Skocz do zawartości
Mat_Mat

Bardzo duży problem z koralami LPS

Rekomendowane odpowiedzi

To powracając do początków postów,czy dalej uważasz że jak Ci proponowałam ballinga to był zły pomysł?

Dwa:-) co znów z tym węglem wymyślasz?wiesz do czego służy węgiel i w jakim celu sie go daje(stosuje) do akwarium?Po ci chcesz wymieniać co tydzień(masz kasy za dużo)?raz na 3-4tyg wystarczy on nie ma działania na tydzień czasu,niektórzy wogole nie używają węgla..osobiscie umnie jest 150ml na ponad 600L w obiegu i to wszystko,wymieniam 1x w miesiącu.

7 godzin temu, Mat_Mat napisał:

wyjałowiłem wodę strasznie rolką do czyszczenia, UV'ką i odpieniaczem. Za dużo tego i za duże trochę pod niezbyt dużą obsadę.

I tu się zgodzę,..czasem warto wyłączyć odpieniacz wieczorem aż do rana,nic się nie stanie,Uv to tylko awaryjnie przy ewentualnym zakwicie,i to wszystko,nie stosowales ballinga,żadnych mikro,makro,jodu itp efekty są prawda?:(

Glowa do góry będzie dobrze,tylko nie rób wiecej takich błędów,Lps to nie miękki szybko odchodzą na wieczną rafę...coś im braknie nie pasuje i ament:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mat_Mat napisał:

Dziś poszła kolejna podmiana 10% na red sea salt. Do tego redukcja węgla na 350g który będzie wymieniany w 100% co tydzień podczas podmian. Dozuje do tego jod 7 kropli + stront 3 krople. Teraz dodałem fito + jedzenie w proszku dla lps'ów i nakarmiłem wszystkie korale pipetką. Wlałem też nowe bakterię Microbe-Lift Special Blend. Poprawy póki co nie ma. Do końca tego tyg zeszły mi 3 z 4 główek euphyllia glabrescens gold ( dostały zakażenia Brown Jelly na skutek osłabienia pewnie ). Ogólnie słabo ale widzę po akwarium, że wyjałowiłem wodę strasznie rolką do czyszczenia, UV'ką i odpieniaczem. Za dużo tego i za duże trochę pod niezbyt dużą obsadę.

Ten węgiel wywal całkiem. Nie przyda Ci się w ogóle. Bakterię kup Biogro.

Wywal tą lampę UV jak i również odpieniacz. Filtracja biologiczna na żywej skale i ewentualnie jakiejś ceramice jako dodatek i jako mechaniczną to owata i masz spokój.

Zawalić system można bardzo szybko, teraz potrzebujesz czasu na jego odbudowanie. To niestety potrwa, więc nie rób 10 rzeczy na raz bo to nie pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym węglem ( ATI Carbon ) to tak pisze na etykiecie 50ml na 200l co 2/3 dni. Ok może piszą tak bo potrzebują kasy a wiadomo, że im szybciej się skończy tym szybciej kupie nowy :D Jako, że sypałem trochę na "pałę" to stwierdziłem, że może jednak trzymać się etykiety? Teraz mam te 350g i nie wiem czy mam go zostawić na miesiąc Beti i po takim czasie wymienić 100% czy jednak wywalić całkowicie tak jak mówi elespero. UV wywalona całkowicie od tygodnia. Odpieniacz mam w zamyślę zrobić na zegarach i wyłączać go codziennie od 21 do 8 czyli od całkowitego zgaszenia światła do wschodu??

Z nowości na dziś: Goniopora czerwona zamknięta na maksa. Zielona znów napompowana na maxa. Goniopora minior ktora była już od ponad miesiąca zamknięta od 2 dni zaczęła wypuszczać polipy... Jedna z euphylli paraancora dostała Brown Jelly........ Zauważyłem również szybsze rozpuszczanie się tkanki zielonej acany. Rainbow wygląda jakby ktoś z niej powietrze wysysał. Coś jest na maksa nie tak. Może ta sól jest piź***ta? Dodatkowo to aluminium przedawkowane chyba x100 mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podniosłeś ca, mg i jod to więcej nie kombinuj. Niestety musisz dać im czas. Albo teraz się uda, lub nie gdyż zbyt mocno korale dostały w kość. Możesz nieco szybciej podnosić jod, gdyż on w pewnym sensie dezynfekuje tkankę. Ta obumarła szybciej się rozkłada, ale zdrowa się uodparnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Ci pisałam jedni używają wegiel drudzy nie,ja wsypuję okolo 150ml na około 3-4tyg,potem calkiem nowy,przeplukany w RO wcześniej.

Co do giniopory, mam obecnie 11szt z tego 5 odmian,ale czerwoną uważam za najtrudniejsza w hodowli i jest bardzo grymasna.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jeśli ktoś stosuje węgiel (a jestem jego zwolennikiem) to wymiana częściej niż 3 tygodnie nie ma sensu. Chyba że ktoś zastosował jakieś srodki lecznicze itp. to wtedy wcześniejsza wymiana jest uzasadniona. Można powiedzieć że wymiana węgla co 4 tygodnie w zupełności wystarczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, @Beti napisał:

To tak jak Ci pisałam jedni używają wegiel drudzy nie,ja wsypuję okolo 150ml na około 3-4tyg,potem calkiem nowy,przeplukany w RO wcześniej.

Co do giniopory, mam obecnie 11szt z tego 5 odmian,ale czerwoną uważam za najtrudniejsza w hodowli i jest bardzo grymasna.

Ja też przystanę przy tym, żeby został póki co. Trochę obawiam się walki chemicznej między koralami. Zredukuje go jedynie do 200 ml i będę wywalał co 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna 10% podmiana poszła. Coraz fajniej :) Dzięki za porady. Jod i Stront idzie codziennie po zgaszonym świetle. Dodatkowo zmodyfikowałem światło. Leje też fito 20ml co 3 dni oraz No3Po4 5ml rano i 5ml wieczór.

 

20180721_145141(1).jpg

 

20180721_144913(1).jpg

 

20180721_144834(1).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak ładnie;-)da się?da się!Tylko pilnuj jodu,nie przedawkuj.

No3 Po4 też aby nie poszlo calkiem na zera bo masz Lps-y:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym z problemów był niedobór jodu? a jak u ciebie wyglądały spsy? przed utratą tkanki przez lpsy i w trakcie? czy też odczuwały brak jodu? 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Super, że wszystko wraca do normy bo widać że na akwarium nie oszczędzałeś. Ogolne bardzo fajny zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, @Beti napisał:

No widzisz jak ładnie;-)da się?da się!Tylko pilnuj jodu,nie przedawkuj.

No3 Po4 też aby nie poszlo calkiem na zera bo masz Lps-y:)

Odpukać w niemalowane poszło dobrze :) Testy idą co 2 dzień dla kontroli. Niedługo idzie ICP do AF i Triton dla porównania bo mam obecnie te 2 testy w domu i korci mnie zrobić porównywarkę :)

2 godziny temu, karol86 napisał:

czyli jednym z problemów był niedobór jodu? a jak u ciebie wyglądały spsy? przed utratą tkanki przez lpsy i w trakcie? czy też odczuwały brak jodu? 

Na 100% brak jodu był jedną z przyczyn ale stawiam również podmiany na RS PRO, że wprowadzały "lekkie" skoki co też nie sprzyjało. Zmodyfikowałem też czasy świecenia i intensywność + wróciłem do zestawienia świetlówek z samego początku. Co do SPS to nie mam nawet jednej sztuki więc brak wiedzy :(

 

56 minut temu, pawel* napisał:

Cześć. Super, że wszystko wraca do normy bo widać że na akwarium nie oszczędzałeś. Ogolne bardzo fajny zbiornik. 

Dzięki ;) nie zapeszając :D

 

 

 

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz bardziej szczegółowo opisać jak teraz świecisz? Wyłączasz odpieniek na noc?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2018 o 22:23, Darek85 napisał:

Możesz bardziej szczegółowo opisać jak teraz świecisz? Wyłączasz odpieniek na noc?

Darek musiałbym Ci wkleić wykres światła bo inaczej ciężko to opisać. Kolor T5 też ma znaczenie dopiero teraz to widzę. Np. fiji purple zrobiła u mnie więcej problemów niż pożytku. Wyjąłem ją, wrzuciłem ATI coral plus i jest już gitara. Jaki był objaw na fiji purple? Szły sinice strasznie np.

Odpieniacz wyłączam na kilka godzin bo po podmianie idą żywe bakterie + woda podmieniana jest w sumpie gdzie działa chłodnia z grzałką i dopiero po uzyskaniu temp. wody takiej jak w akwarium włączam obieg.

Edytowane przez Mat_Mat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.