Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Ciągły problem z no3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż zaczęłam się zastanawiać nad vsv tylko czy to nie za wcześnie ale do rzeczy.

Zbiornik ma 15 tygodni 162l z panelem. Zalany połowa wody z działającego zbiornika polowa czystej solanki , odpieniacz hydor 250.65 , pompa obiegowa 1500l/h cyrkulator 3000l/h w panelu 2 l siporaxu wlad posguard i purigen Wata    13 kg żywej skały żywy piach 

 

Obecne życie w akwarium 

Ryby:

Dwa blazny 

Dwa pterapogony

Krewetka czyszcząca 

Dwie krewetki na aptazje wonder coś tam :)))

Krab mitrax 

Bicolor

Jakieś małe ślimaki Turbo  i nossariusy szybko rozmnażające sie :)

Korale:

Anthellia

Capnella

Briareum

 Ricordea

Calustrea

Zoasy

Pathy

Dwie euphyllie panacora i gabnesis czy jakoś tak nie pamiętam nazwy a post pisany na szybko więc nie będę szukała nazwy wiado o co chodzi. 

Wszystko rośnie ładnie czasem euphyllia grymasi .

Od samego początku no3 się utrzymuje na granicy 15-20 

Glny sobie rosną nie ma jakiś wielki nici ale są kepki , z początku myślałam że to od zbyt bogatej soli ponieważ start był na af reef baterie sachem , ale sól została zmieniona na bardziej uboga rc.

Niestety efekt ten sam ciągły trawnik.. i no3 po4 mierzone niestety zoolekien pokazuje 0 test salifert w drodze .. i.co tu zrobić ??

Edytowane przez Karoolynkaa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 na poziomie 15-20 nie jest żadną tragedią. Ja trzymam cały czas 25-30 i jest super. Nie upatrywałbym problemu glonów w No3 a np. w skale ( wkładałaś żywą więc nie ma pewności, że była czysta nie czarujmy się ). Dodatkowo zbiornik jeszcze dość młody. Zapodaj do zbiornika jakąś kosiarkę na glony i obserwuj. W starym zbiorniku miałem na żywej skale glony i co bym nie robił to znikały co najwyżej na chwile. Przyzwyczaiłem się i przestałem z tym walczyć choć wiem, że niektórym przejmowały cały baniak niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy problem może tkwić w chaotycznie ułożonym siporaxie nie w koszu? Zły przepływ? Skala byla odgazowana ale w zbiorniku bez cyrkulacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że nic nietypowego.   To tzw dojrzewanie suchej skały. nie trzeba kręcić przy No3, gmerać w akwarium, podmiany też niekoniecznie wymagane. Więcej masy koralowej i cotygodniowe bakterie i ..czas ..tak jeszcze z 2 miesiące. Dodam jeszcze wiadomą wskazówkę, że ewentualne zmienne warunki zasolenie i temperatury opóźnią ten proces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kawałek był Skala Sucha fakt

Reszta żywa..

Ostatnio jakiś pan który twierdzi ze jest tutaj częstym bywalcem na forum powiedział mi że 15 tygodni nie trwa dojrzewanie i ze mam wodę syf.. a mnie rośnie wszystko ukwial sie podzielił tydzień temu .. tylko glon jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no... 15 tygodni :-) to nie małe dziecko...

czyli jakieś 4 miesiące... o tak, dojrzewanie jeszcze trwa, "panu", który doradzał chyba się pomyliło z miesiącami...

testy Zooleka, dałbym sobie spokój ze wskazaniami i kupił "lepsze" do morskiej, ew. dla spokoju zrobił ICP,

jak jest z tą "watą" , często wymieniasz?

jak z cyrkulacją, nie masz "martwych" stref?

co wyrzuca odpieniacz?

robisz podmiany? jaka sol?

używasz RO-DI, jakie wskazania TDS'a?

trochę mało informacji, jak na "mam za duże NO3"

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tds pokazuje 0 na obu membranach ,  sól start na af reef teraz rc myślałam że ten glon to od zbyt bogatej soli.   Odpieniacz wyrzuca czasem bazowa czasem lekko zielona-zolta wodę ustawiony na mokro , Wata wymieniana 2 razy w tyg , nie ma martwych stref wszytsko buja miałam.problem ustawić euphyllie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pooh napisał:

nie no... 15 tygodni :-) to nie małe dziecko...

 

 

Mało danych o akwarium zawsze będzie obarczone błędem w diagnozie. 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób test na no3 świeżej solanki miałem ten sam problem i nie wiedziałem dlaczego w akwarium no3  utrzymuje się na wysokim poziomie. Okazało się że w soli były azotany.


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę robiła serwis a póki co robię rewolucje w panelu jutro zrobiłam kosz na siporax i poukładam go w rury jedzie do mnie test na po4 salifert i no3 , oraz inne bakterie ni dotychczas używałam sachem a zamowilam special blend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie płuczę siporaxu. Jak widzę na nich czesci drobnej materii, dodaje kropelkę bio-mate od korallen-zucht. To są bardzo agresywne bakterie, ale działają rewelacyjnie. Po 3 dniach znowu kropelka na 100l wody i tak co 3 dni do porządanego efektu. Kiedyś jak wsadzałem łapy żeby to czyścić to tylko syfu sobie narobiłem. Od wypróbowania tych bakteri, ręce wkladam jak muszę szczepki korali przykleić. 

Dodatkowo stosuje BioDigest Prodibio, ale to standard dla podtrzymania flory bakteryjnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

Ja nie płuczę siporaxu. Jak widzę na nich czesci drobnej materii, dodaje kropelkę bio-mate od korallen-zucht. To są bardzo agresywne bakterie, ale działają rewelacyjnie. Po 3 dniach znowu kropelka na 100l wody i tak co 3 dni do porządanego efektu. Kiedyś jak wsadzałem łapy żeby to czyścić to tylko syfu sobie narobiłem. Od wypróbowania tych bakteri, ręce wkladam jak muszę szczepki korali przykleić. 

Dodatkowo stosuje BioDigest Prodibio, ale to standard dla podtrzymania flory bakteryjnej 

Co to za bakterie długo używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę OT: kolego Arturro PW poszło, żeby nie zaśmiecać tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak sie dziś zastanawiałam a może wrzucić dodatkowo gruzu w panel albo refurgium zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy dobrze widzę ale masz tam za dużo białego światła (dodać trzeba niebieskiego a białe skręcić i to sporo). A znając przygody z glonami w mojej niedługiej historii akwarystycznej to one właśnie uwielbiają dużą ilość, a jak nie mają konkurencji (mała masa koralowa) to są wręcz przeszczęśliwe heh  patrząc na fotę nasuwa się tez pytanie czy aby nie za szybko do akwarium trafiły rybki (karmienie ich tylko pogarsza stan). Przydała by się fotka glonów z bliska bo być może jesteś szczęśliwą posiadaczką bryopsis którego wyplenisz sprawdzonym antybiotykiem o nazwie Fluconazole. 

7dc624882df08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety nie korzystam z tej aplikacji ;) filmik wrzuć na youtube a zdjęcia tak jak poprzednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.