Skocz do zawartości
khazad93

Zmętnienie wody w akwarium 250l

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też prowadzę zbiornik tylko na produktach af. Obecnie 4 miesiące bez podmian, icp co miesiąc i parametry igła. O dziwo korale dostały kopa kiedy przestałem podmiany robić :-). Teraz muszę twardziele przycinać i nie ma chętnych na szczepki. A w wysyłki nie chcę się bawić bo nie mam na to czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jeden ma szczęście i nie robiąc nic ma lepsze efekty niż inni mający kosmiczne technologie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, khazad93 napisał:

Z AF miałem przejścia więc podziękuję za tą sól.

nic mylnego:smile_wink:ja też prowadzę na soli AF i to na dwóch bo 50/50 RS+probiotyka,ale kto jak woli,ale akwarium chyba jest zadowolone bo nie robi mi pod górkę:fun:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze przekonam do AF zwłaszcza że ceny ich soli są bardzo zachęcające [emoji6]

Artur a po czym wnioskujesz że sól Tropic Marine PR jest bogata ? Jak porównywałem do RS niebieskiej to parametry maja bardzo podobne (test soli na Reefhub)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, khazad93 napisał:

Może się jeszcze przekonam do AF zwłaszcza że ceny ich soli są bardzo zachęcające emoji6.png

Artur a po czym wnioskujesz że sól Tropic Marine PR jest bogata ? Jak porównywałem do RS niebieskiej to parametry maja bardzo podobne (test soli na Reefhub)

TM PR też używałem. To bardzo dobra sól. Ale fakt że ilość micro jest bogata. Ma więcej niż RS. Na testach u Testera nie wszystkie parametry były uwzględnione. A posiada ona 70 pierwiastków. Kiedyś dotarłem do wyników RS i była ubozsza od TM PR. Ostatnio próbowałem odszukać te wyniki i niestety nie znalazłem jakby ktoś usunął to z sieci. A szkoda że tego nie zapisałem bo mogło by się to teraz przydać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się zgubiły. Ale już wiem o co chodzi, spróbuje jeszcze raz z aquaforest, jak przerobię wiadro 20kg to będzie mniej więcej wiadomo czy akwarium chwyciło na tej soli czy nie.

 

A co myślicie o odpieniaczu ? Napędzany jest głowicą aquela 1200 l/h, wirnik na enklamacie. Pociągnie takie akwarium czy w miarę możliwości szukać nowego odpieniacza?

 

Po szperaniu na forum zacząłem się zastanawiać jeszcze nad DSB. Nie chciałbym zmieniać konstrukcji sumpa tylko do komory z odpieniaczem wstawić plastikowy pojemnik o wysokości 10 cm i zasypać go piaskiem. Idealnie w przegrodę wchodzi wiaderko po soli z AF. Musiałbym je tylko przyciąć na wysokość. Widzicie jakieś wady dla tego pomysłu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z zakwitem wody jak w dłuższym czasie przegialem z fito, a odpieniacza wtedy nie używałem tylko refugium i DSB. Przez parę miesięcy było ok, a potem wysadzilo xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie źródłem mętnej wody było zawilgocenie soli. Kupiłem sól w kartonie, worek nie był szczelnie zamykany przez pewien czas i sól nabrała wilgoci.

Teraz sól trzymam w innym pomieszczeniu, też staram się kupować w wiaderkach i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wstrzymałem dozowanie fito i mam wrażenie jak by woda zaczęła się przejaśniać. Co do soli to trzymam ją koło akwarium wiec nie powinno być problemów z wilgocią, ale dzięki za poradę.

Przy moim zmętnieniu pomogło ustawienie odpieniacza na mokro i wrzucenie waty do przegrody sumpa. Okazuje się że po zakupie nowych testów azotany i fosforany mam niewykrywalne. Dziwna sprawa bo karmię ryby dość sporo. Chyba ze przy zakwicie bakterie zjadły nadmiar NO3 I PO4? Niemniej jednak jak będę miał jakąś luźną gotówkę to zainwestuję w większy odpieniacz coś w stylu delteca 1000i. Przy zakupach zamiast siporaxu doradzono mi takie kulki ceramiczne o dużo większej porowatości niż siporax. Litr tych kulek kosztuje mniej więcej połowę ceny siporaxu. Wrzuciłem do sumpa razem z bakteriami dołączonymi do zestawu i niech się to kręci. Na drugi dzień po wrzuceniu nowych kulek zmętnienie poszło w siną dal.

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.