Skocz do zawartości
dale

Kupiłem akwarium z wadą - co dalej zrobiłem?

Zamówione akwarium, w chwili odbioru miało wady, uszkodzenia, bądź odbiegało od zamówienia, w związku z tym:  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zamówione akwarium, w chwili odbioru miało wady, uszkodzenia, bądź odbiegało od zamówienia, w związku z tym:

    • Nic nie zrobiłem - wada nie była dla mnie istotna
      2
    • Dałem spokój - nie miałem czasu ani nerwów na ponowne oczekiwanie na zbiornik
      1
    • Negocjowałem upust ceny - za niezgodne z umową wykonanie
      3
    • Odesłałem zbiornik do sprzedawcy
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, co jakiś czas przewija się temat akwarium niezgodnego z zamówieniem, bądź uszkodzonego.

Różne są reakcje, różni ludzie...

mam swoją teorię, podzielę się "potem", na razie, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na temat, oraz poprosić o pomoc w potwierdzeniu, bądź obaleniu tezy.

 

ps. temat jest raczej anonimowy, nie zależy mi na piętnowaniu kogokolwiek

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym zmieniał temat, ale zamiast akwarium może warto by poruszyć zakupy bez naszej wiedzy towaru z wada nie tylko akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie akwarium jest specyficznym przypadkiem :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna być jeszcze jedna odpowiedź - mój zbiornik był ok ;]

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wybrałem, Bo nie było innego wyboru w ankiecie:

Negocjowałem upust ceny - za niezgodne z umową wykonanie

ale u mnie sam sprzedawca zaproponował rekompensatę, bądz wymianę, u mnie przy takiej sytuacji jak wada jest znośna nie wpływa na bezpieczeństwo kwalifikuje się do negocjacji ceny, ponieważ towar jest niezgodny z zamówieniem, przy dużych wtopach jak sper.. spoiny czy klejenia akwarium tylko i wyłacznie wymiana

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie ma opcji "akwarium było bez wad", to by przy okazji była informacja o tym, jak często się takie wpadki zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zajrzałem w wyniki, no i "lekko" się zdziwiłem. Co chwile pojawiają się wpisy o wadach, ludzie zbiorniki zostawiają (co widać w wątkach), a tutaj proszę - najlepszy wynik "odesłałem do sprzedawcy".

Jeśli wynik jest miarodajny dla całego forum, to już nie wiem co myśleć....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziało się -- 11 osób ;) Próbka nie jest miarodajna. No chyba, że tylko 11 osób miało problemy

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, dale napisał:

No cóż, zajrzałem w wyniki, no i "lekko" się zdziwiłem. Co chwile pojawiają się wpisy o wadach, ludzie zbiorniki zostawiają (co widać w wątkach), a tutaj proszę - najlepszy wynik "odesłałem do sprzedawcy".

Jeśli wynik jest miarodajny dla całego forum, to już nie wiem co myśleć....

tak ale zobacz ile głosów, tak więc głosowanie było mało wiarygodne niestety :/

EDIT: VDR mnie ubiegł :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.