Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest przeliczone u kogoś z forum dla 2000l rowy

25 g - 1 litr

2.5 g - 10 litrów

0.25 g - 100 litrach

0.025 g - 1000 litrach.

Czyli wychodzi że aby zbić w 2000 litrów o 0.15 potrzebne 12 litrów.

W tym zbiorniku dało by to w przeliczeniu na 600l przy 1,5ppm ok 36l preparatu. 5 litrów to cena 600pln x 7 opakowań to już 4200pln. I dalej nie nie bierzemy pod uwagę ciągłej produkcji po4. 

Mi w 100l 10ml atramentu zbiło po4 z 1 do 0,2 albo do 0,1ppm. Za 82,90pln masz prawie pół litra atramentu. https://erybka.pl/product-pol-1274-Microbe-Lift-Phosphate-Remover-473-ml.html

Warunek to nie przekraczać dawki zalecanej i nie stosować go przy wartosci ponizej 0,2ppm po4. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila, koledzy i kolezanki! Nieco sie tutaj zapedzilismy :)

Ja nie chce uzywac stale GFO.
I to nie ma byc remedium na jakikolwiek problem istniejacy w akwarium.
Ani tez nie chce zbijac nim PO4 do 0.
Sump jest w trakcie wymiany wiec i filtracja sie zmieni itd.

To co postanowilem (przy zewnetrznym zaleceniu), to sprobowac opakowanie GFO, zobaczyc jak sie zachowuje zbiornik, na ile na to reaguje i jak szybko zaczyna wracac do 'swoich ustabilizowanych' parametrow.

Najprawdopodobniej po tej operacji wyleci pianka z podloza, ale bardzo chcialbym miec refugium, by te zyjatka z pod niej tam przetrzymac.

 

PS Edka juz moge poglaskac lol ;) niestety nie kazdy :0 szok! to mozliwe, ze ryba reaguje inaczej na roznych ludzi? Hmm pewnie raczej chodzi o plynnosc ruchow...

PPS Znowu dzis uslyszalem, ze mam "jednego korala". Jak to? Jest ich 13, ok, 1 jest bardzo duzy, ale nawet taki 4cmx4cm, jak przez przypadek go dotknalem to w ciagu 1 sec schowal wszystkie polipy. Bedac tak ignorowanym, na jego miejscu poczulbym sie urazonym :P

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rybki się uczą ;) mnie się nie boją i nie płoszą, a na innych osobników reagują jak na ogień ;)

Jak wchodzę do domu po pracy to z daleka widzą że będzie zaraz papu i wszystkie czekają w jednym rogu zbiornika. Są już tak nauczone że nawet jak na ściemę ręką udaję że będę wrzucać kostkę mrożonego pokarmu to one sru do góry pikują heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, fresz33 said:

Rybki się uczą ;) mnie się nie boją i nie płoszą, a na innych osobników reagują jak na ogień ;)

Jak wchodzę do domu po pracy to z daleka widzą że będzie zaraz papu i wszystkie czekają w jednym rogu zbiornika. Są już tak nauczone że nawet jak na ściemę ręką udaję że będę wrzucać kostkę mrożonego pokarmu to one sru do góry pikują heh

Hahahaha :DDD
 

Pytanko: po wrzuceniu Microbe lift phos out 4, jak czesto robic testy? Codziennie? Tak, aby wiedziec kiedy wymienic wklad.

 

Z innej beczki...
Tak sobie przegladam sklep i natknalem sie na:

https://reefshop.pl/pl/p/Brightwell-Aquatic-Xport-Bio-Brick-ultraporowate-medium-filtracyjne/7452

...

Panie!! Pan cegle mi Pan chce sprzedać? xDDDDD

 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, s1ngle napisał:

Pytanko: po wrzuceniu Microbe lift phos out 4, jak czesto robic testy? Codziennie? Tak, aby wiedziec kiedy wymienic wklad

Raz na tydzień wystarczy


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/14/2018 at 5:41 PM, @Beti said:

Zaczyna mi sie podobać ten temat na maxa ,tu był podobny...masz talent zrobic sensacje a przy tym rozwiazac problem...:D

 

Hahahaha! 
No dzieki!! :smile_dissapprove:     :laughing:


Ale temat mega, juz chyba trzeci raz sie poplakalem :D


PS Podpuscilem Edka i dziabnal w palucha, nie bolalo (jeszcze), ale slad na pare minut byl :D

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, s1ngle napisał:

Hahahaha! 
No dzieki!! :smile_dissapprove:     :laughing:


Ale temat mega, juz chyba trzeci raz sie poplakalem :D


PS Podpuscilem Edka i dziabnal w palucha, nie bolalo (jeszcze), ale slad na pare minut byl :D

Placz płacz,nie jeden tu płakał:D

apropo pianki,jak z nią,jeszcze ją trzymasz?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Placz płacz,nie jeden tu płakał:D

apropo pianki,jak z nią,jeszcze ją trzymasz?

Trzyma trzyma Edek musi coś jeść :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, @Beti said:

Placz płacz,nie jeden tu płakał:D

W pewnym momencie nie wytrzymalem i prysnalem herbata na laptopa, rotfl :D ale chyba bez trwalych uszkodzen ;)

Quote

apropo pianki,jak z nią,jeszcze ją trzymasz?

Tak, plan jest taki, zeby zobaczyc jak GFO zbije PO4.

Na razie leci w dol: 1.42 -> 1.05 -> 0.84, dzis bede mierzyl za 5h (to zaktualizuje post). 

Wtedy zobaczyc na jakim poziomie sie ustabilizuje i jak zacznie wracac po zaprzestaniu GFO.

Podejrzewam, ze na 99% pianka (z podloza) out, ale to w pierwszy/drugi weekend w nowym roku, bo to bedzie operacja grubsza chyba nawet niz lowienie srebrzyc (nie mam gdzie pomiescic skal, a ten akryl i tak juz przy 'lowieniu' mocno oberwal).

 

 

Aha, Aiptasia sie rozrasta, byla w jednym miejscu, ale teraz juz widze dodatkowe 3 pojedyncze ukwialy w okolicy. To chyba tez cos nad czym musze pomyslec zanim sie wyrwie z pod kontroli (Acreichthys tomentosus? Chelmon rostratus?)


Xenie wczoraj w polowie ucialem, bo zeszla ze skalki i probowala sie zadomowic na piance.
Odcieta czesc jest w izolatce (szklance) tuz pod swiatlem :d ale chyba tam nie przezyje dlugo mimo podmian wody.

7OsojIB.jpg
 


A co do szeryfa horneta, o to moja proba personifikacji Janusza Akwarystyki :D
Filtr glonowy DIY :D 

pgkBdfb.jpg

(mam tez normalny pod akwa :d zeby nie bylo)

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, s1ngle napisał:

Aha, Aiptasia sie rozrasta, byla w jednym miejscu, ale teraz juz widze dodatkowe 3 pojedyncze ukwialy w okolicy. To chyba tez cos nad czym musze pomyslec zanim sie wyrwie z pod kontroli (Acreichthys tomentosus? Chelmon rostratus?)

w związku ze masz tego swojego Edka będziesz miał problem z obsada ,ta ryba będzie "kosiła co jej pod mordę podpłynie lub sama upoluje :P  chelmon to bardzo delikatna i płochliwa rybcia ,brzydal zresztą tez :) ....

niebawem będziesz musiał dokonać  wyboru : czy w kwa będzie tylko rogatnica ,czy tez rybki spokojne i umiejące żyć ze sobą w zgodzie :)


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, niwre37 said:

w związku ze masz tego swojego Edka będziesz miał problem z obsada ,ta ryba będzie "kosiła co jej pod mordę podpłynie lub sama upoluje :P  chelmon to bardzo delikatna i płochliwa rybcia ,brzydal zresztą tez :) ....

niebawem będziesz musiał dokonać  wyboru : czy w kwa będzie tylko rogatnica ,czy tez rybki spokojne i umiejące żyć ze sobą w zgodzie :)

Kurcze, zal byloby mi oddac Edka.
Innych ryb nie gania (moze raz czy dwa razy dziennie jakiegos garbika, ale ich nie ma szans zlapac), wiec moze jakby rozmiar byl podobny, to by sie ignorowaly?
Planuje miec mureny wstazkowe, wiec i tak to bedzie musial byc chyba 'predator tank'?


btw. nawrot cyjano :(  (przy wysokich parametrach i babelkach to chyba cyjano, a nie dino?)
Zaglusza mi korala (Pachyclavularia) schowal juz wszystkie polipy :( probuje podstawiac pod wentylator by sie pozbyc 'glutow', ale ech...

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, s1ngle napisał:

Podejrzewam, ze na 99% pianka (z podloza) out, ale to w pierwszy/drugi weekend w nowym roku, bo to bedzie operacja grubsza chyba nawet niz lowienie srebrzyc (nie mam gdzie pomiescic skal, a ten akryl i tak juz przy 'lowieniu' mocno oberwal)

 

Jak wywalisz tą piankę to otworzę szampana którego dostałem 3 lata temu na sylwestra. Takiej okazji nie można zmarnować nie oblewając jej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, dla syna said:

Jak wywalisz tą piankę to otworzę szampana którego dostałem 3 lata temu na sylwestra. Takiej okazji nie można zmarnować nie oblewając jej. 

Hahaha :D

Ja bardziej jestem ciekaw, co za głębinowe stwory się pod nią znajdują :D


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, s1ngle napisał:

Hahaha :D

Ja bardziej jestem ciekaw, co za głębinowe stwory się pod nią znajdują :D

O nazwie Po4 i No3 (kiss):P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, @Beti said:

O nazwie Po4 i No3 (kiss):P

Haha :D

W sumie... chyba sklaniam sie do tego, aby zabrac sie za to juz zaraz.


I rybom i koralom bedzie lepiej, moze pomoze na cyjano, a estetyka sie zajme z czasem.


Robale swiatla nie potrzebuja, wiec jakby mi sie udalo przerzucic te odratowane osobniki z pod pianki do (niedzialajacego) DSB, to chyba nie ma co do tego przeciwskazan?


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tę piankę. Pozbędziesz się problemu. Tam tylko kiełże, i inne podobne drobne skorupiaki mieszkają. Oczywiście oprócz głównego mieszkańca - detrytusu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, dla syna said:

Jak wywalisz tą piankę to otworzę szampana którego dostałem 3 lata temu na sylwestra. Takiej okazji nie można zmarnować nie oblewając jej. 

Jeszcze nie otwieraj, ale mrozic mozesz.

3dv54SZ.jpg

 

Teraz do wszystkich "hejterow" pianki, czyli pewnie 100% forumowiczow.

NIC pod pianka nie gnilo, bylo sterylnie i aktualnie potrzebuje pocieszenia, bo ŻAŁUJĘ tej decyzji.

dJXaiH1.jpg



EFilrT7.jpg
 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Cię pocieszę: te glony co miałeś były w dużym stopniu wyhodowane z pomocą pianki. A jak robale tam z boku weszły to po4 tym bardziej

A szampana studzę :-). Co do pianki, zobaczysz że teraz parametry same się będą prostować i trzymać w ryzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, dopiero 1/4 za mna.

Ale niestety zero robactwa.

iQEcsJc.jpg

 

Tak szybko pod pianka ucieklo? No coz, zobaczymy z nastepnymi fragmentami...

 

 

 

 

Kto powiedzial ze zywa skala to 37kg? Przeciez to jest 70kg+ lekko. Wiem, tak, moj expert. Co za bzdura.


Walcze....

Jutro L4.

Ale skoncze! Albo zejde!

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, s1ngle napisał:

Koniec!
Gdzie robaki?

Ugh.
Padam....

Daj fotkę jak to wygląda. A po4 widać jak biega w zakamarkach po piance od góry :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, s1ngle napisał:

NIC pod pianka nie gnilo, bylo sterylnie i aktualnie potrzebuje pocieszenia, bo ŻAŁUJĘ tej decyzji.

może "robactwo zwiało" ? moim zdaniem teraz bez tego "podłoża" wygląda zdecydowanie lepiej i jest jakby naturalniej :) ,

to ze teraz nie było syfu pod spodem to nie znaczy ze za jakiś czas by się nie zrobił.

Po drugie gdyby w przyszłości pojawiły się problemy ze zbiornikiem to na pierwszy strzał poszło by zapewne podłoże ,teraz ta opcje wyeliminowałeś :) 

Natomiast nie sadze ze przyczyna glonów była ta pianka ..bo niby z jakiego powodu? Piszesz ze gdzieś tam na forach polecają ta piankę jako bezpieczna chemicznie.

te kiepskie parametry były pewnie spowodowane dojrzewaniem zbiornika  .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, s1ngle napisał:

Kurcze, zal byloby mi oddac Edka.
Innych ryb nie gania (moze raz czy dwa razy dziennie jakiegos garbika, ale ich nie ma szans zlapac), wiec moze jakby rozmiar byl podobny, to by sie ignorowaly?
Planuje miec mureny wstazkowe, wiec i tak to bedzie musial byc chyba 'predator tank'?

Wstążkowe to trochę pierdoły są. Mam doświadczenie z Odonus niger która powoli wykończyła dwie wstążkowe w zbiorniku coś koło  1000 litrów. Mureny pilnowały głowy, ale wystawiały ogony które sobie falowały jak jakiś robak. No i długooooo był spokój, aż pewnego dnia rogatnica stwierdziła że spróbuje tego majtającego się robaczka. Posmakował jej i tak ogony muren zostały zjedzone. 

Także rogatnice potrafią wszystko ;) 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, niwre37 said:

Natomiast nie sadze ze przyczyna glonów była ta pianka ..bo niby z jakiego powodu? Piszesz ze gdzieś tam na forach polecają ta piankę jako bezpieczna chemicznie.

https://www.juwel-aquarium.de/en/Products/Decoration/STR/STR-Background/

1 hour ago, niwre37 said:

te kiepskie parametry były pewnie spowodowane dojrzewaniem zbiornika  .

GFO na razie daje rade, zbija okolo 0.2 ppm dziennie.

14 minutes ago, kris88 said:

Wstążkowe to trochę pierdoły są. Mam doświadczenie z Odonus niger która powoli wykończyła dwie wstążkowe w zbiorniku coś koło  1000 litrów. Mureny pilnowały głowy, ale wystawiały ogony które sobie falowały jak jakiś robak. No i długooooo był spokój, aż pewnego dnia rogatnica stwierdziła że spróbuje tego majtającego się robaczka. Posmakował jej i tak ogony muren zostały zjedzone. 

Także rogatnice potrafią wszystko ;) 

Kurcze, sprobuje. Najwyzej wtedy Edek out :(




Skala do ustawienia, nie mialem juz sil, cala noc na to zeszla i tak...

kBMTFnm.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.