Skocz do zawartości
Timon111

Przenosiny ogłoszeń sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku z tym że dział targowiska ma być usunięty, jestem ciekaw gdzie większość sprzedających  będzie się teraz ogłaszać się???

Nie chce tu w chodzić w temat czy to dobra decyzja czy nie ale chciałbym mieć możliwość oglądania ofert itp. Większość sprzętu i życia w moim akwa jest od ludzi z forum.  A i parę osób  pomogło mi z pierwszym życiem od czego mogłem zacząć i bardzo za to dziękuje.  Teraz i ja mam już co nie co do oddania.

Fajnie by było jakby większość skrzyknęła się w jednym miejscu jak jakas grupa fb albo cos innego.   Jakieś propozycje coś ?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Timon111 napisał:

Witam w związku z tym że dział targowiska ma być usunięty, jestem ciekaw gdzie większość sprzedających  będzie się teraz ogłaszać się???

Nie chce tu w chodzić w temat czy to dobra decyzja czy nie ale chciałbym mieć możliwość oglądania ofert itp. Większość sprzętu i życia w moim akwa jest od ludzi z forum.  A i parę osób  pomogło mi z pierwszym życiem od czego mogłem zacząć i bardzo za to dziękuje.  Teraz i ja mam już co nie co do oddania.

Fajnie by było jakby większość skrzyknęła się w jednym miejscu jak jakas grupa fb albo cos innego.   Jakieś propozycje coś ?? 

 

przecież jest grupa fb


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sygen napisał:

przecież jest grupa fb

jest sporo grup na fb :) fajnie było by wiedzieć gdzie wiekszość bedzie wystawiac swoje ogłoszenia na jakiej grupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Timon111 napisał:

jest sporo grup na fb :) fajnie było by wiedzieć gdzie wiekszość bedzie wystawiac swoje ogłoszenia na jakiej grupie :)

no z morszczyzną chyba nie ma wiele a raczej jedna


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sygen napisał:

no z morszczyzną chyba nie ma wiele a raczej jedna

:clowning:D

jest ich chyba z 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym fb się tak upieracie zerowa historia użytkownika, zerowy ślad w przyszłości po transakcji. Poszukiwanie OLX gdy istnieją fora z dawien dawna istniejące gdzie pozostały nadal działające targowiska....jedna z alternatych dla tych co bez ogłoszenia nic nie sprzedadzą.


Druga alternatywa....
Chyba nie jest aż tak trudno rzeczowo poprowadzić własny temat ukazując w nim swój piękny, zdrowy, stabilny baniak... Przecież i tak do osób dokumentujących przyrosty i korale nie w fotkach makro odezwą się potencjalni kupujący. Po co komplikować życie i robić akcje dla akcji. Więcej inwencji twórczej. Tylko że to będzie stanowiło wyzwanie dla osób obecnych stricte w celach sprzedażowych/szczepkowych. Opisać swój baniak ukazać jego stan aktualny i przeszły a nie tylko fotki szczepek najchętniej sprzed wieku bo ogłoszenia miały po roku i więcej.


Czarnej strefy handlu w ten sposób nikt nie jest w stanie ograniczyć. A forum ma czyste ręce bo do wymiany nie dochodzi za pośrednictwem forum, nikt tu nie pośredniczy i nie odpowiada za sprzedaż/zakup jest to indywidualna kwestia kupującego i sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sygen napisał:

no z morszczyzną chyba nie ma wiele a raczej jedna

no to proponuje wpisac w poszukiwane "akawyrystyka morska sprzedam" czy inne hasła i jak sie okazuje są już conajmniej 2 grupy a jak bym sie czepiał i poszukał było by pewnie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Timon111 napisał:

no to proponuje wpisac w poszukiwane "akawyrystyka morska sprzedam" czy inne hasła i jak sie okazuje są już conajmniej 2 grupy a jak bym sie czepiał i poszukał było by pewnie więcej :)

to już wiesz gdzie szukać ogłoszeń w czym kłopot wpisać akwarystyka morska


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chciałbym tego uniknąć jakiejś szarej strefy itp :P  I co mam zrobić posta jakie to mam fajne akwarium ale brakuje mi takiego i takiego koralowca i liczyć że ktoś sie domysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Timon111 napisał:

brakuje mi takiego i takiego koralowca i liczyć że ktoś sie domysli :)

A u kogoś go widziałeś ? - być może wystarczy się odezwać na pw odnośnie szczepki ... Nie wszystko musi być położone na tacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko żeby wiedzieć gdzie się wiekszość przenosi bo wiekszość ma już jakąś renomę i są bardziej pewni.

Jak nie to nie ... spoko se poradze bo już mam zbiornik ci nowo zakładajacy niech kupuja w sklepach ... ech

zamknijcie temat to bez sensu niech każdy radzi sobie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, jarek35 napisał:

Olx ..... Nie mam i nie chce mieć konta na fb 

+1

a np. na OLX dodajesz do ogłoszenia taga "nano-reef" i z dyńki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego targowisko zostaje zamknięte ?? Sklepy cisną żeby od nich kupowano a nie po przez forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o  kase :) proste...


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dephire napisał:

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o  kase :) proste...

Superbia graditur ante lapsum


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SlawwPmi napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego targowisko zostaje zamknięte ?? Sklepy cisną żeby od nich kupowano a nie po przez forum?

Co jakiś czas pojawiały się problemy z ogłoszeniami - a to że bez zdjęć, a autor olewał regulamin i nie dodawał...

A to że komercyjny charakter...

Ogłoszenia były blokowane, userzy zamiast przyjąć do wiadomości, spinali się, no i pyskówki leciały.

A teraz ma być spokojniej :).

6 godzin temu, Timon111 napisał:

Nie no chciałbym tego uniknąć jakiejś szarej strefy itp

To kupuj w sklepach, one odprowadzają podatek. No i mają kwity na citesy.

 

Zaś co do zakupu od kolegów i znajomych - czy takich spraw nie lepiej załatwić przy okazji jakiegoś spotkania towarzyskiego lokalnego środowiska? I ludzi się pozna, i na żywo zobaczy baniaki, atmosfera też lepsza... No chyba że jest to nasze źródło dochodu - wtedy koleżeństwo odpada.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dale napisał:

Co jakiś czas pojawiały się problemy z ogłoszeniami - a to że bez zdjęć, a autor olewał regulamin i nie dodawał...

A to że komercyjny charakter...

Ogłoszenia były blokowane, userzy zamiast przyjąć do wiadomości, spinali się, no i pyskówki leciały.

A teraz ma być spokojniej :).

Dokladnie ma być spokojnie

 

54 minuty temu, dale napisał:

To kupuj w sklepach, one odprowadzają podatek. No i mają kwity na citesy.

 

też prawda

55 minut temu, dale napisał:

Zaś co do zakupu od kolegów i znajomych - czy takich spraw nie lepiej załatwić przy okazji jakiegoś spotkania towarzyskiego lokalnego środowiska? I ludzi się pozna, i na żywo zobaczy baniaki, atmosfera też lepsza... No chyba że jest to nasze źródło dochodu - wtedy koleżeństwo odpada.

o znów się zgadzam,będzie więcej spotkań tak jak dawniej z tego co czytałam na forum jest ostatnio mniej zlotów może będzie więcej!

Myślę że zostalo tu dużo napisane jak poradzić sobie,każdy znajdzie swoje źródło,Polak potrafi ;)

 

7 godzin temu, Timon111 napisał:

zamknijcie temat to bez sensu niech każdy radzi sobie sam

jak najbardziej,w końcu jesteś autorem tematu na twoją prośbę zamykam kolejny spektakl jak sprzedać życie,bardziej zachęcam do czynnej dyskusji na forum jest wiele tematów gdzie można dyskutować i są bardziej ciekawsze. :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.