Skocz do zawartości
przemas8888

180l przyjemności...zaczynamy.

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, JerzyB napisał:

Tak właśnie mam ,i jest oki

Dobrze wiedzieć, dzięki za info. Co prawda już zamontowałem go tak jak powinien być ale przekładka to 2 min roboty a będzie wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz glony to musisz dobrze zabezpieczyć przepływ do komory pompy. Glony pójdą w pompę i mogą ją zablokować. A zabezpieczając nie możesz dać czegoś " gęstego", bo jak wcześniej pisałem, otwór się przytka i może być powódź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebień który mam byłby dobry bo zęby ma dosyć gęsto a nawet gdyby się jakimś cudem przytkal to nad nim jest trochę przestrzeni. Tylko ten film w komorze pompy denerwujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami ale do przodu. Zmontowałem lampkę nad dsb/refugium które ostatecznie postanowiłem odpalić. 

Trzy paski 8500k i dwa grow. Moc regulowana małym sciemniaczem klawiszowym.

 

 

DSC_0781-2393x1346.JPG

DSC_0782-2393x1346.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas leci tak szybko czy robota idzie mi tak ślamazarnie? O to jest pytanie...Jakby nie było kolejny mały sukces tj. skończyłem nierówną walkę ze stroną elektryczną i uporządkowaniem tego całego burdelu w szafce. 

Przed Państwem "sterownia" w całej okazałości ;-) 

DSC_0852-2393x1346.thumb.JPG.fedabf17912b85f3dd7ccc653c24f69a.JPG

Przegroda z lacobel zdaje egzamin. Jasno jest tylko tam gdzie powinno być czyli nad DSB.

DSC_0853-2992x1683.thumb.JPG.808bc3c77c4a0936ff4180f3fb0ffc74.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę super, widać że to przemyślałeś, a nie upychałeś zabawki na pałę :)

Ewentualnie jedna uwaga, chociaż nie wiem jak jest w rzeczywistości, bo zdjęcie pewnie przekłamuje. Pływak dolewki masz ile cm poniżej krawędzi komory odpieniacza? Na zdjęciu wygląda, że jest dosyć wysoko. Warto zrobić tam różnicę kilku cm, aby w czasie wyłączenia pompy obiegowej nie doszło do podniesienia poziomu wody w komorze odpieniacza, bo może przelać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Wygląda naprawdę super, widać że to przemyślałeś, a nie upychałeś zabawki na pałę :)

Ewentualnie jedna uwaga, chociaż nie wiem jak jest w rzeczywistości, bo zdjęcie pewnie przekłamuje. Pływak dolewki masz ile cm poniżej krawędzi komory odpieniacza? Na zdjęciu wygląda, że jest dosyć wysoko. Warto zrobić tam różnicę kilku cm, aby w czasie wyłączenia pompy obiegowej nie doszło do podniesienia poziomu wody w komorze odpieniacza, bo może przelać. 

Dzięki, starałem się to dobrze rozplanować choć jestem pewien że problemy i tak się pojawią. Choćby to o czym wspomniałeś. Poziom w komorze pompy ustaliłem 2cm poniżej komory odpieniacza i w opisanej przez Ciebie sytuacji faktycznie może być problem. Pozostaje mieć nadzieję że pompa nie stanie sama z siebie bo w razie zaniku napięcia mam opóźniacz na nitce z odpieniaczem.

Jecze fotka koszyka na siporax.

DSC_0818-2992x1683.thumb.JPG.7e72e7e57d247789f73db6805f75ebea.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

 Warto zrobić tam różnicę kilku cm, aby w czasie wyłączenia pompy obiegowej nie doszło do podniesienia poziomu wody w komorze odpieniacza, bo może przelać. 

Pompę obiegową w zasadzie wyłącza tylko zanik prądu, a to również spowoduje wyłączenie odpieniacza. Do karmienia i innych zabiegów nie ma sensu zatrzymywanie obiegu. A jeśli nawet to przed faktem grzebania zawsze można manualnie wyłączyć pienidło... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wystrugałem koszyk na spaghetti. Ruszt do cel lęgowych, klej na gorąco i gotowe. Odstęp między koszykiem a piaskiem 5cm. Mam nadzieję że zapewni to równomierny przepływ nad dsb i utrzyma glon w kupie.DSC_0854-2094x1178.thumb.JPG.df01574e5788d599917bd00f6e2f6ee8.JPGDSC_0855-2094x1178.thumb.JPG.260557c772392293e18d294f2742ea5f.JPG

Gdzie Waszym zdaniem umieścić grzałkę a gdzie czujnik od

stc-1000. Myślicie że grzałka w komorze dsb a czujnik w komorze zrzutu z odpieniaczem czy odwrotnie? 

Edytowane przez przemas8888 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przemas8888 napisał:

klej na gorąco i gotowe

polecam pospinać trytkami mi się rozleciało po czasie na kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

polecam pospinać trytkami mi się rozleciało po czasie na kleju

Dzięki,zepnę dla pewności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0859-1346x2393.thumb.JPG.3e7974473d6fd8168098e14a66a2bea3.JPGZ cyklu nikomu niepotrzebnych rzeczy dzisiaj zrobiłem siatkę nad akwarium :). Siatka do podrywki z oczkami 6mm wklejona pomiędzy dwa kawałki spienionego PCV. Niestety naciągnąłem ją za mocno i "rama" zeszła się o jakiś cm ale powinny to załatwić dwie poprzeczki z pleksi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wpadli do mnie chłopaki z Reefguard z "kilkoma" kawałkami skały do stworzenia aranżacji.

Wspomniane "kilka" kawałków (ok 200kg) ;)

DSC_0871_copy_2094x1178.thumb.JPG.5b2e5699e66ab90db743e40e213af548.JPG

Nie jedli i prawie nie pili ale biegali oraz skakali a w zbiorniku klarował się obraz całości. 

Zbiornik niewielki i wlazło do niego tylko 15kg skały ale aranż cieszy oko i miejsca na korale całkiem  sporo. 

Moim zdaniem kawał dobrej roboty :rolleyes:

DSC_0874_copy_2094x1178.thumb.JPG.768d804cb22893a011d11060b7f65f22.JPG

Dwa, trzy płukania w RO i można lać solanke.

Żeby nie było tak kolorowo...Gyre 330 nie jest wcale tak bezgłośne jak się spodziewałem. Do 30% jest ok ale od 40% zaczyna być słyszalny. Nie jest to dźwięk jaki wydaje np traktor ale delikatne buczenie, jakby rezonans. Mam nadzieję że sprzęt się "dotrze" i spojrzenie małżonki w stylu "zabije cię" ulegnie zmianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala ładnie poklejona ,super. Widzę na zdjęciu skałę real reef rock, a piszesz o moczeniu w RO, tej skały nie wolno/nie powinno się moczyć w ro,jak już to w solance, mam u siebie z 50kg i nic nie płukałem.

A z Gyre to może będzie lepiej ;) , miałem 280 dwie sztuki, powyżej 50% mocy samego mnie denerwowały w trybie falowania , teraz mam vortechy i tunze i tez słychać przy falowaniu ,także w trybie falowania nie będzie chyba idealnie cichej pompy . 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris81 napisał:

Widzę na zdjęciu skałę real reef rock, a piszesz o moczeniu w RO, tej skały nie wolno/nie powinno się moczyć w ro,jak już to w solance, mam u siebie z 50kg i nic nie płukałem

Jest rrr ale i inne skały jak choćby Marco Rock czy Fiji. Myślę że moczenie w RO bardziej pomoże niż zaszkodzi ;) 

1 godzinę temu, Kris81 napisał:

A z Gyre to może będzie lepiej ;) , miałem 280 dwie sztuki, powyżej 50% mocy samego mnie denerwowały w trybie falowania , teraz mam vortechy i tunze i tez słychać przy falowaniu ,także w trybie falowania nie będzie chyba idealnie cichej pompy .

Z tym że moje pracują w trybie ciągłym i aż się boję włączyć falowanie :blink: Nie wieszam jednak na nich psów tylko dam im trochę czasu na dotarcie bo dmuchają zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakieś postępy,?ponad miesiąc minął od ostatniego posta 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po długim czasie szanowne grono forumowiczów :rolleyes:

Zacznę od gyre...testowałem je na zalanym zbiorniku ale pustym kominie i hydraulice. Zdaje się że to właśnie puste rury wpadały w rezonans. Po zalaniu całości i odpaleniu pompy obiegowej problem hałasu nie występuje.

Teraz najważniejsze;)

Zbiornik zalany 25 lutego (świeża solanka) sól ATI absolute ocean.

Dawka startowa ATM colony marine.

Porcja piachu z drobnym życiem, trochę Kiełży, glon spaghetti.

Po 24h zasiedlenie pierwszymi mieszkańcami tj.

2 błazenki w odmianie Platinum 

2 krewetki czyszczące 

2 krewetki debelius 

Kilka szczepek zoasów oraz Rhodactis.

Dosyć szybko sypneło okrzemkami ale równie szybko odeszły one w niepamięć. Pojawiło się trochę bliżej niezidentyfikowanego glona ale w czwartek przyjdą ślimaki oraz mitrax i mam nadzieję że wyjedzą to paskudztwo.

Na tę  chwilę woda trochę mleczna. Rybki wyglądają na zdrowe, krewetki mają regularne wylinki.

Parametry

Zasolenie 35 ppt 

NO2- 0 Salifert 

NO3- 0 Salifert 

Po4- 0,03 mała Hanka 

KH- 12 mała Hanka 

PH- 8, tydzień temu...dzisiaj stłukłem elektrode w mierniku i nie mogłem zmierzyć :angry:

Ps. Akwarium póki  co śmiga bez odpieniacza, za filtracje mechaniczną odpowiada owata (wymieniam raz dziennie ponieważ zachodzi glutem). 

W dniu 27.03.2020 o 16:13, hajtaler napisał:

witam

jakieś postępy,?ponad miesiąc minął od ostatniego posta 

Opisane wyżej ^_^

 

W dniu 27.03.2020 o 20:46, sebaseven napisał:

skała poklejona rewelacyjnie

Też mi się podoba , chłopaki dali radę :D

Edytowane przez przemas8888 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokojony zgonem dwóch krewetek i chcąc mieć pogląd jak sprawy mają się na początku przygody wysłałem wodę do Tritona. Poniżej wklejam wyniki i zgłoszę poziom Si do księgi rekordów ;)

Screenshot_20200419-141947.thumb.png.39b6f928c5925273009d3a8ebd0cc5db.pngScreenshot_20200419-142016.thumb.png.da93e75a1b074535e0b2b23bd2f44883.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobory uzupełnione, teraz czas na pozbycie się tych kosmicznych wartości krzemianów. Do filtra przepływowego wrzuciłem Silicarbon ale jest tak drobny że przepływ po kilku godzinach spadał do zera i musiałem się go pozbyć. Czekam na Sera silicate clear i mam nadzieję że się nie zawiodę. Za to z czystym sumieniem mogę polecić węgiel Rox 0.8 przynajmniej do klarowania wody. Po dwóch dobach w filtrze woda kryształ. 

Właściwie nie ma co oglądać ale wrzucę fotkę stanu obecnego.

W lewym dolnym rogu moja ulubienica :D

DSC_0942_copy_2393x1346.thumb.jpg.26e3ed42035a0cce019472b50dcc2dea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.