Skocz do zawartości
DomanLBN

Dlaczego po czyszczeniu TUNZE 9004 puszcza mikrobąble

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

macie pomysł dlaczego po gruntownym wyczyszczeniu odpieniacz TUNZE 9004 puszcza mikrobąble dołem. Odpienia prawidłowo ale nieregularnie wchodzi w fazy gdzie puszcza dołem mikrobąbelki czasem godzine czasem 15min.  Mieliście podobny problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie tylko ten odpieniacz tak robi ... a większość - poczekaj ze 3 dni to przestanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dawno nie czyściłem gruntownie więc spanikowałem że ryby będą świrować w szczególności hepatus. Podobno mkrobable wpływają niekorzystnie na skrzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 nie wiem jakie akwarium ma kolega z tematu, ale zastanawia mnie jakie są przeciwwskazania do pokolca??? Mam akwarium 210 l, również tunze 9004, no i mam też hepatusa. Mam go od około 50groszowki, teraz po pół roku ma około 5cm. No i pewnie jeszcze trochę ze mną będzie. Czy robię mu jakąś krzywdę? Czy gdybym miał 500l akwarium ale hepatusa 20cm to było by lepiej dla niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opisu 75 litrów, to chyba trochę mało? Chyba, że ma już większe lub zamierza zmienić w najbliższym czasie na większe to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej01 sorki, piszę z komórki i nie wyświetla mi opisu. Rzeczywiście 70l to mało... Nawet jak na 50gr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od roku ten odpieniacz. Różnymi sposobami próbowałem to wyeliminować. Po roku dalej pruszy - nie dotarł się. Dawałem gąbkę pod spód - 10 minut spokój potem znowu jak by nie było gąbki. Dawałem watę nic nie pomagało. Pomagało przykręcenie powietrza, ale wtedy słaba flitracja. Coś za coś. Przyzwyczaiłem się do tych bąbelków. Widać je jak się patrzy z dołu do góry, natomiast z góry na dół nie są tak widoczne.

Możesz zobaczyć ten filmik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/103738-tworzymy-raf%C4%99-w-domu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemas8888 napisał:

Podepnę się pod temat z innym pytaniem dotyczącym tego odpieniacza  https://reefshop.pl/pl/p/Tunze-DOC-Skimmer-9004-DC-odpieniacz/5936

Czy to normalne że kubek zapełnia się wodą po trzech minutach? Tzn wiem że to nie normalne ale może początki jego pracy tak wyglądają?

Nie, to nie jest normalne. Może wpuszczasz za dużo powietrza ? Regulacja jest na wystającym nad kubeczkiem wężyku.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie ma tej regulacji na wężyku tylko reguluje to sterownikiem. Woda zbiera się wolniej kiedy zmniejszę moc ale zastanawia mnie czy to nie jest trochę bez sensu. Kupujemy mocniejszy sprzęt po to żeby go dławić ?

Wygląda na to że się myliłem i zaworek powinien być...pech chciał że go nie dostałem :(

Edytowane przez przemas8888 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz za głęboko zanurzone. Ja w swoim nie mam zaworka i jest ok. Pobaw się wysokością znużenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go tak aby za kratką poziom wody był o 1cm mniejszy niż w akwarium. Wtedy działa najlepiej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem już trochę z wysokością i niewiele to dało. Jutro się pobawię i może nakręcę filmik żeby była jasność jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.