Skocz do zawartości
dla syna

Acropora zielona

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, szutarek78 napisał:

Tak stosuję pełną gamę produktów AF.  W twoim wypadku spróbował bym podawać. 1 krople w tygodniu AF amino mix + 1 łyżeczke AF power food. Po 3 dniach 1 kropla AF Vitality i 1 kropla Energy. Do tego zawsze podczas karmienia 3 krople AF build. I tak na zmianę. Pożywke zmniejsz tak jak ci napisałem wcześniej. 

Ok, zakupione wszystko. Zapodalem na start wszystkiego po kropelce i dałem pół łyżeczki af power food. Nastepna dawka za pół tygodnia, a potem codziennie będę podawał tylko jeden wynalazek czyli co 5 dni zamknę koło. Ale widać że po godzinie acra zaczyna gadać na 1/4 gwizdka czego wcześniej nie było. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dla syna napisał:

Ok, zakupione wszystko. Zapodalem na start wszystkiego po kropelce i dałem pół łyżeczki af power food. Nastepna dawka za pół tygodnia, a potem codziennie będę podawał tylko jeden wynalazek czyli co 5 dni zamknę koło. Ale widać że po godzinie acra zaczyna gadać na 1/4 gwizdka czego wcześniej nie było. 

Tylko żebyś nie przedobrzył. Obserwuj bacznie zbiornik. Uwierz mi że ta 1 kropelka ma moc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szutarek78 napisał:

Tylko żebyś nie przedobrzył. Obserwuj bacznie zbiornik. Uwierz mi że ta 1 kropelka ma moc :)

Domyślam się. Tak samo jak wiele specyfików z korallen zucht. Wg instrukcji to ten proszek powinienem podawać raz na dzień, ale mam mało korari to może co 5 dni wystarczy. Natomiast ta acra co nie polipowała, po dodaniu wszystkiego ruszyła a po 3 godzinach znowu śpi. Ciekawe czy to przetrwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bicolor podgryza korale. Macie może sposob na wyłowienie esceniusa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Jak próbowałem z reefmaxa wyłowić to z wyciągnięta skałą stałem 2h. Zanurzona była tam gdzie siedział w dziurze i nie chcial wyplynac :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Malutki haczyk bezzadziorowy i robaczek, np ochotka :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo salariasa dużego dać, escenius bedzie wyplywał tylko do jedzenia. Może wtedy zostawi patyki

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2018 o 23:11, Raffy14 napisał:

Same podmiany stykną z tymi wszystkimi mikro. Pilnować KH, Ca itd.

Zauważyłem Ecseniusa bicolora pod akroporą, KAŻDY bicolor jakiego miałem/widziałem skubał spsy - nie było śladów, ale korale były zestresowane...

I co z tą paskudą zrobiłeś? Bo mój podgryza je baardzo intensywnie. Nawet widać placki na patykach w miejscach, których najczęściej podplywa i dziobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaga wyjęcie skały w której siedzi i wtedy do wiadra/pojemnika i potrząsać aż wypadnie :)  U niektórych trzeba było wyjąć całą skałę i przeglądać.

Z Ecseniusów jest bezpieczny midas, ale midas to planktonożerca raczej - zachowuje się jak anthias, pozostałe Ecseniusy nie mam pojęcia - ja z nich się wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Raffy14 napisał:

Pomaga wyjęcie skały w której siedzi i wtedy do wiadra/pojemnika i potrząsać aż wypadnie :)  U niektórych trzeba było wyjąć całą skałę i przeglądać.

Z Ecseniusów jest bezpieczny midas, ale midas to planktonożerca raczej - zachowuje się jak anthias, pozostałe Ecseniusy nie mam pojęcia - ja z nich się wyleczyłem.

No to lipa straszna bo on w każdej trochę przesiaduje. Wyjęcie całej skały w moim przypadku jest nie realne. Jedynie fragowanie w zbiorniku wchodzi w grę ale to zbyt ambitne zajęcie. Chyba kupię dużego salariasa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrasz go porządnie i zobacz w którą dziurę wpłynie i jest Twój :)

Salarias w 50x50cm kostce się zmarnuje, to ryba do dużych zbiorników w których byłaby w stanie sama się wyżywić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2018 o 21:25, szutarek78 napisał:

Tylko żebyś nie przedobrzył. Obserwuj bacznie zbiornik. Uwierz mi że ta 1 kropelka ma moc :)

No właśnie widzę po po4 jak rośnie. Obniżyłem dawkowanie af build 1 krople 2x w tygodniu a reszta 1x na tydzień. Po4 skoczyło już do 0,12 a no3 0,5 czyli stabilnie. Podaję nitraphos minus 1ml na dobę bo inaczej no3 i po4 rośnie. Mogę wrzucić rowaphos 100gram na 100l? Czy może kupić jeszcze ryby żeby więcej azotu wyprodukowały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dla syna napisał:

No właśnie widzę po po4 jak rośnie. Obniżyłem dawkowanie af build 1 krople 2x w tygodniu a reszta 1x na tydzień. Po4 skoczyło już do 0,12 a no3 0,5 czyli stabilnie. Podaję nitraphos minus 1ml na dobę bo inaczej no3 i po4 rośnie. Mogę wrzucić rowaphos 100gram na 100l? Czy może kupić jeszcze ryby żeby więcej azotu wyprodukowały? 

Raczej nie dodawał bym kolejnego obciążenia bilogicznego. Włóż jakiś absorber PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szutarek78 napisał:

Raczej nie dodawał bym kolejnego obciążenia bilogicznego. Włóż jakiś absorber PO4.

Właśnie tak zrobiłem, zastanawia mnie info w instrukcji, że nie można przy nitraphos minus stosować żadnych wynalazków na po4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tych problemów widać że acanie wszystko pasuje. Co noc pompuje się coraz bardziej. A zielona acra ni huhu

DSC_0303.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do znawców acan przy okazji tego tematu. Wsadzilem jedną acane jakiś tydzień temu i dziwnie się zachowuje. Czy to jej macki bojowe, czy może do pobierania pokarmu bo czuje pokarm lub jest wiecznie głodna? W dzień zachowuje się podobnie tzn te macki wystawia mniej max o 20%. Poniżej zdjęcie... Ablo się zepsuła/zawiesiła i tak jej zostało... 

DSC_0308.JPG

Myślałem że będę się cieszył jej pięknym ubarwieniem a trafił się taki jeżozwierz... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acana wróciła do normy. W dzień już tak się nie pompuje. Za to acra zielona nadal bez zmian 

12242692_DSC_0315.JPG

Może coś ją ruszy jak zwiększyłem masę koralową i trochę więcej zacznę karmić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj zdjęcie tej "acany" z bliska zrobione za dnia ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2018 o 21:08, fresz33 napisał:

Daj zdjęcie tej "acany" z bliska zrobione za dnia ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Zdjęcie jest wcześniej. Niewiele się jej poleprzyło. Ale po icp chyba przyszła jasność. Pomimo wlania ok 70ml k balance od kz, nadal mam potasu znacznie poniżej jakiejkolwiek normy (nie chcę wiedzieć ile było przed podawaniem potasu i aż dziwne że nic nie padło). Podejrzewam że wszystkiemu winien jest potas, a wysoki poziom jodu poniekąd mógł opóźnić efekt reakcji acropor. Dlatego też, teraz podnoszę potas, a jod będzie opadał w sposób naturalny i poprzez podmiany. Reasumując karmie jak @szutarek78 powiedział, nitraphos minus zwiększyłem do 2ml wbrew zalecenią, nadal podaje k balance i zaprzestałem dodawania jodu i strontu. Widzę poprawę, a czas pokaże co będzie dalej. 

 

Screenshot_20180706-101358.png

Screenshot_20180706-101349.png

Screenshot_20180707-203642.png

Zdjęcie z teraz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nadal pożera mi potas. Reaktor glonowy nie chodzi już drugi miesiąc, dozuje cały czas k balance (5ml/dobę). Wlałem prawie 100ml i nadal mam potasu w okolicy 350. Jak zacząłem lać potas był na poziomie 320 co po wlaniu butelki (oczywiście stopbiowo) powinno dać wynik 410-430. Jest możliwe że przez duży niedobór tego pierwiastka korale tak go pochłaniały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niemożliwe, codziennie dozuje ok 5ml stężonego potasu (tym razem af) i nadal nie mogę dobić do 370. Nie prowadzę zbiornika na zeo. Możliwe że przypadkiem rozwinęły się jakieś bakterie, które tak pochłaniają potas? Na dobę dozuje 5ml co jest odpowiednikiem ok 9mg/100l. Jak nie dodam potasu przez dobę to spada do wartości 350-360. Wartość jest potwierdzona testami icp. Leje pożywkę nitraphos minus ok 2,5ml na dobę. O co kaman? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dla syna napisał:

To niemożliwe, codziennie dozuje ok 5ml stężonego potasu (tym razem af) i nadal nie mogę dobić do 370. Nie prowadzę zbiornika na zeo. Możliwe że przypadkiem rozwinęły się jakieś bakterie, które tak pochłaniają potas? Na dobę dozuje 5ml co jest odpowiednikiem ok 9mg/100l. Jak nie dodam potasu przez dobę to spada do wartości 350-360. Wartość jest potwierdzona testami icp. Leje pożywkę nitraphos minus ok 2,5ml na dobę. O co kaman? 

Faktycznie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bakterii dodaje co 2 tygodnie BioDigest Prodibio oraz bio-mate kz jedną krople raz na 2-3 tygodnie. Ponoć bio-mate nie pochłaniają potasu. Przynajmniej @laszektego nie zauważył, a też to stosuje. 

Mogę dodać jeszcze, że od tego czasu co potas zaczął gwałtownie spadać to odpieniacz ustawiomy na max na mokro, pieni tylko i wyłącznie pianę tak gęstą jak ecobubble w pralce szajsunga. Pianę można ciąć nożem i układać z tego Ścianę jak z klocków lego. Fakt, zbiegło się to razem z podawaniem nitraphos minus, ale to może być tylko zbieg okoliczności, bo wcześniej nigdy nie mierzyłem potasu poza icp. Ale pół roku temu nie miałem tego problemu i potas był idealnie w środku optymalnego zakresu 385mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szutarek78 napisał:

Faktycznie dziwne.

Dla potwierdzenia, po wlaniu buteleczki 100ml k balance od kz i kalium ok 15ml af, acra wygląda dużo lepiej, a test saliferta obecnie pokazuje potas na poziomie 350-360 i leje nadal bo cały czas coś wsysa potas 

12354874_DSC_0334.JPG

A to zdjęcie dla porownania z dnia 12.06.2018 12037353_DSC_0283.JPG

Z dnia na dzień wygląda coraz lepiej, ale jeszcze dużo potasu muszę wlać. Wlewam, wlewam i niewiele się podnosi. Przyczyna ubytków potasu niestety nieznana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy zakończone. Po dodaniu w ciągu sześciu tygodni 100ml k balance od kz i 20ml kalium af korale wróciły do życia. Powodem był potas na poziomie ok 270mg/l przed kuracją (stwierdzone przez obliczenie ilości dodanej). Dodatkowo lanie potasu z grubej rury (podnoszenie ok 10mg/l w ciągu doby) skutkowało podnoszeniem go o około 4-5mg/l gdyż była mocna absorcja tego pierwiastka przez algi wapienne i spsy (opinia chemika spowodowana dużym i długim niedoborem). Obecny poziom to 385mg/l. Aż dziwne że nie było żadnego zgonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.