Skocz do zawartości
Axelf88

Programator czasowy nie trzymie ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sonoff 4ch pod kątem budowanej lampy. Jak na razie wrażenia... mieszane.

1. No niby jest wifi, i z dowolnego miejsca, dowolnego urządzenia można sterować. Tylko po co? Czy ktoś zdanie włącza/wyłącza lampę w akwarium?

2. To wifi działa tak sobie, albo sonoff jest ofline, albo aplikacja traci połączenie.

3. Można zaprogramować tylko 8 (limit) timerów. Czyli możesz sobie ustawić na każdym kanale godzinę włączenia i wyłączenia. Ale jak byś chciał jakiś kanał włączyć 2x w ciągu doby to już lipa. No ale do sterowania lampką starczy.

4. Te bajery o których pisał @Paragon nie są dostępne przez aplikację, tylko trzeba się bezpośrednio wbić na urządzanie, co jest odrobinę skomplikowane (podobno wpisujesz w przeglądarce ip urządzenia w sieci lokalnej, kiedy urządzenie jest w trybie konfiguracji. Mnie się jeszcze nie udało).

5. Cena na allegro 100zł+. Nie wiele (coś koło 150zł) więcej wychodzi sterownik "by magu" z bluetouth.

6. Komunikacja z urządzeniem przez chiński jakiś serwer, więc nie wiadomo w sumie co tam Chińczycy sobie przy okazji zczytają. Np. aplikacja ewelink domaga się informacji o lokalizacji (gps). Ciekawe po co?

7. Plus taki, że mniejsze niż 4 programatory "dogniazkowe"

8. Jak już sobie te timery poustawiasz jak należy, to będzie sobie urządzonko działąło niezależnie od wifi, jak zwykły programator czasowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Słony leszcz napisał:

3. Można zaprogramować tylko 8 (limit) timerów. Czyli możesz sobie ustawić na każdym kanale godzinę włączenia i wyłączenia. Ale jak byś chciał jakiś kanał włączyć 2x w ciągu doby to już lipa. No ale do sterowania lampką starczy.

Czarek ,czyli gdybym Chciał aby jeden kanał załączał się na jedną minute co godzinę i tak w kółko to niema szans tego ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krzysiek K. napisał:

Czarek ,czyli gdybym Chciał aby jeden kanał załączał się na jedną minute co godzinę i tak w kółko to niema szans tego ustawić ?

No ja bawię się tym od wczoraj, więc na 100% Ci nie powiem (może po prostu nie wiem, jak to zrobić), ale wydaje mi się, że właśnie tak jest, że nie da rady.

Tyle co udało mi się wyklikać w ewelink, to 8 "timerów" (ustawienie na konkretną godzinę włączenia bądź wyłączenie konkretnego kanału). Jak próbuję dodać kolejny timer, to dostaję komunikat, że max to 8. Nie wiem, po co tam bajery typu wybór dni tygodnia, w których mają być timery odpalane, skoro limit 8 praktycznie uniemożliwia korzystanie z tego dorodziejstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem Sobie to sprezentować ,ale jak idzie tylko ustawić 8 timerów to trochę lipa.Dobrze by było jakby wypowiedzieli  się inni posiadacze tego urządzonka.Czarek a na jaki minimalny czas idzie ustawić jeden timer?Ile sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit jest liczony razem z pętlami czasowymi. I tak wynosi 8. Jeśli chcemy czymś sterować codziennie on/off to ok przy jakiś bardziej skomplikowanych operacjach lipa. Chociaż można kupić sonoffa z innym softem chyba od supli i wtedy ma inne funkcje ;P
Pytanie czy w pętli czasowej się czegoś podobnego nie ustawi :P

Z takimi ustawieniami działa 1/1 

DAE5DEBF-EF25-4C7D-83F6-51AC755B56BC.png

 

A czemu takimi nie wiem xD Aplikacja zmusza żeby pierwszy czas był dłuższy od drugiego.... To ustawiłem 2 min i 1 min i niby działa tak, że co 1 min przełącza on/off.

Zmieniłem ustawienia na:
Cycle: 4 min ON
After 1 min: OFF

Lampa 3 min jest wyłączona minute się pali o hugo tu chodzi

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sith114 napisał:

Zmieniłem ustawienia na:
Cycle: 4 min ON
After 1 min: OFF

Lampa 3 min jest wyłączona minute się pali o hugo tu chodzi

Krzysiek , cały cykl trwa 4 min ,3 min przerwy  później się pali 1 min  normalnie sajgon, żeby w tych czasach nie umieli zrobić przejrzystej  aplikacji to jest normalnie chore .Widzę że czas nie da się ustawić mniej niż 1 minutę.

Edytowane przez Krzysiek K.
błąd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Czarek a na jaki minimalny czas idzie ustawić jeden timer?Ile sekund?

Jak widać na obrazku od kolegi wyżej, ustawiasz wszystko z dokładnością do minuty. Wygląda to niestety jak klasyczny chiński produkt, czyli hardwear w miarę, ale softwear słabiutki.

Choć z drugiej strony, na sterownik do lampki wystarczy.

Jeszcze może być też tak, że urządzenie ma dużo więcej możliwości, a to są ograniczenia aplikacji ewelink. Ale jak pisałem, jeszcze nie udało mi się podłączyć bezpośrednio do urządzenia.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Krzysiek , cały cykl trwa 4 min ,3 min przerwy  później się pali 1 min  normalnie sajgon, żeby w tych czasach nie umieli zrobić przejrzystej  aplikacji to jest normalnie chore .Widzę że czas nie da się ustawić mniej niż 1 sekundę.

Kurde nie ma to jak drugi Krzychu przyjdzie i wyjaśni co trzeba :D :czapkizgłów:)

1 minutę temu, Słony leszcz napisał:

Jak widać na obrazku od kolegi wyżej, ustawiasz wszystko z dokładnością do minuty. Wygląda to niestety jak klasyczny chiński produkt, czyli hardwear w miarę, ale softwear słabiutki.

Choć z drugiej strony, na sterownik do lampki wystarczy

Nie ma co wymagać za tą kasę wystarczy spojrzeć na "markowe" ceny i człowieka zgina w pół Gniazdko np 200 zł.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Słony leszcz napisał:

Choć z drugiej strony, na sterownik do lampki wystarczy.

Do lampy jak najbardziej wystarczy Czarek.

Ja szukam takiego programatora czasowego żeby szło ustawić Timer co do sekundy i przynajmniej 24 razy na dobę. Może ktoś spotkał taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Do lampy jak najbardziej wystarczy Czarek.

Ja szukam takiego programatora czasowego żeby szło ustawić Timer co do sekundy i przynajmniej 24 razy na dobę. Może ktoś spotkał taki?

tak - nazywa się Arduino :) np. na oprogramowaniu od @magu

http://magu.pl/aqma-doser-six

https://aqma.pl/index.php?route=product/product&path=59&product_id=83

masz 6 kanałów i po 60X każdy można załączyć i wyłączyć

albo .. coś takiego

https://allegro.pl/oferta/avt1820-programowany-przekaznik-czasowy-6757803309

są rożne rodzaje - trzeba poszukać i wybrać odpowiedni

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do sonoff, kolejny minus się objawił właśnie. Po odcięciu zasilania i ponownym włączeniu urządzenie startuje z wyłączonymi wszystkimi kanałami. Czyli ktoś poskąpił akumulatorka, który by zasilał elektronikę przy zaniku zasilania z sieci. No ale możesz w swoim smartfonie zawsze sprawdzić stan kanałów i włączyć ręcznie przez wifi;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Słony leszcz napisał:

A jeszcze wracając do sonoff, kolejny minus się objawił właśnie. Po odcięciu zasilania i ponownym włączeniu urządzenie startuje z wyłączonymi wszystkimi kanałami. Czyli ktoś poskąpił akumulatorka, który by zasilał elektronikę przy zaniku zasilania z sieci. No ale możesz w swoim smartfonie zawsze sprawdzić stan kanałów i włączyć ręcznie przez wifi;-)

Prawidłowe działanie. Nikt niczego nie poskąpił a tym bardziej akumulatorka, w eeprom można stan zapisać i nie potrzeba do tego podtrzymania. Takie zachowanie, ma zapobiec sytuacji ze nie ma prądu, chcesz wyjść z domu no i nie możesz wyłączyć oświetlenia. To co było włączone zostało by włączone podczas Twojej nieobecności. Poszukaj softu który ma opcję ustawiania domyślnego działania po zaniku zasilania. Może Tasmota albo Supla ? Zdaje się, że gdzieś widziałem taką opcję.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze wracając do sonoff, kolejny minus się objawił właśnie. Po odcięciu zasilania i ponownym włączeniu urządzenie startuje z wyłączonymi wszystkimi kanałami. Czyli ktoś poskąpił akumulatorka, który by zasilał elektronikę przy zaniku zasilania z sieci. No ale możesz w swoim smartfonie zawsze sprawdzić stan kanałów i włączyć ręcznie przez wifi;-)
W sonoffie też się da ustawić co ma robić po zaniku prądu, wejdź w ustawienia i opcja power on state.426a3f8bbcd0e125035155f01342da57.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, VDR napisał:

Prawidłowe działanie.

No jak dla mnie, jak ustawiam, że światło ma zapalić się o 9 i zgasnąć o 21, to gdy chwilowy zanik prądu jest o 12 (po 9 i przed 21), to oczekuję, że światło się zapali po zaniku. Tak przynajmniej działają programatory "dogniazdkowe". Eprom to jest od tego, żeby ustawienia harmonogramu pamiętać, żeby za każdym razem nie wklepywać ich od nowa. No ale pewnie się nie znam.

4 minuty temu, Gothmog napisał:

W sonoffie też się da ustawić co ma robić po zaniku prądu, wejdź w ustawienia i opcja power on state.

O, fajnie:-) Nie zkumałem tej opcji, sprawdzę. Dzięki:-) Tylko tak się zastanawiam, co będzie jak przerwa w zasilaniu potrwa do 21:30? Czy wtedy po powrocie zasilania czasem sonoff nie włączy mi lampki, bo przed zanikiem była ona włączona, chociaż zgodnie z harmonogramem powinna być już zgaszona? Też lipa by była. Dzięki akumulatorkowi "dogniazdkowy" programator normalnie procesował harmonogram niezależnie od zasilania z sieci. Cóż, trzeba sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz to do czego chcesz go wykorzystać to nie jest jego podstawowa funkcjonalność. To nie jest stricte programator w takim rozumieniu jak Ty chcesz go używać. W zdecydowanej większości używają go do budowy systemów IB/ID.  Wyobraź sobie, że nie używasz harmonogramu a używasz go do sterowania oświetleniem w salonie z poziomu aplikacji w telefonie, jak i ...z dotykowych szklanych włączników na ścianie (dla przykładu). Żeby wiedzieć czy ma być on czy off po zaniku zasilania musi gdzieś zapisać stan w jakim był przed tym zanikiem. No i zapisuje w eeprom.  Jeśli natomiast ma zadany harmonogram i nie potrafi po zaniku sprawdzić na podstawie harmonogramu czy ma byc on czy off to znaczy ze ma kiepski software ;) Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie by .....napisać go samemu albo skorzystać z jakiejś alternatywy ;) W sonofach siedzi  ESP8266 czy ESP8285 i jest całkiem sporo rozwiązań softu innych niż producenta. Ja nimi np.sterowałem po MQTT.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, VDR napisał:

Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie by .....napisać go samemu

Ech, no widzisz, rzecz w tym, żeby nie doktoryzować się w każdej śrubce czy przełączniku, bo wtedy życia zabraknie na życie. Ale spoko. Jeśli sonoff tak ma, to się trzeba będzie nauczyć z tym żyć (a na przyszłość zakupić aqmę). Na razie po prostu rozpoznaję to urządzenie, bo wcześniej nie miałem z tym styczności. Zdaję sobie sprawę, że to bardziej pod "inteligentne domy" sprzęt, ale ja chcę tego użyć do sterowania lampą i pod tym kątem urządzenie oceniam. Jak dla mnie, zamiast poprawiać chińską technologię to lepiej od razu pójść w arduino. Mi przynajmniej prościej by było zaprogramować arduino. I możliwości o wiele większe.

No i piszę o tym sterowniku właśnie po to, żeby kiedyś ktoś, kto by chciał użyć go jako programator czasowy, miał garść podstawowych informacji. Właśnie może w tym rzecz, że do sterowania lampą się sonoff nie koniecznie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, Słony leszcz napisał:

4. Te bajery o których pisał @Paragon nie są dostępne przez aplikację, tylko trzeba się bezpośrednio wbić na urządzanie, co jest odrobinę skomplikowane (podobno wpisujesz w przeglądarce ip urządzenia w sieci lokalnej, kiedy urządzenie jest w trybie konfiguracji. Mnie się jeszcze nie udało).

która wersję kupiłeś jest kilka, pisałem o tym nie które są w wersji bied niektóre na bogato, ja mam wersję pojedyńcza ale R2 Pro czyli wszystkie te wspomniane bajery

u mnie z aplikacji działa bez problemu nic się nie rozłącza, kupowane w chinach na ali :) 

3 godziny temu, sith114 napisał:

Limit jest liczony razem z pętlami czasowymi. I tak wynosi 8. Jeśli chcemy czymś sterować codziennie on/off to ok przy jakiś bardziej skomplikowanych operacjach lipa. Chociaż można kupić sonoffa z innym softem chyba od supli i wtedy ma inne funkcje ;P
Pytanie czy w pętli czasowej się czegoś podobnego nie ustawi :P

Z takimi ustawieniami działa 1/1 

DAE5DEBF-EF25-4C7D-83F6-51AC755B56BC.png

 

A czemu takimi nie wiem xD Aplikacja zmusza żeby pierwszy czas był dłuższy od drugiego.... To ustawiłem 2 min i 1 min i niby działa tak, że co 1 min przełącza on/off.

Zmieniłem ustawienia na:
Cycle: 4 min ON
After 1 min: OFF

Lampa 3 min jest wyłączona minute się pali o hugo tu chodzi

 

a czemu korzystacie z pętli a nie z funkcji odliczania bo vhyba chodzi wam o zwykle ustawienia on/of ja na timerze dogniazdkowym tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz dlatego napisałem, żeby wykorzystać alternatywę w postaci innego softu niż producenta. ESP8266 to takie "arduino", żadna chińska technologia - tez procesor, na który można pisać. Można  w sumie dużo. NodeMCU kosztuje grosze. Do tego Twojego sonoffa pewnie można by było Dallasa DS18B20 podłączyć i jeszcze temp zmierzyć oraz wentylatorami posterować w zależności od tej temp. Nie pamiętam już co było w oryginalnym sofcie bo sporo róznych firmware przewaliłem. Niestety Sonoff u mnie odpadł ;)  Budynek oparłem o rozwiązania typowo magistralne - sterowniki w sumpowni z głównym tankiem też będą gadały po magistrali lub ethernecie (bez uzycia wifi). Do ESP8266 nawet wyświetlacz podłączysz.
https://www.letscontrolit.com/wiki/index.php/ESPEasy

Do wielu rozwiązań takie NodeMCU jest lepsze od Arduino - tym bardziej, że WIFI ma już wbudowane ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz
Ja mam wersje zachowaj ustawienia (po odlaczeniu zapalonej lampy z gniazdka po podlaczeniu sie zapala) kwestia co się stanie gdy tak jak mówisz np o 21 lampa ma sie wylaczyc o o 20:45 ni ma pradu i np wroci o 22. Ale tez to sprawdze zaraz i dam znać :D


Edit: No i tu niestety zgrzyt albo jeszcze jakąś funkcję trzeba rozpracować. Lampa miała się zgasić o 23:20, o 23:19 wyciągnałem wtyczke z gniazdka. 23:22 wtyczka  wpięta lampa się zapala i nie gaśnie.

Edit v2: Wiem jak wyłączyć zieloną diodę xD

 


@Paragon Trochę nie zrozumieliśmy się z kolegom pytał czy coś może działać w trybie 1min on 1 min off. Dlatego pętla tak to sam używam tej innej funkcji.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sith114 napisał:

No i tu niestety zgrzyt

No tak się niestety obawiałem, że tak będzie:-( Żyć z tym da radę, jakoś specjalnie często mi prądu nie wyłączają, a chwilowy zanik (wyłączenie listwy czy bezpiecznika) to by musiał akurat trafić w moment włączenia/wyłączenia kanału, żeby był problem. A nawet jak, to wystarczy ręcznie kliknąć na sterowniku albo przez telefon. No ale minus jest konkretny.

12 godzin temu, sith114 napisał:

Wiem jak wyłączyć zieloną diodę xD

No też to wczoraj odkryłem:-) Ale na razie lampeczki mam zapalone, żeby wyło widać co się tam dzieje.

13 godzin temu, VDR napisał:

dlatego napisałem, żeby wykorzystać alternatywę w postaci innego softu niż producenta

A napiszesz coś więcej o podmianie softu? Dużo roboty? Jakiś programator potrzebny? Bo że są inne softy, to już mi się obiło "o oko". Ale pewnie i tak się wszystko rozbije o brak czasu na dłubanie w tym. Kiedyś tam nawet się trochę bawiłem mikrokontrolerami, nawet robota mobilnego na atmegach zrobiłem na inżyniera, ale to dawno temu było i życie poszło jednak w inną stronę. No się o bzdetach rozpisałem. Rzecz w tym, że chociaż wszystko da się zrobić, to czasem, w ramach kompromisu pomiędzy ciągotami do DIY a ilością wolnego czasu, szuka się gotowych elementów.

Już się doczytałem w tym linku, że trzeba rozebrać obudowę i się pod UART'a podpiąć, i potem "flash tool"em można załadować inny soft. Czyli faktycznie jak arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

No tak się niestety obawiałem, że tak będzie:-( Żyć z tym da radę, jakoś specjalnie często mi prądu nie wyłączają, a chwilowy zanik (wyłączenie listwy czy bezpiecznika) to by musiał akurat trafić w moment włączenia/wyłączenia kanału, żeby był problem. A nawet jak, to wystarczy ręcznie kliknąć na sterowniku albo przez telefon. No ale minus jest konkretny.

No też to wczoraj odkryłem:-) Ale na razie lampeczki mam zapalone, żeby wyło widać co się tam dzieje.

A napiszesz coś więcej o podmianie softu? Dużo roboty? Jakiś programator potrzebny? Bo że są inne softy, to już mi się obiło "o oko". Ale pewnie i tak się wszystko rozbije o brak czasu na dłubanie w tym. Kiedyś tam nawet się trochę bawiłem mikrokontrolerami, nawet robota mobilnego na atmegach zrobiłem na inżyniera, ale to dawno temu było i życie poszło jednak w inną stronę. No się o bzdetach rozpisałem. Rzecz w tym, że chociaż wszystko da się zrobić, to czasem, w ramach kompromisu pomiędzy ciągotami do DIY a ilością wolnego czasu, szuka się gotowych elementów.

Już się doczytałem w tym linku, że trzeba rozebrać obudowę i się pod UART'a podpiąć, i potem "flash tool"em można załadować inny soft. Czyli faktycznie jak arduino.

Nawet widziałem ze nie trzeba wgrywać samemu jak się chce kupić można poprosić o wgranie w wielu firmach. Ja na ten moment będę używał sonoffa ze względu na apke na iosa tak bym kupił sterownik od magu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem te baterie w koncu ale problem nadal wystepuje. Zauwazylem ze jak wylaczam czasami falowniki z pradu lub inne urzadzenia to programator sie zeruje. Przed wymiana baterii tez tak sie robilo. Co moze byc przyczyna?

Drugi programator dziala normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.