Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Ciągły problem z no3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2018 o 14:55, fresz33 napisał:

Niestety nie korzystam z tej aplikacji ;) filmik wrzuć na youtube a zdjęcia tak jak poprzednie.

Wrzucilam foto :)

 

A jak to jest zaczęłam dozować nowe bakterie special blend pierwsza dawkę dałam 35ml po 2 dniach 5 ml ogólnie mam wrażenie że jest więcej tego paskudztwa coraz bardziej się zastanawiam nad vsv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2018 o 21:12, Karoolynkaa napisał:

Niestety efekt ten sam ciągły trawnik.. i no3 po4 mierzone niestety zoolekien pokazuje 0 test salifert w drodze .. i.co tu zrobić ??

I tu masz odpowiedz...,już załóżmy że ten zollek pokazuje dobrze,Po4 wynik 0,to jak Ci spadnie No3,możesz lac litrami nic to nieda,(to musi razem zejść do parametrow zadowalający np Po4 0.04 No3 5) a na glony to kup jeżowca,solarisa,lub slimaki,a światło też skręć i będzie doborze:')daj czasu sobie:-)

jakie masz Kh?? To też ważne

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 162l

Ph 8,2

Kh 7 

No2 0

Nh3 0

No3 około 15 

Po4 0

Ca 440 

Mg 1320

Zasolenie 1025 temp25-26

Ślimaki mam , kraba mitraxa i bicolora niestety salarias sobie popelnil samobójstwo :) światło mam t5 4 x 39w dwie blue i jedna marine i jedno miejsce nie używane .

Edytowane przez Karoolynkaa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karoolynkaa napisał:

Akwarium 162l

Ph 8,2

Kh 7 

No2 0

Nh3 0

No3 około 15 

Po4 0

Ca 440 

Mg 1320

Zasolenie 1025 temp25-26

Ślimaki mam , kraba mitraxa i bicolora niestety salarias sobie popelnil samobójstwo :) światło mam t5 4 x 39w dwie blue i jedna marine i jedno miejsce nie używane .

No to masz odp.stosunek Po4 do No3

A to kh masz stabilne czy spada to też ważne,bo za chwilę bedzie 6 itp

kup jeżowca

Pozdr

20180619_225125.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, @Beti napisał:

No to masz odp.stosunek Po4 do No3

A to kh masz stabilne czy spada to też ważne,bo za chwilę bedzie 6 itp

kup jeżowca

Pozdr

20180619_225125.jpg

Kh mam na jednym poziomie od początku .. ale myślę czy czasem nie powinnam go podbić może wtedy glony odpuszcza gdzieś na forum czytałam że wyższe kh powoli podniesione powoduje ich mniejsza populację .. 

No właśnie i tu cały cyrk a wódka plus bakterie?

Co w tym przypadku a jeż ładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2018 o 13:06, Karoolynkaa napisał:

Bakterie specisl blend jak dozować w zbiorniku z problemem z no3 i glonem? :)

Bakterie dozuj tak jak jest napisane na opakowaniu, ulotce. Jak przesadzisz to może pojawić się nowy problem, zakwit bakteryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Jak przesadzisz to może pojawić się nowy problem, zakwit bakteryjny.

nie strasz - bo przy dawkowaniu w słodkim do 15ml na 50l wody, a w słonym nawet 50% więcej .. to w zbiorniku musiały by panować idealne (dla zakwitu) warunki a dawkę trzeba by przekroczyć kilka razy - czyli na ten zbiornik wlać na raz ze 2 (te mniejsze .. nie pamiętam 120ml? ) butelki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, silvia napisał:

nie strasz - bo przy dawkowaniu w słodkim do 15ml na 50l wody, a w słonym nawet 50% więcej .. to w zbiorniku musiały by panować idealne (dla zakwitu) warunki a dawkę trzeba by przekroczyć kilka razy - czyli na ten zbiornik wlać na raz ze 2 (te mniejsze .. nie pamiętam 120ml? ) butelki :P

Było wiele przykładów na forum z przekroczeniem dawki bakterii i w konsekwencji zakwit bakteryjny. Każde akwarium jest inne. U jednego nic się nie stanie jak nawet kilkukrotnie przekroczy dawkę, a u kogoś innego małe przekroczenie może spowodować zakwit. Ja nie straszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Prodibio BioDigest jedną ampułkę, która jest niby do max 1000l na 100-110l w obiegu co 2 tygodnie i pożywkę nitraphos minus. Jak dotąd nigdy zakwitu nie miałem. Poza jednym przypadkiem na starcie w początkowej fazie dojrzewania. O dziwo wtedy nie lałem bakterii. Poprostu samo wyskoczyło. Wg mnie zakwit może wystąpić z powodu dużego przedawkowania bakterii/pożywki albo w wyniku nieokreslonych warunków w akwarium na które nie mamy wplywu gdyż nie ma możliwości w warunkach domowych sprawdzić jak przebiega proces namnazania bakterii. Jedynie możemy zaobserwować efekty, ale to już jest ciut za późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miała możliwość zbadania wody Hanka na po4.. może będzie bardziej dokładanie skąd się bierze ten glon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 Hanka pokazuje 0.10

No3 skacze 5-10 raz 10-20 ..

Ph8 kh7 na stałym poziomie no2 0

Ca 440 mg 1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.