Skocz do zawartości
human_87

Rx Coral Dip - od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć; Nowe akwarium już zalane, za jakiś miesiąc (chyba,że wydarzy się coś niespodziewanego), planuje zacząć przenosić korale z obecnego akwarium. Jako,że nawiedziły mnie chyba wszelkie możliwe plagi tj. wirki i to te czerwone oraz te jaśniejsze; jakieś glony, wieloszczety a finalnie aptasie założyłem sobie, że do nowego akwarium nie chciałbym wlewać kropli wody z innego baniaka, tym bardziej mojego. Ba, planuje odciąć wszystkie podstawki na których są moje korale, bo nie chciałbym też grama starej skały wkładać do nowego akwarium. Potrzebny będzie DIP; 

Po dobrych opiniach i przewijającej się nazwie chyba zakupie tej najpopularniejszy czyli RX Coral Dip. Mam jednak do Was kilka pytań.

1. Na oficjalnej stronie producenta można przeczytać, że Rx Coral Dip jest sprzedawany w kilku wersjach. W Polsce np w E-rybce oraz chyba w Reefshopie sprzedają wersję Pro, po ich zdjęciach wnioskuje, ze jest to najsłabsza wersja tj 1oz; bo producent sprzedaje jeszcze 4oz; pytanie: czy na Waszych butelkach zostało napisane 1 oz?

 

2. Na erybce można przeczytać, że preparat ma 30ml, choć producent nadrukował 29ml; oraz że należy wlać całą saszetkę na 4L wody; choć na oficjalnej stronie napisano że należy wlać 30 kropel RX Coral Pro Dip na 1 galon wody tj w przybliżeniu 3,78 litra; zatem czy opakowanie 29ml. (wg erybki 30ml) zawiera jedynie te 30 kropel?

Cytat

Coral Rx

(8oz) is ideal for retail store seals and produces approximately 12 gallons od coral dip.

Coral Rx Pro

(1oz & 4oz) is ideal for online orders to reduce shipping cost, and produces approximately 17 gallons ans 66 gallons respectively. 

Zatem z opisu producenta wynika, iż z 1 buteleczki dipa 1oz można uzyskać 17 galonów wody czyli jakieś 64 litry. 

Tutaj też pojawia się moja wątpliwość, kolejny raz dotycząca tłumaczeń opisów z angielskiego oraz metody kopiuj wklej używanej przez sklepy.

Producent podaje, że rzeczywiście należy wlać 20ml na 1 galon wody - jednak nie wersji PRO.

Cytat

Directions:

Dosage per gallon for dip:

- Coral Rx: 20ml or 4 capfuls

- Coral Rx Pro: 30 drops

- Coral Rx Industrial: 10 drops

Czy erybka w opisie pomyliła wersję RX Coral Pro Dip z RX Coral Dip?

A może sklepy w PL wpisują sobie słowo PRO, a sprzedają wersję RX Coral, gdzie wydajność jest znacznie mniejsza... jak to jest?

Już raz prowadziłem śledztwo w sprawie Real Reef Rock.... teraz kolejne? Serio wszystkiego trzeba się domyślać?

Zależy mi na tej wiedzy, ponieważ musze wydipować sporo korali, w tym kilka sporych rozmiarów, zatem 4L dipu to dużo za mało. A cena około 80 zł za buteleczkę, nie jest najniższa. Więc ile tych buteleczek mam zamówić musze wiedzieć.

3. I jeszcze jedno pytanie, równie ważne; Czy korale świeżo pofragowane z otwartą tkanką po cięciu dobrze zniosą taką kąpiel? Tj, czy po odcięciu Capnelli od skały lub wielkiego sacropythona dip nie zadziała zbyt można na ich otwartą tkankę? Czy może lepiej już teraz przygotować jakoś korale, aby zdążyły się zagoić przed dipowaniem? 

4. I jeszcze jedno pytanie w sumie; Może powinienem użyć zupełnie innego dipa?

Widziałem kiedyś post jednego z profesjonalistów, gdzie korale moczyły się całą noc w jakimś dipie, z logicznego punktu widzenia, nawet wolałbym potrzymać korale przez kilka godzin w czymś niż te 10 min, aby mieć większą pewność, że są czyste jak łza. Niestety nie mogę odnaleźć wpisu ani nazwy takiego dipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym opakowaniu rx jest etykieta pod etykieta i tam jest  instrukcja dozowania danego preparatu. Kupilem 10ml i wystarcza na bardzo dlugi czas. Akurat mojego stosuje w ilosci chyba 12 kropel na litr. Moczysz maxymalnie 5min i nastepnie przeplukujesz korale w wodzie z akwa w osobnym pojemniku i dopiero wtedy do akwarium. Mozesz zaczac moczyc juz teraz i w trakcie przeniesc do nowego akwa. Dipuje sie kilka razy dla pewnosci min. 3  w odstepach tygodniowych. Nie dipowalem miekkich wiec sie nie wypowiem. 

 


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak DiP nie działa na formy przetrwalnikowe np wirków i trzeba ponawiać zabieg za 2 tygodnie :( bo wirki wracają w mniejszej liczbie ale jednak, no chyba że postawisz na naturalnych wrogów :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawid006 Wiem co chciałbym zamówić, nie wiem za to co tak naprawdę oferuje sklep... stąd moje pytania... 

Tytuł oferty PRO, a opis aby wlać całą zawartość do 4L wody jak by to nie była wersja PRO.

Może to moja wada, ze potrafię czytać ze zrozumieniem.

Tylko sklepy bełkot piszą.

@Ura dzięki za info;

Ale co ja mam zrobić? Co radzisz... Wirki to zło dla miękkich, bo korale zamiast pięknie falować, ciągle się podkurczają; lobopythony i sacropythony, ciągle się kurczą, wyginają i próbują to z siebie zrzucać; myślałem o ftatworm Exit; ale ich jest sporo... to bym musiał chyba ponad 50% wody podmienić po zastosowaniu tego... liczyłem, że DIP mnie wybawi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc metlik z dipami bo zmieniaja sklad co chwile. Unia tez zakazuje pewnych skladnikow. W takiej sytuacji najlepiej pojechac osobiście do sklepu lub dzwonic co maja i stosowac sie do instrukcji ewentualnie masz dip z af, ktory tez testowalem i daje rady, rowniez brightwell. Jest w czym wybierac. 


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olejek eteryczny naturalnym z drzewka herbacianego - na badziewie 

lub 

możesz też użyć jodu do kąpieli   

Woda z akwa do wiaderka 

Lejesz tyle jodu aż woda zrobi się żółtawa - mieszasz 

dajesz korala do wiadra  mieszasz wodę nawet ręką - lecą wirki jak płatki śniegu 

otrzepujesz korala w wiaderku 

do drugiego nalewasz też wodę z akwa tez dajesz jodu i jeszcze raz to samo jeszcze coś spadnie 

i korala do akwa 

wodę w kibel 

i tak z każdym korale co masz na nim wirki a dasz rade wyjąć z akwa 

pozdr.

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT Na brown jelly kąpałem goniopore w dipie z wody utlenionej; wirki też pływały jak płatki śniegu... tak więc i tą metodę można dodać do Twojej listy; Wolałbym jednak gotowy produkt.

BTW; obecne akwarium i tak jest do całkowitej rozbiórki, a skała wyląduje w koszu; tak sobie myślę, że gdybym tak z tydzień przed przekładką wyrzucił już skałę, odessał piasek to mógłbym zastosować flatworm X; wirki które zostaną w akwarium to będą tylko te, które zostaną na koralach... a po tygodniu dip i do nowego akwarium... Tylko czy przez ten tydzień, nie zejdą mi zwierzaki? Puste akwarium z odpieniaczem i zero filtracji praktycznie... Chyba, że tydzień zamienić na 1 - 2 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.