawiły mi się na calustreii "ślimaki" - zakładam że wirki. Miałem kiedyś hexę - potrafiła mi zaganiać inną rybę. Teraz już raczej nie dopuszczę nic nowego, więc można by i ją wpuścić, ale boję się o doktorka, no i czy ruszy ślimaki...

A może wpuścić jednak jakiegoś małego wargatka? Tyle że jak podrośnie, doktorek znowu może oberwać ...

Znowu krewetek trzeba by dużo... i nie karmić...

Ciekaw jestem, jak u Was, po takim czasie rozwiązania naturalne się sprawdziły...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hexa u mnie, ześwirowała dopiero po ok. 1.6 roku:huh:

Obsada na tym nie cierpi, za to mnie nie lubi:clowning

Ale robotę robi od początku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.