Skocz do zawartości
CzaQ

Świszczące Sentry ATO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy użytkownicy dolewki automatycznej od Pacific Sun Sentry ATO usłyszeli cichy świst jaki wydaje urządzenie? Od początku kariery mojego zbiornika kiedy już zapada noc słyszę leciutki świst, wydawało mi się, że dochodzi on od pompy obiegowej lub cyrkulacyjnych Jebao jednak wczoraj zaciekawił mnie ten dźwięk. Włożyłem głowę do szafki i moje życie wywróciło się do góry nogami. Źródłem dźwięku nie była pompa obiegowa, nawet nie była nią pompa dolewki, ponieważ świst jest słyszalny nawet kiedy pompa dolewki nie pracuje. Co mnie zaciekawiło dźwięk wydobywa się z kontrolera/pudełka dolewki, które przyjaźnie miga na niebiesko. I to właśnie podczas włączenia się niebieskiego światła świst nadchodzi, a po ściemnieniu cichnie. Też tak macie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Cześć, czy użytkownicy dolewki automatycznej od Pacific Sun Sentry ATO usłyszeli cichy świst jaki wydaje urządzenie? Od początku kariery mojego zbiornika kiedy już zapada noc słyszę leciutki świst, wydawało mi się, że dochodzi on od pompy obiegowej lub cyrkulacyjnych Jebao jednak wczoraj zaciekawił mnie ten dźwięk. Włożyłem głowę do szafki i moje życie wywróciło się do góry nogami. Źródłem dźwięku nie była pompa obiegowa, nawet nie była nią pompa dolewki, ponieważ świst jest słyszalny nawet kiedy pompa dolewki nie pracuje. Co mnie zaciekawiło dźwięk wydobywa się z kontrolera/pudełka dolewki, które przyjaźnie miga na niebiesko. I to właśnie podczas włączenia się niebieskiego światła świst nadchodzi, a po ściemnieniu cichnie. Też tak macie? 
Nic nie świszczy :) u mnie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, CzaQ napisał:

Cześć, czy użytkownicy dolewki automatycznej od Pacific Sun Sentry ATO usłyszeli cichy świst jaki wydaje urządzenie? Od początku kariery mojego zbiornika kiedy już zapada noc słyszę leciutki świst, wydawało mi się, że dochodzi on od pompy obiegowej lub cyrkulacyjnych Jebao jednak wczoraj zaciekawił mnie ten dźwięk. Włożyłem głowę do szafki i moje życie wywróciło się do góry nogami. Źródłem dźwięku nie była pompa obiegowa, nawet nie była nią pompa dolewki, ponieważ świst jest słyszalny nawet kiedy pompa dolewki nie pracuje. Co mnie zaciekawiło dźwięk wydobywa się z kontrolera/pudełka dolewki, które przyjaźnie miga na niebiesko. I to właśnie podczas włączenia się niebieskiego światła świst nadchodzi, a po ściemnieniu cichnie. Też tak macie? 

Może jakiś tranzystor zaczyna padać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Może jakiś tranzystor zaczyna padać.

Mam nadzieję, że nic nie pada bo dolewke chodzi od niecałych 2 miesięcy :blink: Co prawda nie ma to póki co wpływu na pracę samej dolewke, ale 2 każdym razie coś chyba jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ona będzie działać do czasu przegrzania elementu. Może to też być jakiś kondensator. Nie znam się ale miałem kiedyś takie przypadki z elektroniką i kończyło się to awarią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak piszczało, pomyślałem że to norma jakiś driver tego leda czy coś takiego, bo piska jedynie jak zapala się lampka - coś jak ładowarki impulsowe one też zawsze piszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ura napisał:

u mnie też tak piszczało, pomyślałem że to norma jakiś driver tego leda czy coś takiego, bo piska jedynie jak zapala się lampka - coś jak ładowarki impulsowe one też zawsze piszczą.

No dokładnie jest tak jak opisujesz. I jak tam z twoją? Długo jeszcze wytrzymała? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działała spokojnie 1 rok albo troszkę dłużej i sprzedałem ją - kupiłem dozownik Kore 5th w wersji basic i po prostu podłączyłem czujnik i pompkę - działa to tak samo jak tamta dolewka tylko sterowanie mam przez komputer bezprzewodowo. Samą puszkę od sentry sprzedałem, ale nie wydaje mi się że to awaria, czasami elektronika piszczy czy wydaje inne dźwięki - np sterownik od nowych pomp Vorteh tych cichych też wydaje cichy pisk jak się do niego przystawi ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SU1 ma łeb do tego typu rzeczy, może się odezwie i podpowie czym to może być spowodowane ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, fresz33 napisał:

SU1 ma łeb do tego typu rzeczy, może się odezwie i podpowie czym to może być spowodowane ;) 

He he .. 

 Sporo zasilaczy piszczy , zwłaszcza przy małych obciążeniach .
 W większości jest to normalne ,piszczy trafo ,gdy pobór prądu jest za mały by przetwornica pracowała minimalnym prądem nieprzerwanie  . pisk to przerwy w pracy .
Zadziej wada , trafa lub wysychający/złej jakości  kondensator . (Dlatego w głęboko chińskich sprzętach na dzień dobry wymieniem kondensatory ).

Możliwe że ten typ tak ma i będzie tak działał długo długo ,lub jak wyżej . 


 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 z tymi dźwiękami przerabiałem temat w laptopach i piskiem dobiegającym przy zmienię częstotliwości procesora.

okazało się wtedy, że jako dwudziestolatek słyszałem dźwięki, których trzydziestolatkowie nie słyszeli w serwisie ;)

Teraz mając  30 na karku, wiele dźwięków przestało mi przeszkadzać - stały się niesłyszalne !

 

Dźwięk który powinien słyszeć:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SU1 napisał:

W większości jest to normalne ,piszczy trafo ,gdy pobór prądu jest za mały by przetwornica pracowała minimalnym prądem nieprzerwanie  . pisk to przerwy w pracy .

Czy tam na pewno jest trafo? w nowej elektronice to raczej już na impulsowych lata wszystko,

@CzaQ Zasilacz jest zewnętrzny czy wbudowany w urządzenie, jeśli opcja nr 1 to można podmienić na jakiś inny obstawiam kondensator filtrujący który wysechł

Godzinę temu, Felix napisał:

z tymi dźwiękami przerabiałem temat w laptopach i piskiem dobiegającym przy zmienię częstotliwości procesora.

Wow to masz ucho, napięcie i prąd procesora zmienia się w skrajnych przypadkach o 0,5 v zakładając zmienne taktowanie zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, boo12 napisał:

Czy tam na pewno jest trafo? w nowej elektronice to raczej już na impulsowych lata wszystko,

@CzaQ Zasilacz jest zewnętrzny czy wbudowany w urządzenie, jeśli opcja nr 1 to można podmienić na jakiś inny obstawiam kondensator filtrujący który wysechł

Wow to masz ucho, napięcie i prąd procesora zmienia się w skrajnych przypadkach o 0,5 v zakładając zmienne taktowanie zegara

Zasilacz jest zewnętrzny. W weekend jeszcze przychylne ucho i sprawdzę z ciekawości czy dźwięk się wydobywa z zasilacza czy pudełka, które świeci. Ogólnie to nie jest jakiś wielki problem ale jak jest cisza i chce się zasnąć to jest lekki dyskomfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli brzęczy we właściwym urządzeniu podmień zasilacz na próbę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, boo12 napisał:

Czy tam na pewno jest trafo? w nowej elektronice to raczej już na impulsowych lata wszystko

To pytanie powinieneś wpisać w Google .Albo "zasilacz impulsowy , grafika i wszystko stanie się jasne . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SU1 napisał:

To pytanie powinieneś wpisać w Google .Albo "zasilacz impulsowy , grafika i wszystko stanie się jasne . 

Wyraziłem się nie jasno, transformatorowy vs impulsowym wiem, że też ma transformatorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.