Skocz do zawartości
Lubuszanin

Przeprowadzka na większe.

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zlikwidowania akwa słodkiego i zrobić w nim morskie. Nie mogłem znaleźć takiego tematu (albo nie potrafię tego zrobić). Do dyspozycji mam szkło float 60x60x40h 12mm i tam chce przenieść wszystko z 45l. I teraz o czym powinienem wiedzieć? Wiem że dojdzie świeży piach, skały i woda. Jak to zrobić żeby nie zepsuć czegoś i żeby wszystko przetrwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

i pewno kilka podobnych tematów

37 minut temu, Lubuszanin napisał:

Jak to zrobić żeby nie zepsuć czegoś i żeby wszystko przetrwało?

spokojnie sobie zaplanować krok po kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, silvia napisał:

spokojnie sobie zaplanować krok po kroku

Dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lubuszanin napisał:

I teraz o czym powinienem wiedzieć?

na pewno o jednym że będzie słono:P

a poważnie wszystko odwrotnie jak w słodkim,warto pierw dużo poczytać,niż potem popełnić wiele błędów,jaka filtracja,co chcesz w nim mieć? jakaś wizja ;-)tego wszystkiego nie da się opisać w 2-3 postach


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, @Beti napisał:

)tego wszystkiego nie da się opisać w 2-3 postach

To ja wiem :) Mam soliniczke 45l ale mała jakaś sie zrobiła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się dwoma rękami co napisała Beti i dodam od siebie o aquascapingu bo można mieć akwarium z miękasami plus parę LPS ów i mieć fajne akwa. Przeżyj forum ten temat był poruszany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lubuszanin napisał:

To ja wiem :) Mam soliniczke 45l ale mała jakaś sie zrobiła :)

zawsze się robi mało-to wciąga

edit: jak masz 45l jak zrobisz 300l uznasz teraz fajnie...ja zaczęłam od większej porcji i też są myśli (samobójcze ) o większym hehe:P

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś to będzie, ta kostka styknie mi na dłużej bo mi żona walizki spakuje :) A tak na serio to chce całkiem zrezygnować ze słodkiego już, i widzę że muszę się solidnie przygotować do tego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze się robi mało-to wciąga
edit: jak masz 45l jak zrobisz 300l uznasz teraz fajnie...ja zaczęłam od większej porcji i też są myśli (samobójcze ) o większym hehe[emoji14]
Ja zawsze się śmiałem do żony że to nie akwarium jest za duże tylko mieszkanie za małe. [emoji23]
Akwarium zawsze chce się mieć większe.

Co do rozpoczęcia przygody z większym litrazem to trzeba wybrać metodę prowadzenia akwarium i od początku jej się trzymać. Każdy prowadzi inaczej akwarium, wszystko zależy kto ile ma czasu i jakie podejście.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

Ja zawsze się śmiałem do żony że to nie akwarium jest za duże tylko mieszkanie za małe. emoji23.png
Akwarium zawsze chce się mieć większe.

Co do rozpoczęcia przygody z większym litrazem to trzeba wybrać metodę prowadzenia akwarium i od początku jej się trzymać. Każdy prowadzi inaczej akwarium, wszystko zależy kto ile ma czasu i jakie podejście.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Święta racja:Ddodam jeszcze taki malutki szczegół"kto ile ma kasy"bo tu też gra role pieniądz:-)Od tego też dużo zależy..nie ma kasy:(po starcie,potem są akwaria zaniedbane,likwidują,z różnych przyczyn oczywiście...Ale sama dobrze wiem ile kosztuje sam wklad aby mieć coś fajnego,ile się straci z popełnionych błędów,a ile się wydaje oficjalnie na utrzymanie:-)jak to policze wszystko od A do Z to..:rolleyes:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, @Beti napisał:

Święta racja:Ddodam jeszcze taki malutki szczegół"kto ile ma kasy"bo tu też gra role pieniądz:-)Od tego też dużo zależy..nie ma kasy:(po starcie,potem są akwaria zaniedbane,likwidują,z różnych przyczyn oczywiście...Ale sama dobrze wiem ile kosztuje sam wklad aby mieć coś fajnego,ile się straci z popełnionych błędów,a ile się wydaje oficjalnie na utrzymanie:-)jak to policze wszystko od A do Z to..:rolleyes:

Dokladnie, najpierw skompletować cały sprzęt, bo swoje kosztuje i później brać się za reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniałem kostkę 60l na akwarium 250l +  sump. Tak na prawdę powinieneś postawić nowe akwarium, poczekać aż się parametry ustabilizują i przenieść życie. Mając już jedno akwarium, start powinien być dość bezproblemowy, bo masz zapas dojrzałej wody, którą możesz zasilać co jakiś czas nowe akwarium, jeżeli masz też w obecnym akwarium jakieś kawałki skały bez koralowców to też warto je wpakować od razu do nowego akwarium. Generalnie nie ma co się spieszyć, procesu dojrzewania nie pominiesz, możesz go tylko przyśpieszyć. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie od zera. I chyba nie bardzo też od razu układać skały na gotowo bo ze starego akwarium też coś pójdzie. Jeśli chodzi o sprzęt to kolegami przerobi mi lampy a filtracja...hmmm. Myślałem o Tunze 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. MIałem to samo, ułożyłem sobie skały, ale potem i tak musiałem wszystko przemeblować przy przenoszeniu żywej z poprzedniego akwarium. Jak masz możliwość postawienia sumpa to chyba będzie lepszym wyjściem, szkoda miejsca w akwarium, szczególnie, że jakieś wielkie nie jest :)

Na przykładzie mojego dobrze to widać z układaniem skały, najpierw misternie sobie wszystko rozplanowałem (1 zdjęcie), a pote m i tak wyszło inaczej, co widać na ostatnich zdjęciach. 
 

 

Edytowane przez matroxpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.