Skocz do zawartości
majestic

Gdzie na nurkowanie Meksyk, Kuba, Dominikana??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planujemy te trzy destynacje na wyjazd wakacyjny w połowie października. Powiedzcie gdzie najlepiej się wybrać biorąc pod uwagę Nasze hobby?? Wiem, że w rejonie Playa del Carmen znajduje sie Wielka Mezoamerykańska Rafa Koralowa więc może gdzieś tam?? Wszelkie pomocne komentarze mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meksyk raczej nie ma raf koralowych z cyklu MUST SEE. Ma natomiast coś innego, niespotykanego gdzie indziej - Cenoty.

Ogólnie, nurkowanie nie jest trudne lecz niektóre miejsca podają ten dreszczyk jaskiń. Poczytaj, może Cie zainteresuje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i faktycznie fajna sprawa te "studnie" :)

A wracając do tematu, ktokolwiekma jakieś doświadczenia ze snoorkowaniem/nurkowaniem w tych krajach?? Gdzie polecacie się wybrać? Również podkątem samego wyjazdu nie tylko atrakcji podwodnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenoty super - choć morskiego życia tam nie uświadczysz. Nie wiem jakie masz doświadczenia z nurkowaniem, ale pływalnosc musisz mieć opanowaną.

Tak jak piszesz, w okolicach Cozumel bardzo ciekawe rafy choć kompletnie inne niż te w Indonezji, Sri Lance czy nawet w Egiptowie. Miałem tam bardzo fajne nurki dryftowe. Polecam.

Na Dominikanie nie nurkowałem, a Kubę wspominam tak sobie - może bardziej ze względu na jakość obsługi.

Jeśli potrafisz trzymać zwieracze na wodzy to polecam nurkowanie z Rekinami Tępogłowymi. Mam kontakt w Playa del Carmen do centrum nurkowego.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, a wiesz może jak obecnie wygląda sprawa nurkowania w Sharm el sheik lub marsa el alam ? Chciałbym na żywo pooglądać te cuda, póki istnieją, a niestety nie mam uprawnień nurka :(
Jednakże na gołe płuca potrafię nurkować czy z rurką(snokerling), nie mam też problemów pływackich, po prostu kursu nie robiłem, bo kurcze spory dla mnie jest to wydatek :(


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tester napisał:

Cenoty super - choć morskiego życia tam nie uświadczysz. Nie wiem jakie masz doświadczenia z nurkowaniem, ale pływalnosc musisz mieć opanowaną.

Tak jak piszesz, w okolicach Cozumel bardzo ciekawe rafy choć kompletnie inne niż te w Indonezji, Sri Lance czy nawet w Egiptowie. Miałem tam bardzo fajne nurki dryftowe. Polecam.

Na Dominikanie nie nurkowałem, a Kubę wspominam tak sobie - może bardziej ze względu na jakość obsługi.

Jeśli potrafisz trzymać zwieracze na wodzy to polecam nurkowanie z Rekinami Tępogłowymi. Mam kontakt w Playa del Carmen do centrum nurkowego.

Nurkowałem już w egipcie, bułgarii i na cyprze, pływam też nie najgorzej więc powinno być oki :)

Co do Cozumel to prawie "na przeciwko" wyspy znajduje się hotel, który rozważamy wieć dzięki za cenną informację!!

Rekiny... nie wiem czy narzeczona mnie puści ale chciałbym :wub: mówisz o phantom divers z Playa del Carmen?? Jeżeli tak to już to obczajałęm :) Pływałeś z nimi i z szarkami?? Jeżeli tak to opisz chociaż krótko jak było!!

22 minuty temu, Pirotechnic napisał:

Tester, a wiesz może jak obecnie wygląda sprawa nurkowania w Sharm el sheik lub marsa el alam ? Chciałbym na żywo pooglądać te cuda, póki istnieją, a niestety nie mam uprawnień nurka :(
Jednakże na gołe płuca potrafię nurkować czy z rurką(snokerling), nie mam też problemów pływackich, po prostu kursu nie robiłem, bo kurcze spory dla mnie jest to wydatek :(

Intro diving czyli schodzisz pod wodę razem z instruktorem i nie musisz robić nic oprócz machania płetwami i oglądania cudów :) Jakies 60usd jezeli dobrze pamiętam za parę godzin na łodzi i dwa nurkowania po 20 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dodatkowo snokering ? bym sobie mógł wziąć takie dwa wyjazdy na rafy i później gdzieś przy hotelu na własną rękę nurkować ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoorkowac możesz gdzie chcesz. My w Sharm mieliśmy super rafę przy hotelu...nie wychodziłem z wody :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Sharm El Sheikh to niestety stamtąd biznes ucieka. Nurkować oczywiście można ale jakość usług w hotelach pozostawia wiele do życzenia. Jedyna zaleta takiego rozwiązania jest taka że rafy koralowe przy hotelach na pewno od żyją.

Co do samego snurkowania, to w zasadzie Wszędzie jest tak że rafy przy hotelowe są tylko namiastką tego co można zobaczyć wypływając na nurkowanie łodzią.

Jeśli interesuje cię to hobby to może warto zainwestować w kurs nurkowy, albo przynajmniej zrobić tak jak ktoś wspomniał wyżej intro diving Czy jak to się nazywa wpadli Discover Scuba diving.

Co do nurkowania z Playa del Carmen to tak miałem na myśli Phantom Divers. Jedno z lepszych centrów nurkowych w Playa

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pirotechnicw Marsa Rafy są fajne i są hotele ze szkołami nurkowania. A i snorkling z plaży dowoli od świtu do nocy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

@Pirotechnicw Marsa Rafy są fajne i są hotele ze szkołami nurkowania. A i snorkling z plaży dowoli od świtu do nocy.

Ogolnie na obecna chwilę polecam do wyjazdów afrykańskie wybrzeże Egiptu. Synaj (zwłaszcza północny) jest zamieszkany przez sympatyków Państwa Muzułmańskiego. I sam Sharm el-sheikh jest obwarowany wojskiem. 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zależy na wodzie, rafach i oglądaniu podwodnego świata :) Co do kursu nurkowania - interesuję się dość długo tematem, jednakże zawsze są ważniejsze wydatki :( Może przyszłość pozwoli zrobić sobie kursik.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.