Skocz do zawartości
SgtOddball

Glony wapienne na sztucznej skale

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czyli jak zaszczepić glony wapienne na sztucznej skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Jak będą dobre warunki, to same się zaszczepią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd? Bo tylko myszy lęgną się z wilgotnych trocin:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SgtOddball napisał:

Ale skąd? Bo tylko myszy lęgną się z wilgotnych trocin:clowning

Nie prawda ,myszy legną się ze starych szmat a glony wapienne po prostu się pojawiają ,tak słyszałem :)

 

A tak poważnie to z skąd biorą się glony w słodkim czy bakterie nityfikacyjne?myślę że są dookoła nas,wszechobecne i jeśli warunki im odpowiadają to zaczynają się rozwijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Glony wapienne potrzebują takich warunków chociażby jak łatwe i pospolite spsy. Czyli niskie nutrienty i przede wszystkim PO4 poniżej 0.25 ppm. Przy 0.25 PO4 wstrzymana jest klacyfikacja koralowców, zarówno algi wapienne przestają się mnożyć. Jeżeli chodzi o światło to już nie są tak wymagające. Rosną nawet w półcieniu może nie tak szybko jak w miejscach oświetlonych. U siebie zauważyłem, że nawet rosną od spodniej części skały tam gdzie światło nie dochodzi.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blues napisał:

 

A tak poważnie to z skąd biorą się glony w słodkim czy bakterie nityfikacyjne?myślę że są dookoła nas,wszechobecne i jeśli warunki im odpowiadają to zaczynają się rozwijać

No nie do końca się z Tobą zgodzę. Glony wapienne w akwarium z suchą skałą raczej same z siebie się nie pojawią, ale wkładając do nowego akwarium szczepki z koralami na podstawkach albo kawałku skały wkładamy również glony wapienne. Nawet wprowadzając do akwarium ślimaki możemy zaszczepić sobie glony wapienne gdyż często muszle ślimaków są nimi porośnięte. Startowałem na suchej skale i trochę zajęło zanim glony zaczęły pojawiać się czy to na tylnej szybie, skale czy cyrkulatorach ale prędzej czy później to następuje. 

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rafael31 zgadzam się z tobą.Same od siebie się raczej nie pojawia.U mnie jeden ślimak którego skorupa cała była w wapiennych rozpoczął ich rozwój wcześniej nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie nutreidy i stront. To podstawa. Lubią też trochę wyższe kh. Wystarczy Szczepka z algami wapiennymi aby się rozniosły przy sprzyjających warunkach. Są też preparaty które sprzyjają rozwojowi wapniaków


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to dla ciebie glon wapienny?  lub nie wapienny - halymeda to nie tylko jeden z nich - jest wiecej -  nie wiem czemu ludzie boja sie glonow.. ja akurat mam je od wielu lat ale zawsze cos nowego sie dzieje w ich zyciu - tak jak w naszym.. glon moze sie sam pojawic i to po wielu latach posiadania zbiornika

jednak ten system nie jest taki zamkniety bo dodajemy nowe korale na skalach i to wlasnie tam moga byc zarodniki wielu rzeczy - glonow tez, i tak sobie beda roznac jak im srodowisko sprzyja, a halymeda akurat rozmnaza sie seksualnie czyli moze sie pjawic gdzie zechce - na skale, szybie, piasku.. i pewnego dnia zdziwisz sie widzac jak cos zielonego zaczyna pojawia sie na skale i w kilku dniach potrafi wyrosnac drzewko.. 1cm na dzien... jak tak sie dzieje to znaczy ze środowisko im służ i nic nie trzeb zmieniac..dodawac ujmowac...

zareagowac trzeba jak wlasnie taka halymeda blednie i robi sie biala - ale to nie powod do placzu - konczy swoje zycie i oddaje swe cialo dla pozostalych czlonkow zycia.. jak umze mala halineda i powoli to nie zrobi krzywdy, ala jak caly lasek i to ciagu nocy to tak, rano bedziesz mial mgle w wodzie..juz tak mi sie zdarzylo jak mi umarl marmaid fan..mysle ze naturalnie byl to moj blad w za szybkiej zmianie wody i pewnie parametry sie zbyt drastycznie zmienily - szczegolnie zasolenie.. wiec zgadzam sie  - trzeba uwazac..

generalnie troche poczytac trzeba - google - angielski by sie przydal bo wiele artykułów jest w tym jezyku - pytac, pytac..i nie bac sie rozpoczac przygode z czyms nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.