Skocz do zawartości
KaZek

RW-8 zJebao się

Rekomendowane odpowiedzi

No cieżka opcja z tym czyszczeniem bo za nic nie chce wyleźć. Sklinowało się na amen.Co tu może jeszcze pomóc deską drewnianą waliłem w occie leżało soda oczyszczona też była.Narazie nic nie pomaga. Jakiś pomysł jak ją wyciągnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, KaZek napisał:

No cieżka opcja z tym czyszczeniem bo za nic nie chce wyleźć. Sklinowało się na amen.Co tu może jeszcze pomóc deską drewnianą waliłem w occie leżało soda oczyszczona też była.Narazie nic nie pomaga. Jakiś pomysł jak ją wyciągnąć??

a rusza się w ogóle czy nic a nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Nic a nic.

a ty masz dwie RW8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Tak 

zabacz jak jest z wirnikiem w drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo rusza sie razem z osią. Może tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Tak samo rusza sie razem z osią. Może tak ma byc?

no właśnie, ale w każdej pompie jaką miałem oś jest stała osadzona na elementach gumowych  a na osi jest wirnik który się na niej kręcie taki jest sens działania tego rozwiązania, trzeba kogoś jeszcze z pompą z serii RW, wp jak sam widziałeś na filmie oś jest oddzielnie, albo masz w dwuch pompach zaspawane ośki z wirnikiem albo tak ma być, tylko cieżko mi w to uwierzyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gumki na których wspiera się oś są w środku wypełnione twardym tworzywem może na nich się ona obraca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, KaZek napisał:

Te gumki na których wspiera się oś są w środku wypełnione twardym tworzywem może na nich się ona obraca?

to twarde coś w gumce to może być ceramika czy to plastik?

dasz radę zrobić fotę?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

no właśnie to było by bez sensu zobacz tu na aukcji są zdjecia z ośka i bez ośki:

https://allegro.pl/oferta/wirnik-z-oska-do-pompy-jebao-jecod-rw-8-oryginal-7229101137

Ale też zauważ że to są 2 różne wirniki zwróć uwagę na magnes, no i aukcja dotyczy wirnika z osią czyli tak jak umnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak właśnie zacząłem szukać i widocznie są różne rozwiązania, jak masz w gumkach ceramiczne wkładki to wirnik jest zespolony z ośką jak są same gumki to wirnik pracuje na ośce zobacz czy masz jak ten gość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

tak właśnie zacząłem szukać i widocznie są różne rozwiązania, jak masz w gumkach ceramiczne wkładki to wirnik jest zespolony z ośką jak są same gumki to wirnik pracuje na ośce zobacz czy masz jak ten gość

 

Takie właśnie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

no to masz takie rozwiązanie czyli jednak ośka jest zespolona przykro mi ale jednak pewnie stojan mozesz jak masz już pod ręką podmienić wirnik i sprawdzic dla pewności, tutaj masz nizej filmik gdzie wirnik i ośka jest oddzielnie niezależna:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc @Paragon że Ci się chciało:czapkizgłów:)

Niewiem co i jak, ale rozebrałem pompe na części 1, wymoczyłem wszystko w wodzie z octem przez prawie całą noc w occie z sodą dzisiaj, poczyściłem wszystko wypłukałem osuszyłem skręciłem i chciałem zobaczyć czy coś z tego będzie no i ...sukces.. ruszyła se:banghead

Dzisiaj wyciągnąłem te rurki z gumki co trzymają oś wirnika, może tu był problem. A może tak jak ktoś wcześniej napisał wyschła i jest ok a zaraz wróci do akwa i bedzie to samo. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, KaZek napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc @Paragon że Ci się chciało:czapkizgłów:)

Niewiem co i jak, ale rozebrałem pompe na części 1, wymoczyłem wszystko w wodzie z octem przez prawie całą noc w occie z sodą dzisiaj, poczyściłem wszystko wypłukałem osuszyłem skręciłem i chciałem zobaczyć czy coś z tego będzie no i ...sukces.. ruszyła se:banghead

Dzisiaj wyciągnąłem te rurki z gumki co trzymają oś wirnika, może tu był problem. A może tak jak ktoś wcześniej napisał wyschła i jest ok a zaraz wróci do akwa i bedzie to samo. Zobaczymy

spoko fajnie jest jak się uda pomóc ( jak sie uda :P ) , sam tez zawsze czegoś sie nauczę czyli są dwa rodzaje rozwiązań

1. oś wirnika jest zespolona z wirnikiem, (takie jest u Ciebie) sama oś jest umieszczona w gumowych gniazdach pewnie dla wytłumienia drgań, a w tych gumkach są dodatkowe gniazda ceramiczne w które wchodzi oś ceramiczna wirnika, tutaj wyczyść porządnie ponieważ jeżeli występuje jakikolwiek opór to właśnie  tutaj

2. oś wirnika niezależna wtedy oś jest osadzona na sztywno w gumach a na osi kręci sie wirnik, takie rozwiązania widziałem do tej pory

 

To wszystko można też podsumować tak ze warto zaglądać jednak do tych pomp szczególnie naszych kiepskich owianych złą sławą jebao :P i jednak utrzymywać je w czystości tak na rozsądek przypuszczam że te miejsca kiedy sie mocno zasyfią czy to w rozwiązaniu pierwszym czy drugim powodują duże opory dla pompy przez co stojan mocniej sie nagrzewa pomijam fakt że pewnie też pobiera wiecej prądu, ale taki przegrzany stojan na pewno skraca swoją żywotność, być może skraca żywotność sterownika który musi podawać więcej produ i pewnie sam sie też przegrzewa, czyli dbajmy o swoje pompy, chyba zacznę czyścić je raz na pół roku  :clowning

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło czyszczenie tych właśnie gumek albo walenie deską w wirnik :P

U mnie teraz czas na drugą sztuke , dziwnie teraz akwarium wyglada z taką nową pompą hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Pomogło czyszczenie tych właśnie gumek albo walenie deską w wirnik :P

U mnie teraz czas na drugą sztuke , dziwnie teraz akwarium wyglada z taką nową pompą hehe.

hehe nom to było nie przemyślane do końca z tą deską hehe sorki :) pomogło czyszczenie może nie tych gumek ale tych ceramicznych wkładek bo w nich kręci się oś przy drugiej też tam wyczyść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, KaZek napisał:

Pomogło czyszczenie tych właśnie gumek albo walenie deską w wirnik :P

U mnie teraz czas na drugą sztuke , dziwnie teraz akwarium wyglada z taką nową pompą hehe.

To ja trochę jeszcze pesymistycznie ;) Nawet jak pomogło to uważaj na nią i raczej bym jej już nie zostawiał jako jedynej w akwarium, moja też miała momenty, że wracała do siebie, a w końcu padła całkiem jak mnie 3 dni w domu nie było, było to małe akwarium bez sumpa więc zrobiło się nieciekawie bez żadnej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, matroxpl napisał:

To ja trochę jeszcze pesymistycznie ;)

trzeba być optymistą :) , poza tym wydaje mi się że to użytkownicy przyczyniają się najczęściej do awarii sprzętu nie chodzi tylko o pompy mówię bardziej ogólnie,  wiesz nieprawidowa obsługa, za późny lub brak serwisu, sam czyszczę pompy raz na rok a to prosta droga do awarii, szczególnie tych słabych jebao, od dzisiaj się poprawię  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, też tak uważam, ale jednak jak już raz zawiodła to lepiej mieć do niej ograniczone zaufanie :) moja po czyszczeniu też zaskoczyła, a skończyło się brakiem cyrkulacji przez 3 dni i śmiercią 3 krewetek, a było to kilka dni po tym jak odżyła więc raczej jeszcze się zabrudzić nie zdążyła nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

hehe nom to było nie przemyślane do końca z tą deską hehe sorki :) pomogło czyszczenie może nie tych gumek ale tych ceramicznych wkładek bo w nich kręci się oś przy drugiej też tam wyczyść

Ote właśnie mi chodziło:)

 

33 minuty temu, matroxpl napisał:

To ja trochę jeszcze pesymistycznie ;) Nawet jak pomogło to uważaj na nią i raczej bym jej już nie zostawiał jako jedynej w akwarium, moja też miała momenty, że wracała do siebie, a w końcu padła całkiem jak mnie 3 dni w domu nie było, było to małe akwarium bez sumpa więc zrobiło się nieciekawie bez żadnej cyrkulacji.

Cyrkulację mam z drugiej pompy i myślę nad podwójnym loclinem bo i tak będę hydraulike przerabiał.

 

11 minut temu, matroxpl napisał:

a było to kilka dni po tym jak odżyła więc raczej jeszcze się zabrudzić nie zdążyła nawet.

Jak się coś będzie z nią działo dam znać w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka z rozrywki, znów zatrzymał się wirnik czyli podobna sytuacja, jak u @matroxpl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień stojan będzie z głowy :) będzie chodziła dalej :P

co tu oczekiwać od chinola loteria kilka musi się popsuć :)

mój stanął po 2 tygodniach wymieniony na nowy śmiga już rok 


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rumik21 napisał:

wymień stojan będzie z głowy :) będzie chodziła dalej :P

Nie wiem czy mi się to opłaca nowy stojan 160zl a nowa pompa hydor 190zl

Pytanie jeszcze jak to jest z tą rękojmią wie ktoś ? na produkty Jebao w sklepie gwarancja jest na rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.