Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w akwarium mam 3 ryby: Nemo docelowo do mojego weterana mają dołączyć maluchy aby zamieszały w mojej kolekcji ukwiałów jak ją zakończę , Brzydal i babka Sexguttata .Zastanawiam się nad Salarisem ale nie wiem czy nie będzie problemu pomiędzy nim a babką. Chciałbym się dowiedzieć o wasze doświadczenia w trzymaniu babki z Salarisem. 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polipy wyciąga zaraz po zgaszeniu światła pomimo że i tak stoi w moim cryptic zone  myślałem, że będzie wcześniej wyciągać polipy. Zastanawiam się czy  nie przełożyć w inne miejsce choć w tym zawsze sama sobie złapie pokarm. Tak czy siak karmie ją pipetą.

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że jak się monti rozrośnie tak wysoko to zrobi parasol i zacieni wszystko pod sobą i zostanie miejsce dla samych niefoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele wody się przefiltruje zanim one urosną tak aby dawały cień jak spojrzysz do góry to specjalnie kleiłem je w miejscach gdzie nie będą zagrażały innym. Niebawem do zbiornika wpadną dwie rury T5

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem aquascaping ze względu na upodobania poszczególnych koralowców i ukwiałów. Jeden ukwiał został przedstawiony ponieważ tymczasowo był w strefie NP. Jutro już wszystko powinno być napompowane teraz szykują się do nocy. 35df9ef0e4787cda88435ca969e64d92.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jointela napisał:

Wiadomo pokarm najlepiej łapać na cyrkukatorze tam zawsze coś wpadnie

A mi w sklepie mówili, że oshima potrzebuje ukwiału...:-) Fajne to Twoje akwarium. Jednak muszę przyznać, że akwaria morskie poniżej 100L to nieporozumienie. No chyba że jakieś niszowe, ukwiałowe czy coś. Choćby taka skała. U Ciebie 12kg i jakby jej nie było, u mnie 5 - i praktycznie zawalone całe akwarium. Ale jak młodsza wyrośnie z pieluch...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłem na większe to byłem szczęśliwy, że w końcu będę mógł zrealizować mój aquascaping który sobie wymyśliłem przy poprzednim szkle. Postanowiłem zrobić wysoką kolumnę i obsadzić ją ukwiałami a z jednej strony zrobić stanowisko dla NP gdzie miały by ciemnej w zarazem pompa by im podawala pokarm. Ułożenie skały miało też odpowiadać też układowi w trójką bo taki zbiornik dobrze się oglądaa zarazem udało się zrobić oddzielną wyspę która postanowiłem docelowo obsadzić makroglonami. W zbiorniku mam ukwiał który mi się marzył oddana a mianowicie Condylactis gigantea w sklepie gdzie go kupiłem stracił swoje kolory ponieważ leżał w gruzowisku. Dziś ukwiał przeniosłem centralnie pod lampę aby odzyskał kolory i mógł dalej rosnąć ponieważ potrafi osiągnąć niesamowite rozmiary obok niego na żwirze leży biały ukwiał dywanowy oczywiście ukwialy nie mają kontaktu ze sobą dzięki super skale na której opiera się cała konstrukcja i myślę o przepływie wody kryjówkach itd. Na mojej liście ukwiałów do zdobycia jest jeszcze Heteractis magnifica ale narazie w okolicy nigdzie jej nie ma najbliżej w JM. Postanowiłem też systematycznie wymieniać ukwialy carssa na inne.

Przegrody w panelu mam tak zaprojektowane że kiedy wyłącze obieg to nie muszę wyłączać odpieniacza ponieważ poziom wody nawet nie drgnie osiągnąłem to dzięki odpowiedniemu poziomowi wody w kolorze pompy i zarazem jej wysokością.


Po zmianie miejsca truskawka otwiera się już podczas dnia przy świetle

dd51b276c5790afa0a03aceffbd994f7.jpgd2b3d6aeb8917d75afe85b334b0b8b52.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jointela napisał:

Po zmianie miejsca truskawka otwiera się już podczas dnia przy świetle

Już prawie miałem na Ciebie najechać, że nie wiesz co kupujesz (powszechna zmora ostatnio), ale widzę jednak, że nie jest tak źle, w końcu nazwa to tylko detal:-) Ech, ta zazdrość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Wpadlem kiedys na Twoj temat i jakos zupelnie zapomnialem go sledzic, za to teraz od poczatku przeczytalem i poogladalem...

Bardzo przyjemny zbiornik a teraz juz rozumiem, dlaczego pytales mnie jak mam ustawionego Kessila...

Twoj jest bardzo nisko nad woda, ale skoro nic sie nie dzieje zlego to czemu nie...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już prawie miałem na Ciebie najechać, że nie wiesz co kupujesz (powszechna zmora ostatnio), ale widzę jednak, że nie jest tak źle, w końcu nazwa to tylko detal:-) Ech, ta zazdrość...
Ant przypomniał mi nazwę nigdy nie widziałem szczepki Alcyonium w takim kształcie. Korala zawsze widziałem w wersji bardziej rozgałęzionej tylko na zdjęciach. Teraz po zmianie miejsca łatwiej go karmić.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Hej...
Wpadlem kiedys na Twoj temat i jakos zupelnie zapomnialem go sledzic, za to teraz od poczatku przeczytalem i poogladalem...
Bardzo przyjemny zbiornik a teraz juz rozumiem, dlaczego pytales mnie jak mam ustawionego Kessila...
Twoj jest bardzo nisko nad woda, ale skoro nic sie nie dzieje zlego to czemu nie...
 
Akwarium ma 50 cm wysokości w akwarium mam tylko dwa SPS piękne montipory narazie nie narzekają na dużą ilość światła reszta życia zadowolona. Dziś kupiłem już zestaw 2x24 muszę tylko kupić świetlówki i zrobić obudowy oczywiście z LEGO :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Jednak muszę przyznać, że akwaria morskie poniżej 100L to nieporozumienie.

Nieprawda i gów..no prawda że tak brzydko powiem,jest tu tyle kostek 30,60 90l że są ładniejsze jak 600l nie jedno!

@Słony leszcz bez urazy,ale nie pisz pierdoł że głowa boli..aby nie było ze awanturę wszczynam,ale trochę wyrozumiałości dla innych,każdy ma co ma i jak go stać,jeden z problemami drugi bez,trza żyć :)

wiadomo i to od "X"czasów czym większe tym mniej problemów,ale wszystko da się ogarnąć,wysyarczy poznać trochę slonej wody,tak w skrócie ;)

 

Koniec tematu ;)

wymienic około 10 osób na już którzy mają piękne kostki poniżej 100l ?

czytasz forum jesteś prawie zawsze,to nie fandzol!:P

:smile_wink:

Pozdr :)

 

 

@Jointela piękny zbiornik :)

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Nieprawda i gów..no prawda

Ale ja nie twierdzę, że się nie da, tylko że to niepotrzebny trud:-) Jak ktoś ma piękne 30L, to miałby jeszcze piękniejsze 130L, a kasa w zasadzie ta sama. Sory Beti, ale jak masz 660L to nie wiesz (może nie pamiętasz) co to znaczy 30, czy 40 L. Że jak byś ręki nie włożył/a, zaraz coś się rozpier....li, bąka ryba puści i już zielony osad na szybach... W każdym razie, mówię tylko za siebie, postawienie 49L zamiast chociaż 112L to była pomyłka. Może to i pierdoły, ale warto je pisać, może ktoś następny przeczyta i wyciągnie wnioski. Z perspektywy czasu i doświadczeń, "nano" jest dla ludzi, który już ogarnęli morskie w normalnym rozmiarze, nie mają problemów z panowaniem nad parametrami, plagami i ogólnie wiedzą "co w trawie piszczy". Zaczynanie od nano to jak zaczynać naukę jazdy od samochodu rajdowego, albo od oldsmobila. Sensowniej zacząć jednak od toyoty yaris. Trochę nie rozumiem tych "bólów głowy" i tym podobnych ozdobników... ale cóż, każdy ma czasem trudniejszy okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słony:)

Źle nie zrozum,ja nie mam pretensji,ale życiowo mi zależy na uszanowaniu innych zbiorników :)

jest ok :smile_wink:

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

ale życiowo mi zależy na uszanowaniu innych zbiorników

A czy ja nie "szanuję" innych zbiorników? Przy moim to każdy to perełka. Chłopaki, którym radziłem swego czasu, czym załadować kaskadę, teraz mają super baniaki, a mnie ledwo dojrzewanie się kończy... Co nie zmienia faktu, że zbiornik poniżej 100L, na początek przygody z morskim, to błąd moim zdaniem (popartym własnym doświadczeniem).

Wiadomo, że ok:-) Po to forum, żeby wymieniać opinie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynanie od nano i pchanie do niego acropor i innych wymagających korali to może i jazda rajdowka ale założenie nano z łatwiejszymi koralowcami wcale nie jest dla zaawansowanych... Nie wiem czy miałeś 30l, ja od takiego zaczynałem drugie podejście do morszczyzny (pierwsze musiałem zakończyć bardzo szybko z przyczyn niezależnych), trzeba mierzyć siły na zamiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa liczba wody w obiegu wybacza więcej tym bardziej na starcie kiedy to wszystkie ryby i korale są napewno głodne a najlepiej wychodzą na tym glonydefault_).gif Tak samo jest z parowaniem wody bardziej wpływa na małe zbiorniki niż duże. Oczywiście da się prowadzić małe piękne akwarium tylko trzeba być bardzo ostrożnym i cierpliwym na początku przygody z solniczka akurat większość jest niecierpliwa.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zadowolony z rozwiązania, że nie muszę wyłączać odpieniacza.  Przychodzi pora karmienia włączam obieg woda podnosi się w komorze pompy do takiego poziomu że nie podnosi się w komorze pierwszej i drugiej i odpieniacze ( mam dwa obok siebie :D) mogą pracować bez przelewania. Dziś rano sprawdziłem po nocy odparowało 250 ml wody.  Czekam na powrót z pracy ponieważ Quadi, Condylactis gigantea zmieniły swoje lokalizacje na bardziej widoczne od frontu chce je obejrzeć napompowane :). Twistman pięknie pieni Tunze na razie się zbiera ponieważ miesiąc leżał w piwnicy. Jak wszystko dobrze pójdzie to w czwartek dopalę Kessila świetlówkami ponieważ jadę po świetlówki z ATI. Coraz bardziej się skłaniam aby przywieść ze sobą Sacrophytona z Australi, który na zdjęciach wygląda obłędnie ale ocenię na żywo i wtedy podejmę decyzję.


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Michal, nie moglbys wstawic zdjecia swojego panela?...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej...

Michal, nie moglbys wstawic zdjecia swojego panela?...

 

Zdjęcie masz w pierwszym poście zaraz przed zalaniem zmieniłem tylko wysokość kratki na której stoi odpieniacz o 0,5cm aby mieć idealny poziom zanurzenia 22 cm.

W pierwszej komorze mam 2 odpieniacze Twistmana 100 i Tunze 9001 umieszczone na kratce rastrowej pod odpieniaczami jest 12 cm luzu myślę aby tam dać jakiś gruz jak trafię. W komorze jest też spływ wody po płytkach LEGO ze względu na prawie 15 cm różnicę poziomów. Jak startowałem to zamiast płytki z klocków miałem kratkę a pomiędzy nią a szybę miałem watę aby mi klarowała wodę i zarazem wyciszała spływ. Watę wywaliłem ze względu na wygodę a poza tym niebawem robię filtr bezpośrednio na grzebieniu.

W drugiej komorze mam grzałkę , którą planuje  przełożyć  do pierwszej oprócz grzałki mam worek sera silicate aby uniknąć na starcie  okrzemków związanych ze żwirem. W komorze mam koszyki z mediami wszystkie 3 rodzaje kulek xport NO3, PO4 i BIO i siporax. Komora jest szeroka ponieważ od początku było tam przewidziane refugium. 

W trzeciej komorze jest tylko pompa obiegowa ale trafia tam media z drugiej. 

 

Jak wrócę z pracy to zrobię zdjęcie od góry

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jointela napisał:

 

 

Jak wrócę z pracy to zrobię zdjęcie od góry

Oczywiscie nie pomyslalem ze z tylu nie masz miejsca by zrobic zdjecie tak jak od frontu...

Ja mam 38 cm od sciany, jednak probowalem zrobic zdjecie i ta odleglosc jest ciagle za krotka, bym musial sciagnac dozer no i jeszcze przed chwila zamontowalem reaktor z Rowaphos i dobrze ze pomyslalem by powrot wlozyc do skarpety bo mialbym zasyfione akwarium...

Teraz tez lepiej przyjzalem sie tej kratce z wata i powiem Ci ze calkiem fajne i proste rozwiazanie rozniace sie od mojego tylko tym ze za grzebieniem mam szczelnie wciskana skarpete, ktora jest pod katem, zeby w razie zatkania, woda mogla przelewac sie gora...

Zdjecie z gory tez chetnie bym obejrzal...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wraz z dołożeniem T5 wracam do filtracji mechanicznej. Jak  ma się  czas codziennie lub co drugi dzień wymieniać watę to myślę, że mój prefiltr będzie idealnym rozwiązaniem do mojego zbiornika. Ze względu na ukwiały i niefoto karmię obwicie taki prefiltr wyłapie mi większość zabrudzeń które by mi wpadły do panelu. W poprzednim zbiorniku spisywał się wyśmienicie tym bardziej że czyszczenie zajmowało 1min bez kombinowania z wymianą waty.


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni xenia się obraziła i niektóre ukwialy carssa. Zdjęcie panelu od góry 32cc58920d7eb7262353890590ab8568.jpg41f34f7fe52fe87d760689161af83c84.jpg1edaae7836838fccea86fec2958bfb5e.jpg8a2d58ff97334658ea00d9a42216fdb7.jpg79b48e9392081b86f4087996f195aa54.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.