Skocz do zawartości
human_87

Szorowanie ślimaków

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przenieść ślimaki do nowego akwarium. Pomimo, ze chyba mają się dobrze, to wizualnie nie wyglądają dobrze. Muszle troche ogloniłe, jeden łazi  z valonią a australius łazi z aptasia. Do dipa żadnego chyba ślimaka nie będę wkładał... Pozostaje szczoteczka. Nie powinno im nic być jak ja na 5 min z wody wyciągnę? Może ktoś ma jakaś praktykę i udzieli jakieś rady. Martwię się, aby nie wrzucić do nowego zbiornika żadnego glona. Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie myj ich w słodkiej wodzie. Poza tym raczej bez problemu możesz je na chwilę wyciągnąć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie trochusy czy strombusy i inne z większą muszlą są czyszczone przez mniejsze np. Collumbelle.

Chciałbym przenieść ślimaki do nowego akwarium. Pomimo, ze chyba mają się dobrze, to wizualnie nie wyglądają dobrze. Muszle troche ogloniłe, jeden łazi  z valonią a australius łazi z aptasia. Do dipa żadnego chyba ślimaka nie będę wkładał... Pozostaje szczoteczka. Nie powinno im nic być jak ja na 5 min z wody wyciągnę? Może ktoś ma jakaś praktykę i udzieli jakieś rady. Martwię się, aby nie wrzucić do nowego zbiornika żadnego glona. Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laszek Niestety nie mam żadnej. Sprzedają je w sklepach (bo nie widziałem) , czy tylko na ogłoszenia prywatne liczyć? Kupiłbym kilka. Dzięki za info.

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
[mention=24066]laszek[/mention] Niestety nie mam żadnej. Sprzedają je w sklepach (bo nie widziałem) , czy tylko na ogłoszenia prywatne liczyć? Kupiłbym kilka. Dzięki za info.
518 725 413 zadzwoń.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w akwarium i tak z czasem znajdą się glony... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powierzchownie oczyścić bez przesady  bo i tak tego nie unikniesz . Ci którzy nie mają valonie i apatasie to tylko dzięki zwierzetą które się nimi żywią 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Myślę, że powierzchownie oczyścić bez przesady  bo i tak tego nie unikniesz . Ci którzy nie mają valonie i apatasie to tylko dzięki zwierzetą które się nimi żywią 
Dokładnie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, junior13 napisał:

Ci którzy nie mają valonie i apatasie to tylko dzięki zwierzetą które się nimi żywią 

Mimo wszystko, 'szczęściu' czasami należy dopomóc. Wiem jakie błędy sam popełniłem. Nigdy niestety nie kąpałem korali ani nie przeprowadzałem żadnego rodzaju kwarantanny. Tak więc i tak ponad roku nie miałem problemów z valonią, wirkami czy aptasią… aż tu nagle... jednak skała z grzybieńcami i już. Są rzeczy, które rzeczywiście mogą się pojawić niemal z powietrza... ale są takie, które trzeba przywlec. Tak więc dopisałbym jeszcze do twojego zdania: że nie mają z nimi również problemów Ci, którzy nigdy niczego nie przywlekli sobie sami.

/a taka moda panuje, aby startować na 'zlewkach' wody z różnych zbiorników aby przyspieszyć start/ Dzisiaj wiem, że sam bym tego nie zrobił/

Edytowane przez human_87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można w jakiś sposób ograniczyć ale nie ma szans  tego wyeliminować na 100% . Kiedy ja robiłem przeprowadzkę  miałem takie samo podejście jak Ty  chciałem niejako zacząć na.            ,, czyściocha "  tylko teraz wiem, że to tylko skraca czas od pojawienia się nieproszonych gości i tyle.   Wyczyscisz ślimaki z tego co widzisz i się namordujesz co nie miara i tylko ograniczasz w jakimś stopniu problem.  Myślę, że trzeba tak prowadzić zbiornik i dobierać odpowiednie zwierzęta aby nie mieć problemów . Można czyścić kupować chemie itp. Ale prędzej czy później odpuścisz 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowo szorowałem pierwszego ślimaka. 'Męczyłem go w misce lekko 15 min, bo o ile zielony nalot ładnie z niego zszedł, to taki lekki meszek z glonów jakby był wrośnięty w skorupę... ale to mniej istotne... po takim szorowaniu, obracaniu (przy kolejnym zrobię zdjęcia lub film) byłem pewny, że aptasie też zmiotłem w pył...

Właśnie patrzę jak ślimak łazi po skale w nowym zbiorniku i oczom nie wierzę :( Spod jego skorupy wystaje malutka aptasia… S## schował się w jego muszli.... Ręce mi opadły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.