Skocz do zawartości
Konrad_Wwa

Klejenie skały pod wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poukładałem na nowo skałę i mam problem, chciałbym w kilku miejscach złapać dla pewności klejem. Problem jest taki, że skała jest w działającym akwarium i nie ma opcji wyjmowania do klejenia itp. z uwagi na to, że na skale są koralowce a w akwarium zwierzaki. Wszystko się ładnie trzyma ale jednak dla pewności jakoś chciałbym to zabezpieczyć, kupiłem klej AFix Glue jednak przy próbie przyklejenia szczepki do skały stwierdzam, że się do tego nie nadaje - trzeba użyć sporo siły to rozwiązanie raczej na klejenie lps, sps do podstawek poza akwarium.

Macie jakieś sprawdzone produkty, które można by było zastosować, a może się nie bawić i dać cyjanoakryl typu kropelka czy inne w kilku miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tez milliputem 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milliput to chyba bardzo podobny produkt do kleju AF, dwuskładnikowa masa. Po wyrobieniu ciężko się tym klei- klej jest mało plastyczny, chyba że są jakieś patenty jak można go bardziej uplastycznić.

Ten produkt microbelift jaka ma konsystencje? Jest to jakiś żel czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliput mało plastyczny? U mnie po wyrobienie jak plastelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyrobieniu kleju na jednobarwną masę nie dawaj od razu do akwa. Poczekaj z 10 minut. Po tym czasie lepiej się klei i nie pyli do wody:)

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Konrad_Wwa napisał:

Milliput to chyba bardzo podobny produkt do kleju AF, dwuskładnikowa masa. Po wyrobieniu ciężko się tym klei- klej jest mało plastyczny, chyba że są jakieś patenty jak można go bardziej uplastycznić.

Ten produkt microbelift jaka ma konsystencje? Jest to jakiś żel czy coś innego?

Microbelift po rozrobieniu jak plastelina. W wodzie się nie rozpływa. Zachowuje swoją konsystencje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i AF i milliput można spokojnie uzyskać konsystencję plasteliny. Ogólnie bardzo podobne kleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej plastycznego, nie wiem coś jak ciastolina jak ktoś wie o co chodzi:)

Chciałbym zrobić sobie kulkę i żeby była na tyle plastyczne że mogę ją wcisnąć w poukładaną skałę, nie wiem jak to opisać. Wieczorem mogę zrobić foto najwyżej:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej Aquaforestu ma właśnie taką konsystencje, że bez problemu go wciśniesz w poukładaną skałę, trzeba go tylko dobrze wyrobić. Sam tak robię i jak do tej pory nie miałem z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

A coś bardziej plastycznego, nie wiem coś jak ciastolina jak ktoś wie o co chodzi:)

Chciałbym zrobić sobie kulkę i żeby była na tyle plastyczne że mogę ją wcisnąć w poukładaną skałę, nie wiem jak to opisać. Wieczorem mogę zrobić foto najwyżej:)

 

Powiem Ci tak Twoje oczekiwania spełni w 100% ten klej od microbelifta. Warty tych pieniędzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugniataj w palcach przez parę minut każdy ze składników osobno a następnie wymieszaj je razem ugniatając przez kolejne parę minut. Ja kleję milliputem w ten sposób. Warto odczekać chwilkę po wymieszaniu aż zajdzie reakcja między składnikami (masa zrobi się ciepła). Jak dasz za szybko do wody to zacznie pylić. Pamiętaj umyj ręce po mieszaniu i dopiero wtedy do akwa. Metoda sprawdzona od lat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały co prawda nie kleiłem ale poprawiłem szczepki poszło lepiej niż za 1 razem. Ugniatałem masę przez  20min, składniki najpierw oddzielnie , później łącznie. Zrobiła się bardziej plastyczna ale to jeszcze nie to. Znalazłem informację, że można spróbować włożyć do mikrofalówki na kilka sekund ale nie mam takiego wynalazku w domu. Postaram się ogrzać w inny sposób i zobaczymy. Na plus tego kleju jest to że jak się chwilę poczeka to nie pyli w akwarium jednak zgodnie z instrukcją nie można użyć zbyt dużej ilości w akwarium - prawdopodobnie zużywa tlen przy zastyganiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.