Skocz do zawartości
Rezus

Odwrócone akwa czyli sump na górze

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu hydrauliki i tych bombelków powietrza to może działo się tak bo zawór masz na samym końcu spływu i zamontowany w pionie?? Niewiem czy akurat by pomogło tylko taka moja myśl, ale gdzie nie patrze na wykonanie hydrauliki to zawór jest bliżej początku zrzutu i/lub w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KaZek napisał:

Wracając do tematu hydrauliki i tych bombelków powietrza to może działo się tak bo zawór masz na samym końcu spływu i zamontowany w pionie?? Niewiem czy akurat by pomogło tylko taka moja myśl, ale gdzie nie patrze na wykonanie hydrauliki to zawór jest bliżej wpoczątku zrzutu i/lub w poziomie.

Myślę że ulokowanie zaworu pozom/pion nie ma większego znaczenia. A co do tego czy zawór na końcu czy na początku to może u nasz rację jednak po rozmowach z akwarystaki z mojej okolicy doradzono mi żeby był jak najblizej końca dlatego tak zrobiłem 

Dzięki @Darek85 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rezus napisał:

Myślę że ulokowanie zaworu pozom/pion nie ma większego znaczenia. A co do tego czy zawór na końcu czy na początku to może u nasz rację jednak po rozmowach z akwarystaki z mojej okolicy doradzono mi żeby był jak najblizej końca dlatego tak zrobiłem

I dlatego masz jak masz:P w rurze jest powietrze dlatego im bliżej tym go mniej. próbowałeś maksymalnie otworzyć i zamknąć zawór tak żeby bieżące powietrze wypchnęła woda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaZek ale przecież działa i nie zapowietrza się. Właśnie dlatego że jest powietrze zawór powinien być na samym końcu żeby cala rura wypełniła się woda. Gdyby zawór był na początku powietrze było by za zaworem i nie dało by się tego odpowietrzyc. Ale może niech ktoś jeszcze sie wypowie na ten temat? Bo sam jestem ciekaw 

Tak próbowałem otwierać zawór i rzeczywiście rura zrzyga sie powoetrzem ale mam już lepszy patent:D wystarczy zatkac palcem odpływ to powietrze które jest w środku samo cofnie się przez komin i nie trzeba ruszać zaworu który sam wiesz chwilę trzeba po siedzieć żeby idealnie wyregulowac


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rezus napisał:

@KaZek ale przecież działa i nie zapowietrza się. Właśnie dlatego że jest powietrze zawór powinien być na samym końcu żeby cala rura wypełniła się woda. Gdyby zawór był na początku powietrze było by za zaworem i nie dało by się tego odpowietrzyc. Ale może niech ktoś jeszcze sie wypowie na ten temat? Bo sam jestem ciekaw 

Tak próbowałem otwierać zawór i rzeczywiście rura zrzyga sie powoetrzem ale mam już lepszy patent:D wystarczy zatkac palcem odpływ to powietrze które jest w środku samo cofnie się przez komin i nie trzeba ruszać zaworu który sam wiesz chwilę trzeba po siedzieć żeby idealnie wyregulowac

Ja mam zawór na początku<_< hehe puszcza chwilę powietrze po przerwach w obiegu. Patent to patent, ja sobie zawór cienkopisem poznaczyłem jak cos wracam do ustawień fabrycznych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja parametrów:

Nh4-0, no2-0, no3-0.1,po4-0.03/0.00,ph-8.1,kh-9.9,zasolenie 1.023(podwyższe),tds rodi 000.

Tak to wygląda po 2tyg z trzema rybami od tygodnia 

 

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Nh 4-0, no2-0, no3-50, po4-0, kh8.5,ph-8.0, zasolenie 1.025. Po okrzemkach praktycznie ślad nie zostal, odpieniacz ustawiony ma sucha pianę wywala bardzo ciemny urobek. Ryby codziennie dostają pol kostki mrożonki. Nie wiem czy na wynik no3 nie wpłyną fakt że ryby byly karmione z 5min przed pomiarem 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mija miesiąc od założenia, oto kilka zdjęć aktualnych "plag"

 https://ifotos.pl/zobacz/IMG201905_qsrewnh.jpg

https://ifotos.pl/z/qsrewnx

https://ifotos.pl/z/qsrewnn

https://ifotos.pl/z/qsrewnq

IMG201905_qsreweh.jpg

IMG201905_qsrewer.jpg

Wydaje mi się ze mam do czynienia dalej z okrzemkami i dino. Tylko nie ma żadnych glutow, wygląda jak poprzednie okrzemki z tym ze doszły babelki powietrza na kilku skalach. Tam gdzie jest cień nie ma po tym śladu. Coś zacząć z tym robić czy cały czas konsekwentnie czekać? 

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak do tej pory przebiega Tobie normalnie :)

czyli to co przy każdym nowym akwarium.

wniosek :czekać konsekwetnie,włączyć cierpliwość :)

pozd :)

ps.ta obudowa górnego sumpa wszystko ładnie zabudowane,tylko w lato będzie problem z temperaturą,chyba ze będzie w planach np chlodziarka lub masz inny sposób na to :)

nie znam się tak tylko pytam :P

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@Beti za odpowiedź. Właśnie zdziwiony jestem bo po mimo suchej skały dojrzewanie przebiega dość szybko i łagodnie. Wszystkiego po trochu ale w minimalnych ilościach. Zastanawiam się nad babka valencinea pullaris i jakims miekasem ze skalka (drobne życie). W obudowie wbrew pozorom mam bardzo wydajna wentylację ale martwi mnie coś innego. Pokój w którym mam akwarium to pokój zachodni czyli e wakacje od godz 12 do samego wieczora mam słońce. Temp na balkonie sięga nawet 50° ale w pokoju przy roletach i zamkniętych oknach(wtedy w pokoju chłodniej) temp trzyma się do 30°. Co do obudowy to zawsze mogę otworzyć klapę i może wierzyć się cały dzień ale bije się ze nie ogarne wysokiej temp. Chlodziarka nie wchodzi w gre bo zwyczajnie mnie nie stać na taki wydatek A szczerze to wolał bym Klime ale to też odpada ze względu na żonę która na 365dni w roku 360 jest przeziębiona. Na razie czekam na upały żeby zobaczyć jaką temp będzie się utrzymywać w akwa. Wtedy będę działał. Myślałem nad mocnym went na tafle albo mały klimatyzator do szafki z akwa. Jak na razie e najciekawsze dni tej wiosny temp nie przekroczyła 26°.

Zrobiłem dziś test no3'z ciekawości czy coś się zmieniło. Ostatnio było coś pomiędzy 100 a 50.'dziś jest juz mniej niż 50

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium wlecialo trochę nowego życia: trochus, astralium, valincanea peullaris, mała capnella , cladielle xxl i ukwial quadricolor red. Z pasażerów na gape wiedziałem jak na razie małe wezowidlo. Wszystko pięknie się pompuje tylko babka cały czas wystraszona czwarty dzień siedzi w grocie pod skala. Mam takie pytanie: w sampie mam wolną największą komorę i nie wiem co z nią zrobić. Refugium nie chce bo raz że raczej za mało glonu wejdzie jak na ten litraz A dwa ze jak mam samp na górze to chcąc nie chcąc światło czerwone z refugium częściowo będzie docierać do akwarium. Mam około 6kg suchej skały która mi została. I zastanawiam się czy nie wrzucić tam tej skały czy lepiej bylo by ta komorę wypełnić ceramika. Na absorbery/wate mam 4 inne przegrody. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry po4-0, no3-10, ph-8,kh-7.7 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium doszła Jeszcze jedna kapnella Ale wieksza. Testy będę robił jutro. Babka już się przyzwyczaiła ale trafił mi się naprawdę spokojny egzemplarz. Domku nie usypala bo znalazla sobie gotowa kryjówke w skale. 60% cZasu tam siedzi. Gdyby nie zabudowa akwarium to pewnie już bym jej nie miał. Dziś rano przychodząc do domu zauważyłem że całą przednią szyba jest w zaciekach od wody i soli. Nie mam pomysłu jakie inne zwierzę mogło to zrobić. W skale od cliadelli przed momentem zobaczyłem JeszcE slimaka. Powiedzcie mi czy pożyteczny.d1aa10e3cab4662ee752e40c238ba524.jpgf35bbe5708f6f36423eef8db8a434255.jpg4e54d5c0b50661ebcdc8f1a35ae165b8.jpg4dc2656a3aa48721fcd01de017dcf934.jpgef14ea2d488b95aee6e3aa757b4ebd13.jpg59d3dc6a2f7b52f6e32a2ac8c99e7b6e.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: to na pewno babka, właśnie obserwuje jak próbuje się zabić:clowning


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem testy 

Zasolenie 1.024, po4-0, no3-5,kh-9, ph-8.1. Myślę że troszkę warto podnieść no3 tylko jak?'za mało karmię? Miekkie się pompuja raz więcej  raz mniej, na noc wszyscy się zamykają ale ukwial to Przeginia. Mało co nie pęknie i jest tak praktycznie cały czas z wyjątkiem nocy. Trochę podróżował ale zawsze wraca w to samo miejsce. Dziwne bo jest dość zaciemnione. W pon dokladam do moich ledow dwie świetlówki ati actinic 39w. Proszę mi pomoc z pytaniami wyżej/ wyrazić opinię. Pierwsze jakiekolwiek w życiu akwarium także zero doświadczeń 

 

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 3 slimaczki znalazlem. Nie mają Więcej niż 1mm. d76e1362537693e8a567818aa15166a5.jpg17d3eebc393c971a9d5eee6942c5f855.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Po siedziałem w nocy z latarka i znalazłem co najmniej 10szt tych ślimaków. Nie mogę zlokalizować ich w googledf26f9e2023d11b27c8efb85f8790ecb.jpgbd4481e51e5a5a8741ceed9c5bcab8a5.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KaZek napisał:

Dzięki za linka. Szok ze tyle tego jest. Z tego też powodu nie mogę dopasowac moich do tych z katalogu bo jest sporo podobnych. Tak naprawdę najważniejsza dla mnie jest wiedza czy to nie jest szkodnik.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rezus napisał:

Dzięki za linka. Szok ze tyle tego jest. Z tego też powodu nie mogę dopasowac moich do tych z katalogu bo jest sporo podobnych. Tak naprawdę najważniejsza dla mnie jest wiedza czy to nie jest szkodnik.

Sam lubię znać co do sztuki mieszkańców mojego akwarium i obstawiał bym:

https://pl.reeflex.net/tiere/2892_Collonista_costulosa.htm

Lub innego Collonista sp.. Bo mam identyczne jak Ty.

Dlatego co do łagodnego charakteru mogę się wypowiedzieć z własnych doświadczeń:

~~200szt w 50l akwarium. Dorastają do 3mm. Jak tylko zgaśnie światło wypełzają na skałę, szyby, osprzęt. Czasem operują w świetle. Nigdy nie zaobserwowałem nawet zbliżania się do tkanek koralowców. Na szybach widać efekty ich pracy jako drobniutkie wyczyszczone kropeczki (szyby czyszczę jak mi się przypomni).

I jeszcze to:

http://www.sgreefclub.com/forum/topic/109956-tiny-grazer-collonista-sp/

P.S. na pierwszym zdjęciu u góry masz zwiniętą rurkę, to ślimak osiadły. Ja skubańców pozbywam się za wczasu. Kiedyś nie zauważyłem i musiałem odciąć euphylię od skały żeby się go pozbyć. Puszczają nitkę śluzu błąkającą się po akwarium, drażniącą korale - moja miała że 20cm. Jej odcinanie nic nie daje.

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Sagerrak1 za wypowiedź. Rzeczywiście opis jak i zdjęcia by się zgadzaly więc problem z głowy. Ale doszedł też drugi : slimaki osiadle. A ja glupi myślalem ze to dzikie rurowki... mam takich kilka na tej skalce od korala. Ale większość nie ma tych zawijaow u nasady i rzeczywiście w jednym miejscu wystaje taka pajenczynka ze skaly. Czyli co proponujesz? Nozyk i mechanicznie usunąć? Skalka jest malutka i bez problemu mogę ją wyciągnąć. Inne "ruruwki" wypuszczaja takie jakby czulki po 2-4 z jednej rurki. Czulki długie na 1cm także nie myślałem że to ślimaki 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby nie był w skale głęboko i da się odciąć(z całą spiralą, nie samą rurkę). Jeśli nie to ludzie zaklejają kropelką czubek i ślimak zdycha. Ślimaki osiadłe to temat rzeka, poszukaj na forum

 

Tych co pajęczyn nie puszczają Ja nie ruszam, nie szkodzą

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra @Sagerrak1 operacja wykonana. Obczyscilem skalke w całości. Dwie sztuki na pewno byly slimakami i wylecialy w całości. Kilka rurek(wszytskie) ze skrobalem ale mam cichą nadzieję że to nie były ślimaki. Te miejsce gdzie wystawal pajeczynka zostalo zeskrobane i zaklejone kropelka w żelu. Teraz zostaje obserwowac. W nocy znalazlem też białego długiego robaka z 5cm i grubości max 0.5mm ale mógł mieć mniej.   Nie zdążyłem zrobić mu zdjęcia niestety.  Co to może być?

Edit, wyciągnąłem go jeszcze raz bo jednego nie zauważyłem. Wydaje się być czysto 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie którą ci podesłałem masz nie tylko ślimaki są też inne stwory morskie. Wystarczy poszukać https://pl.reeflex.net/kategorie/84.html
Ok, nie zwróciłem uwagi. Dzięki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

To ten osobnik

https://pl.reeflex.net/tiere/9699_Autolytinae.htm


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2019 o 07:24, @Beti napisał:

ps.ta obudowa górnego sumpa wszystko ładnie zabudowane,tylko w lato będzie problem z temperaturą,chyba ze będzie w planach np chlodziarka lub masz inny sposób na to :)

Cześć, pierwsze testy za mną tzn dwa dni upalow z naciskiem na wczorajszy naprawdę gorący dzień. Temp w zbiorniku nie przekroczyła 26° bez żadnego chłodzenia. Jestem dobrej myśli;)


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.