Skocz do zawartości
malizna2009

Jaki test na ph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki test na ph polecacie, jaki według was najbardziej zbliżony do rzeczywistości? Czy ktoś używa tych elektronicznych chińczykówdo pomiaru ph i ile one warte? Do tej pory używałem salifert ale skala odczytu trochę duża. Dziękuję za odpowiedzi i korzystając  z okazji wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanna hi 98100... Za 200zł kupisz nowy. Łatwy, szybki i sprawdzony. Moim zdaniem naprawdę warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J atez uzywam Hanna bo na Salifercie nie widze kolorow.Choc na Ph nie ma tragedii tak jak na PO4:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci test na Ph? jeśli nie masz ciągłego pomiaru to wg nie bez sensu kupowanie kropelkowych.


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marbecz napisał:

Po co Ci test na Ph? jeśli nie masz ciągłego pomiaru to wg nie bez sensu kupowanie kropelkowych.

Czyli co?, uważasz, że mierzenie ph nie ma sensu jeżeli nie jest to ciągły pomiar? Rozwiń swoją odpowiedź proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malizna2009 napisał:

Czyli co?, uważasz, że mierzenie ph nie ma sensu jeżeli nie jest to ciągły pomiar? Rozwiń swoją odpowiedź proszę.

Ph ma wahania dobowe tak że wykonywanie testów będzie przekłamywało stan rzeczywisty. Tylko stały pomiar da Ci prawdziwy parametr w akwarium.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, malizna2009 napisał:

Czyli co?, uważasz, że mierzenie ph nie ma sensu jeżeli nie jest to ciągły pomiar? Rozwiń swoją odpowiedź proszę.

Tak jak poprzednik jak pomiar ph to staly jak od czasu do czasu zwykly kropelkowy spokojbie wystarczy, staly pomiar ph pozwala okreslic co sie dzieje z tym parametrem w ciagu doby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2018 o 14:51, dadario napisał:

Hanna hi 98100... Za 200zł kupisz nowy. Łatwy, szybki i sprawdzony. Moim zdaniem naprawdę warto. 

Gdzie mozy kupić za 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Pawel Ze strony Hanna. Zapłaciłem dokładnie 213zl. Ale była promocja i transport gratis.

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki urządzenie polecacie więc do stałego pomiaru PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

mozesz tez kupic Apex Neptuna.bardzo duzo akwarystow z tego korzysta ale jast dosc drogi.Ja Ph mierze bardzo rzadko i jak juz to tylko Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, TOMEK J napisał:

mozesz tez kupic Apex Neptuna.bardzo duzo akwarystow z tego korzysta ale jast dosc drogi.Ja Ph mierze bardzo rzadko i jak juz to tylko Hanna

dokładnie jestem tego samego zdania podobno super sprawa dodatkowo wszystko w jednym urzadzeniu :) , co do pomiarów PH raz na jakiś czas to nie mają sensu czy to hanna czy kropelkowy, bo są niemiarodajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie jest to najmniej wazny parametr.Ja sie koncentruje zawsze na KH ,dla mnie to najwazniejszy parametr w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, TOMEK J napisał:

wedlug mnie jest to najmniej wazny parametr.Ja sie koncentruje zawsze na KH ,dla mnie to najwazniejszy parametr w akwarium

Nie zgodzę się z Tobą, nie ma czegoś takiego wszystkie są ważne :P Ph w akwarium przy dojrzewaniu jest niestabilne można sobie trochę odpuścić w dojrzałym zbiorniku co nie znaczy że jest nie ważne, jak masz bardzo rozbujany zbiornik niskie ph może oznaczać małą  ilość tlenu w zbiorniku lub problem z reaktorem czy mikserem, ale przede wszystkim niskie ph wplywa na procesy kalcyfikacji  czyli jesli pH spadnie ponizej jakiejs wartosci nie pamiętam jakiej to proces wapnienia ustaje i koralowce przestaja budowac szkielety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Pawel napisał:

A co myśliciele o PH Monitor od Aqua Medica?

Jest ok, sam używam ale czy przebije trwałością polskiego lajona?  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Paragon said:

Nie zgodzę się z Tobą, nie ma czegoś takiego wszystkie są ważne :P Ph w akwarium przy dojrzewaniu jest niestabilne można sobie trochę odpuścić w dojrzałym zbiorniku co nie znaczy że jest nie ważne, jak masz bardzo rozbujany zbiornik niskie ph może oznaczać małą  ilość tlenu w zbiorniku lub problem z reaktorem czy mikserem, ale przede wszystkim niskie ph wplywa na procesy kalcyfikacji  czyli jesli pH spadnie ponizej jakiejs wartosci nie pamiętam jakiej to proces wapnienia ustaje i koralowce przestaja budowac szkielety.

Ja mam pod odpieniacz podlaczony CO2 scrubber,uzywam air stona i mam bardzo dobrze wentylowane mieszkanie i nigdy moje ph nie bylo wieksze niz 7.9 a najczesciej jest na poziomie 7.4 dlatego przestalem sie tym parametrem przejmowac.

zawsze podkreslam,ze kazdy zbiornik jest inny a moj po prostu jest dziwny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, TOMEK J napisał:

Ja mam pod odpieniacz podlaczony CO2 scrubber,uzywam air stona i mam bardzo dobrze wentylowane mieszkanie i nigdy moje ph nie bylo wieksze niz 7.9 a najczesciej jest na poziomie 7.4 dlatego przestalem sie tym parametrem przejmowac.

zawsze podkreslam,ze kazdy zbiornik jest inny a moj po prostu jest dziwny:)

hehe nom masz rację, z tym dziwnym zbiornikiem też :) u mnie nigdy nie spadło poniżej 8.1 najczęściej w przedziale 8.2 do 8.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Paragon said:

hehe nom masz rację, z tym dziwnym zbiornikiem też :) u mnie nigdy nie spadło poniżej 8.1 najczęściej w przedziale 8.2 do 8.4

ja marzylem o takim ph i byl czas ,ze za wszelka cene pragnalem go osiagnac.bylem wrecz opetany i jakies buffery dozowalem co sie zazwyczaj konczylo trupami,wiec dalem se spokoj i od roku mam wszystko ok.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
26 minut temu, TOMEK J napisał:

ja marzylem o takim ph i byl czas ,ze za wszelka cene pragnalem go osiagnac.bylem wrecz opetany i jakies buffery dozowalem co sie zazwyczaj konczylo trupami,wiec dalem se spokoj i od roku mam wszystko ok.:)

ja mam tak od początku nawet miałem czas ze myślałem jak obniżyć bo utrzymywało się 8.4 do 8.5 :), ale przyznam ja mam na wejściu wapno sodowane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, Paragon said:

ja mam tak od początku nawet miałem czas ze myślałem jak obniżyć bo utrzymywało się 8.4 do 8.5 :), ale przyznam ja mam na wejściu wapno sodowane :P

No ja tez mam na wejsciu wapno sodowane-Co2 scrubber i moje ph nadal jest niskie.jeszcze nigdy na tescie saliferta nie widzialem koloru zielonego:):ermm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kb9 napisał:

a nie lepiej polską produkcję?

Jaki jest polskiej produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
25 minut temu, TOMEK J napisał:

No ja tez mam na wejsciu wapno sodowane-Co2 scrubber i moje ph nadal jest niskie.jeszcze nigdy na tescie saliferta nie widzialem koloru zielonego:):ermm:

ja mam elektroniczny miernik, może salifert przekłamuje z ph

20 minut temu, kb9 napisał:

a nie lepiej polską produkcję?

hehe nie bo polska produkcja polega na naklejaniu naklejek na chiński import z dodaniem sobie 500% albo i wiecej marży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.