Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Acquario di Genova - Oceanarium w Genui

Rekomendowane odpowiedzi

relacja z Oceanarium w Genui, początkowo planowałem nagrać jeden długi film, jednak stwierdziłem że nagrywanie korytarza nie będzie miało sensu.. Obiekt jest ogromny jednak ekspozycja nie jest aż taka duża nie mniej wszystko jest zadbane i w dobrej kondycji, na najciekawszą uwagę zasługują Delfiny zbiornik dla tych ssaków jest zdecydowanie za mały. W internecie można poczytać sporo różnych informacji na temat tego Oceanarium że są ogromne kolejki itd a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Na cenę też trzeba uważać bo na stronie podają 18 Euro, a faktycznie jest inna, podobnie jak w Monako również tutaj woda jest pobierana i odprowadzana do morza, mają piękne Chelmony i Forcipigera nie do utrzymania w domowym akwarium przez dłuższy czas, nie mają gatunków typu Pygoplites Diacanthus i innych ryb które są w handlu ale nie są do utrzymania.

9b215ad8c3.jpg
07db4bac94.jpg
70269419be.jpg
2e867c59e7.jpg
622469c432.jpg
1f1577abd0.jpg
ca4778a9e2.jpg
af28815b3f.jpg
35b0f73d69.jpg
1339860dd5.jpg
f107953a4a.jpg
9d01bde43f.jpg
0d7b281a34.jpg
a4d6f16f73.jpg
Parametry wody która zasila oceanarium

Film 1

 

Film 2

Film 3

Film 4


Film 5


Film 6


Film 7


Film 8


Film 9


Film 10


Film 11


Film 12


Film 13


Film 14


Film 15


Film 16


Film 17


Film 18


Film 19


Film 20


Film 21

Film 22

Cała fotorelacja jest dostępna na grupach na FB 

https://www.facebook.com/groups/LSAiT/
Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów 

https://www.facebook.com/groups/1841306882808213/
Akwarystyka Morska - Łódzkie

https://www.facebook.com/groups/1519686344747404/
Akwarystyka Morska Polska - ogólnopolska grupa akwarystyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie utrzymałeś ich w akwarium nie oznacza ze są nie do utrzymania :), pełno osób ma te ryby i sobie świetnie z nimi radzą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się zdjęciami i filmami. :-)

PS: Te delfiny rzeczywiście ubogo tam mają... tak porównując wielkość zwierzaka do podarowanego im litrarzu, to bardzo mi się podoba zbiornik dla pingwinów we Wrocławiu. Te delfiny to jak w  akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zazdroszczę Ci i wyjazdu do Włoch i tych widoków ;) Fajne filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiktor92ldz napisał:

To że nie utrzymałeś ich w akwarium nie oznacza ze są nie do utrzymania :), pełno osób ma te ryby i sobie świetnie z nimi radzą 

Wiktor jak długo masz akwarium morskie ? Bo ja mam 8 Lat i mam też kontakt z osobami które mają zbiorniki od czasu gdy tak naprawdę sprzętu jeszcze nie było, i te słowa nie są wyciągnięte z kontekstu tylko potwierdzone własnymi doświadczeniami. Przeciętna długość życia Chelmona w Akwarium domowym wynosi od 6 Miesięcy do 12, owszem zdarza się że pływa i 3-5 Lat ale to są wyjątki, tak samo Forcipiger, na Palcach dwóch rąk można policzyć Chetoniki które nie sprawiają większych problemów w wykarmieniu. Kolejna sprawa to sposób połowu, Ryba złowiona siecią nie ma zatrutych wnętrzności i przez co może być jej łatwiej, przystosować się do życia w akwarium, najlepiej do tego celu wybierać osobniki jak najmłodsze, im starsze tym będzie gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne miejsce, na pewno warte odwiedzenia.

A do Ciebie mam radę.. zainwestuj w gimbala, bo niestety nie masz stabilnej ręki i każdy ruch telefonem/aparatem/kamerą wiąże się z utratą ostrości, którą dosyć długo twój sprzęt odzyskuje właśnie przez te wszystkie drgania. Ja mam podobnie i gimbal rozwiązuje wszystkie problemy związane z filmowaniem z ręki ;)


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.