Skocz do zawartości
miśku

Dodanie belki t5 do lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji niedostatecznego doswietlenia akwarium, jak też slabo podkreslnego koloru czerwonego i żółtego do lampy led 56w o wymiarach 25cm x 20cm chce dodac po bokach jedna lub dwie swietlowki t5 na odzielnym zasilaniu podpietym pod timery. Swietlowki musza sie zmiescic z oprawkami do dlugisci akwa 60cm.

W sklepach sa dostępne odblysniki i oprawki lecz zastanawiam sie jak to domontowac do dłuższych brzegów lampy, tak aby bylo zabezpieczone przed wilgocią

Ktos tuningowal w podobny sposob lampe?

Jakie świetlówki najlepiej by dodac?

W akwarium sa ledy 435nm, 450nm i biale (nie wiem juz jakie)

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, silvia napisał:

czyli 540zł za dodatkową "oprawę" na ... 2 świetlówki ? (i to bez świetlówek)

269 pln jest za 1 sztukę (sztuka obejmuje dwie tuby na świetlówki 24w t5 oraz jedną tubę ze statecznikiem)... czyli 269 + trzeba kupić 2 świetlówki. Nie jest to tanio ale nie jakoś mega drogo jak za gotową dokładkę ;) 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, AmonS napisał:

 gotową dokładkę

tylko jaki to ma "plus" skoro świetlówki są w rurce która "delikatnie" ogranicza chłodzenie ... czyli drastycznie spadnie ich żywotność ?

tu tez jest "gotowy" zostaw

https://www.aquario.pl/en/oswietlenie-akwarystyczne/7715-zestaw-oswietlenia-t5-2x24w-55cm.html

za trochę ponad "stówkę" + odbłyśniki .. zależy jakie to taka cena

 

a dlaczego kolega nie chce "listwy" ledowej ? - takiej na aluminiowym podkładzie na ledach np. 5630 , 5730 czy podobnych i .. kawałku profilu z kloszem

wkładasz pasek białych + pasek niebieskich, podłączasz zasilacz 12V  i .. gotowe

 

3a50b4024588b12aa3e1d06c8b8a.jpga7f5adac48aeb2ef94f541cefdcf.jpg

 

a "białych" do wyboru jest sporo np.

s-l1600a2.jpg.61c06ffd5f0550d7ddf209651493a305.jpg590c81cdde0d4_s-l16009000K.jpg.d01b3a062872568936d1e854d87a1dbd.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama też myślę o dodaniu T5 i wydają się te tuby bardzo fajne,moje pytanie tradycyjne swietlowki do morskich t5 to chyba 115cm 54w,a tu jest podane aż 3 rozmiary,to co wybrać,nie siedzę w temacie temu też się włączę w temat.

Czy te tuby o tym rozmiarze będą pasowały do tych świetlówek np

http://m.erybka.pl/product-pol-9799-D-D-Giesemann-Aquapink-Super-Purple-54-W.html

Z góry dzięki:)

 

20180722_140027.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic dokladke z t5 gdyz ledy juz mam i korale pod tym rosna. Chodzi mi o to aby rosly lepiej i przede wszystkim lepiej wygladaly. Dotad slabo byla wyeksponowana czerwień. Tez chcialbym doswietlic nieco pierwezy plan i boki.
Gotowy zestaw za X kasy mnie srednio interesuje, w takim przypadku lepiej sprzedac lampe troche dołożyć i kupic cos hybrydowego firmowego, chociazby z drugiej ręki.
Bardziej mi chodzilo o diy lub cos na częściach ze sklepu tanim kosztem


https://www.aquario.pl/en/oswi...oswietlenia-t5-2x24w-55cm.html
Nad tym sie zastanawialem, uchwycic to do lampy tez nie bylo by problemem, pytanie tylko jak dodac odblysniki.


Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, @Beti napisał:

Sama też myślę o dodaniu T5 i wydają się te tuby bardzo fajne,moje pytanie tradycyjne swietlowki do morskich t5 to chyba 115cm 54w,a tu jest podane aż 3 rozmiary,to co wybrać,nie siedzę w temacie temu też się włączę w temat.

Czy te tuby o tym rozmiarze będą pasowały do tych świetlówek np

http://m.erybka.pl/product-pol-9799-D-D-Giesemann-Aquapink-Super-Purple-54-W.html

Z góry dzięki:)

 

20180722_140027.jpg

Ja do siebie kupowałem u nich 2x39w (wystarczy do nich zadzwonić i powiedzą co i jak - mi pomogli ale i tak ich odwiedziłem w warszawie osobiście xD ). Ale wydaje mi się że to będzie właśnie ten rozmiar co zaznaczyłaś...

 

 

8 godzin temu, silvia napisał:

tylko jaki to ma "plus" skoro świetlówki są w rurce która "delikatnie" ogranicza chłodzenie ... czyli drastycznie spadnie ich żywotność ?

Czy ja wiem czy ma aż tak duży wpływ na żywotność? Ja u siebie nie zauważyłem :X Przecież i tak świetlówki wymienia się co 6-7 miesięcy ... Raczej widzę same plusy w nich (łatwiejszy montaż, odbłyśnik estetycznie schowany w rurce i nie zachodzi niczym a samą rurkę czyści się dużo łatwiej niż zasyfiony i po przypalany odbłyśnik...). A robienie lampy z osłonką z plexi, dobrymi odbłyśnikami i nawet wykorzystując ten zestaw co podałeś wyżej czy wyjdzie dużo taniej niż 260pln? Ale oczywiście jak ktoś jest majsterkowicz i chce oszczędzić te kilka może kilkadziesiąt pln to wolna wola ;) Ja podałem tylko sposób dla leniwców jak ja :P 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, AmonS napisał:

 nawet wykorzystując ten zestaw co podałeś wyżej czy wyjdzie dużo taniej niż 260pln?

tak - przecież to kosztuje 110zł  i to za komplet (+ 2 odbłyśniki nawet te najwyższej półki np. ATI Super Reflektor 24W po ponad 60zł sztuka) a nie za 1 sztukę :) czyli oszczędzasz lekko  50% kwoty

za to co zaproponowałeś czyli 2 komplety za 540zł (a nie 260)  - można kupić fajną nową lampę .. a nie takie wynalazki

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, silvia napisał:

tak - przecież to kosztuje 110zł  i to za komplet (+ 2 odbłyśniki nawet te najwyższej półki np. ATI Super Reflektor 24W po ponad 60zł sztuka) a nie za 1 sztukę :) czyli oszczędzasz lekko  50% kwoty

za to co zaproponowałeś czyli 2 komplety za 540zł (a nie 260)  - można kupić fajną nową lampę .. a nie takie wynalazki

Wejdź na ich stronę... za 260pln jest 2x24w a nie jedna... czyli 260 za 2x24w ... i kupując zestaw za 110+odbłyśniki za 120 to masz w sumie  230 zł  vs 260 zł... a wygoda bezcenna ;) 


b92d252d1cb9323c7717535c6689f494u1709a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, AmonS napisał:

Wejdź na ich stronę... za 260pln jest 2x24w a nie jedna

aaa to sory - mój błąd (z wysyłką ponad 280 .. ale to już szczegół)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem te tuby i sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy robienie dodatkowe obudowy kazdej z dowieszonych po bokach lampy świetlówek jest konieczne? Tzn. aby chronic ja przed ew przypadkowym zachlapaniem?
Czy moze to aspekt czysto estetyczny, chroniacy przed ewentualnymi odblaskami ze świecącej swietlowki lub też przed czestym czyszczeniem odblysnikow z soli?
Moze mozna by dowiesic swietlowki do odblysnikow (przez dołaczone do nich uchwyty), a same odblysniki przyczepic z dwóch bokow lampy?
Caly zestaw lampa led +t5 wisial by okolo 8-10cm nad tafla wody mieszczac sie pieknie w koronie.
Oprawki by bylo bryzgoszczelne wiec tez by nie bylo grozby ich zawilgocenia.
Ew. trzebaby by co jakis czas skrobac z nich sol, chociaz szczerze to nic mi nie chlapie obecnie tafli wody, a lampe led wiszaca 8-10cm od lustra wody czyszcze z "czystej przyzwoitości" (bo skrystalizowannej soli niemal tam nie ma) co 3-4 miesiące.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2018 o 01:18, miśku napisał:


Moze mozna by dowiesic swietlowki do odblysnikow (przez dołaczone do nich uchwyty), a same odblysniki przyczepic z dwóch bokow lampy?
Caly zestaw lampa led +t5 wisial by okolo 8-10cm nad tafla wody mieszczac sie pieknie w koronie.
Oprawki by bylo bryzgoszczelne wiec tez by nie bylo grozby ich zawilgocenia.

 

Można, wczoraj tak właśnie zrobiłem, podrzucę zdjęcie jak nie zapomnę po powrocie do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego polecam

2818c311d264f.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Beti, pełna profeska chociaż i nasze polskie hybrydy pewnie będą dawać radę (no właściwie chinsko-polskie:))

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię trochę pogrzebać, u siebie mam kilka lamp led +T5.

Ta ze zdjęć to PS + 3szt E5 Blue pop + 1szt T5 80W Actynic blue.

Prosty patent na podkręcenie oświetlenia za stosunkowo niskie koszty zakupu jak i eksploatacji.

E5 były już opisywane na forum

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, papryk1 napisał:

 

Prosty patent na podkręcenie oświetlenia za stosunkowo niskie koszty zakupu jak i eksploatacji.

E5 były już opisywane na forum

 

 

A ja czytałem ostatnio w jakimś temacie, że te świetlówki LED nie są takie idealne, przepalają się diody. Tylko nie mogę teraz tego tematu znaleźć, może te posty zostały wykasowane. Pisał o tym kolega Jacek 56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używa tych świetlówek led t5 o długości 49cm? Jak standardowe t5 24w?  Chodzi mi o ich wydajność, czy opłaca sie zamienic t5 na led czy lepiej stosować je jako uzupelnienie t5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.