Skocz do zawartości
Nik@

Słodki projekt 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie pasuje, przecież po tygodniu gąbka jest tak brudna źe brąz z niej wycisne  . Nawet siporaks z sumpa się płuka bo syf osiada a co dopiero w gąbce. dadario płuka co dwa miesiące (lenistwo?)  :)SU1 co 3/5 lat (zartowniś?)  :)  Przecież tego brudu żadna bakteria nie jest w stanie zeżreć .              Bójcie się Boga Panowie i piszcie prawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, piotr07 napisał:

ramirezy ale i kakadu zaliczają się do ryb spokojnych

Możesz mieć i

te,i te.

W sensie albo te, albo te?

Bo razem być podobno nie mogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli,że mogą być i te,i te.Ale nie miałem ich razem,więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od długości zbiornika i ilości kryjówek.Np.samce bojowników są agresywne,a już w 120 cm akwarium da się razem hodować 2 samce.Jeśli będą miały kryjówki po 2 stronach akwarium,powinny się tolerować.90cm to nie tak mało.Z.flavescens też nie powinien tolerować innych pokolców,a ile jest aqua,gdzie żółtek mieszka z hepatusem w 120cm?Z początku pewnie będą potyczki,ryby muszą ustalić hierarchię.Ale po kilku dniach powinien być spokój.Bardziej martwiłbym się,czy samiec będzie tolerował samicę swojego gatunku.Najlepiej jest kupić 5-6 ryb,z których wyłoni się para.Resztę ryb należy sprzedać.Można też od razu kupić dobraną parę.

 

Inne ładne,małe ryby stadne:

-razbora klinowa

-barwieniec czarny

-barwieniec czerwony

-brzanka odeska

-danio perłowe

-żwawik czerwieniak

-tęczanka neonowa

-kirysek:spiżowy,panda,karłowaty,malutki,sierpoplamy,siatkowy

-żałobniczka

-tetra cesarska

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flavescens akurat dobrze toleruje inne pokolce, prócz innych flavescens, kiedy zbiornik jest mały.

Zniesie też pewnie inne zebrasome, jak xanthurum czy scopas, choć w małym litrazu to on może być chyba przez nie zdominowany. Nie wiem, nie probowalam łączyć nigdy kilku zebrasom. Wydaje mi się, że jeśli żółtek ma gdzie spać, to olewa inne pokolce. Hepcia 5 zł nie ruszył, acanthurusa wpuszczonego po nim tez nie ruszyl. Co prawda akwarium 180 długie, ale z acanthurusem nawet dzieli własną kryjowke

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, volf napisał:

Coś mi tu nie pasuje, przecież po tygodniu gąbka jest tak brudna źe brąz z niej wycisne  . Nawet siporaks z sumpa się płuka bo syf osiada a co dopiero w gąbce. dadario płuka co dwa miesiące (lenistwo?)  :)SU1 co 3/5 lat (zartowniś?)  :)  Przecież tego brudu żadna bakteria nie jest w stanie zeżreć .              Bójcie się Boga Panowie i piszcie prawdę. 

Uwierz mi, że przy akwarium roślinnym 240L i 1,1w/L z co2 i pompami z nawozami nie ma mowy o lenistwie. 
Bakterie dają sobie rady z każdą materią organiczną, wystarczy dać im czas i warunki. SU1 też nie żartuje. W pewien sposób stara gąbka jest gwarantem stabilnego systemu. Jest ciągłym źródłem pierwiastków "z odzysku" dla całego życia. Płukanie jej za często powoduje zachwianie tej równowagi. Ewentualne nadmiary wyrównujesz podmianami. 
Tak wyglądał mój zbiornik w okresie "średniego" zaangażowania w jego prowadzenie. Niestety lepsze czasy przepadły wraz z awarią dysku. 

DSC_0080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! 

Światło wydaje się zimniejsze niż u mnie, a ja mam swietlowki 6500+10000. Co tam świeciło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jakie było światło w tamtym momencie ale ogólnie świeciło zwykle: t5 sylvania grolux, aquastar, 865, 880, lub ledy 6500K, 8000K, red, deep red, blue itp :-)
Efekt zimnego światła bardziej wyszedł przez aparat. Chociż ogólnie było raczej "sterylnie" niż żółtawo. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, bo u mnie jest raczej zoltawo, niż sterylnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dadario napisał:

Uwierz mi, że przy akwarium roślinnym 240L i 1,1w/L z co2 i pompami z nawozami nie ma mowy o lenistwie. 
Bakterie dają sobie rady z każdą materią organiczną, wystarczy dać im czas i warunki. SU1 też nie żartuje. W pewien sposób stara gąbka jest gwarantem stabilnego systemu. Jest ciągłym źródłem pierwiastków "z odzysku" dla całego życia. Płukanie jej za często powoduje zachwianie tej równowagi. Ewentualne nadmiary wyrównujesz podmianami. 
Tak wyglądał mój zbiornik w okresie "średniego" zaangażowania w jego prowadzenie. Niestety lepsze czasy przepadły wraz z awarią dysku. 

DSC_0080.jpg

Jeszcze jedno pytanie. Co to za roślina ala rogatek na środku zbiornika, jakaś odmiana wolno rosnąca czy wymieniłeś co jakiś czas. Moja o nazwie cabomba wyglądała sympatycznie jak sterczała prosto do połowy wysokości akwarium. Niestety urosła prawie trzykrotnie i wyłożyła się już 10cm na powierzchni wody co mi nie odpowiada. Niestety obcięćie nie wchodzi w grę bo bez wierzchołka wygląda nienaturalnie. 

20181229_102202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@volf któraś z Eustralis, chyba stelata. Nie pamiętam dokładnie. A co do Cabomby obetnij około 10cm nad dnem, obcięty fragment wsadź w podłoże a z "kikuta" wyrosną następne ładne roślinki. 
Twoje rotale też przytnij, za chwilę zaczną tracić dolne liście z powodu braku światła a dodatkowo wypuści korzenie przyboczne, które średnio wyglądają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadario dziękuję za informacje. Jutro pobawie się w ogrodnika, dla odmiany podwodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o mój? Miesiąc temu zalany, ale 2 tygodnie temu był restart. Wymieniłam prawie całą wodę z powodu zmetnienia, doszły korzenie i nowe rośliny, więc liczę 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, volf napisał:

Coś mi tu nie pasuje, przecież po tygodniu gąbka jest tak brudna źe brąz z niej wycisne  . Nawet siporaks z sumpa się płuka bo syf osiada a co dopiero w gąbce. dadario płuka co dwa miesiące (lenistwo?)  :)SU1 co 3/5 lat (zartowniś?)  :)  Przecież tego brudu żadna bakteria nie jest w stanie zeżreć .              Bójcie się Boga Panowie i piszcie prawdę. 

Życie , co dla jednych jest normą i dniem codziennym innym nie mieści się to w głowie /nie rozumieją  . 
Akwaria mają wiele lat , w filtrach ( prawie 3Litry objętości pompy 500l/h ) jest tyle życia że wszystko co tam wpłynie jest rozkładane . 
Tak wygląda filtr wystający nad wodę  :D .
gN3hA0q.jpg
A tak obsada  , zbiorniki 30L . 
gHiKlPO.jpg

Na regał tygodniowo idzie około 40 gram pokarmu , to odpowiednik niewielkiej wysuszonej dyni hokkaido .
 

W ogólnym (200L )  mam 2L gąbki 45 ppi  pompa 750l/h . 10 dużych skalarów ,dwie bocje ,10 bystrzyków ,10 brzanek  kilka kosiarek , kirysków,glonojadów ,otoski  . 
Filtr czyszczę nie rzadziej niż raz w roku , jednym słowem jest za mały  , wcześniej były dwa takie nie czyściłem kilka lat  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SU1 napisał:

Życie , co dla jednych jest normą i dniem codziennym innym nie mieści się to w głowie /nie rozumieją  . 
Akwaria mają wiele lat , w filtrach ( prawie 3Litry objętości pompy 500l/h ) jest tyle życia że wszystko co tam wpłynie jest rozkładane . 
Tak wygląda filtr wystający nad wodę  :D .
gN3hA0q.jpg
A tak obsada  , zbiorniki 30L . 
gHiKlPO.jpg

Na regał tygodniowo idzie około 40 gram pokarmu , to odpowiednik niewielkiej wysuszonej dyni hokkaido .
 

W ogólnym (200L )  mam 2L gąbki 45 ppi  pompa 750l/h . 10 dużych skalarów ,dwie bocje ,10 bystrzyków ,10 brzanek  kilka kosiarek , kirysków,glonojadów ,otoski  . 
Filtr czyszczę nie rzadziej niż raz w roku , jednym słowem jest za mały  , wcześniej były dwa takie nie czyściłem kilka lat  .

Witam

Myślę , że ta Twoja gąbka jest bo jest i jak by jej nie było , to może było by lepiej

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nik@ masz już rybki ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie,   będzie czekać do ostatniej chwili. :) A u mnie całe roje młodych, już nie da rady policzyć 

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze rybek. Najpierw muszę jakąś koronę zrobić, żeby nie wyskoczyły. 

A mam pytanie, czy pasowałoby do takiego zbiornika inne zwierzaki? Jakieś małże, male żabki, krabik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nik@ napisał:

Nie mam jeszcze rybek. Najpierw muszę jakąś koronę zrobić, żeby nie wyskoczyły. 

A mam pytanie, czy pasowałoby do takiego zbiornika inne zwierzaki? Jakieś małże, male żabki, krabik?

Źabki karliki są super, też kupię dwie jak tylko się pokażą w sklepie. Dawno, dawno temu miałem kilka takich,fajne zwierzaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mogą być spokojnie z rybami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja trzymałem w ogólnym, fajne są do obserwacji ale zlikwidowałem słodkie i zalałem słone. Teraz powrót do korzeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz na słodko i dopiero próbuję to ogarnąć:)

Glony mam na roslinach. W morskim nigdy nie miałam problemu z glonami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.