Skocz do zawartości
luft

II Rodzinny Zlot Morszczaków 23-25 X w Świętokrzyskiej Polanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

2020 rok zapowiada nam się super pod kątem zlotów - wiosenny oraz jesienny, dla którego założyłem ten temat.

Jak widzimy w temacie mamy zabukowany termin od piątku 23 do niedzieli 25 października 2020r. 

Dzięki możliwościom Ośrodka, zaplecza Oceaniki chcemy znacznie rozbudować charakter edukacyjny zlotu. 

Pierwszym potwierdzonym prelegentem będzie Witold Sonsnowski (Zachodniopomorski  Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie)  z wykładem pt Odmiany barwne błazenków

W podsumowaniu poprzedniego zlotu doszliśmy do wniosku, że fajnie będzie zaprosić na kolejny zlot również samych akwarystów morskich, których dzienniki śledzicie, bierzecie za przykład w swojej praktyce. 

- fajnie będzie jeśli inicjatywa wyjdzie od Was i będziecie pisać tutaj swoje propozycje kogo chcielibyście zobaczyć i posłuchać na zlocie. Mamy plan zaprosić te osoby i zapewnić im nieodpłatny nocleg oraz wyżywienie, by na żywo miały komfort podzielenia się swoją praktyką.

Także liczę na Waszą aktywność tutaj i Wasze propozycje, które będą kluczem kogo poprosimy o prezentację.

Na koniec zdjęcie z ostatniego zlotu oraz link do artykułu z najnowszego numeru Magazynu Akwarium, w którym można przeczytać o naszej ostatniej imprezie (kliknij podkreślony tekst)

pozdrawiam

luft

DSC3268.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, luft napisał:

Także liczę na Waszą aktywność tutaj i Wasze propozycje, które będą kluczem kogo poprosimy o prezentację.

Lista mogła by być oczywiście długa, ale jedna osoba natychmiast przychodzi mi do głowy: @zielony mintaj, jego glony i bajeczne miękasy:-) Pewnie fajnie by też było posłuchać @ktryco jego spsach, choć tu pewnie problemy formalne by były...

A nie myślałeś o tym, żeby ludzi z branży (choćby siebie:-) namówić do wystąpienia? Do poopowiadania o nowościach, tendencjach, zmianach... Wiadomo, nie taki doraźny marketing ("nasze produkty są najlepsze bo są nasze i są najlepsze"), raczej odsłonięcie odrobiny "zaplecza", może nie jakichś tajnych informacji, co takich niedostępnych na co dzień dla amatorów. Ja chętnie bym posłuchał, co tam producenci szykują w najbliższym czasie, o jakichś rzeczywistych nowinkach technicznych, o sytuacji z importem życia itp itd...

Bym zapomniał o najstarszej kosteczce na forum... @r_33 Niby można przestudiować temat kolegi, ale jednak to nie to samo co na żywo posłuchać o ewolucji od niemierzenia niczego i dolewania kranówki, do dozowania balinga i karmienia korali dedykowanymi pokarmami

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Lista mogła by być oczywiście długa, ale jedna osoba natychmiast przychodzi mi do głowy: @zielony mintaj, jego glony i bajeczne miękasy:-) Pewnie fajnie by też było posłuchać @ktryco jego spsach, choć tu pewnie problemy formalne by były...

A nie myślałeś o tym, żeby ludzi z branży (choćby siebie:-) namówić do wystąpienia? Do poopowiadania o nowościach, tendencjach, zmianach... Wiadomo, nie taki doraźny marketing ("nasze produkty są najlepsze bo są nasze i są najlepsze"), raczej odsłonięcie odrobiny "zaplecza", może nie jakichś tajnych informacji, co takich niedostępnych na co dzień dla amatorów. Ja chętnie bym posłuchał, co tam producenci szykują w najbliższym czasie, o jakichś rzeczywistych nowinkach technicznych, o sytuacji z importem życia itp itd...

Bym zapomniał o najstarszej kosteczce na forum... @r_33 Niby można przestudiować temat kolegi, ale jednak to nie to samo co na żywo posłuchać o ewolucji od niemierzenia niczego i dolewania kranówki, do dozowania balinga i karmienia korali dedykowanymi pokarmami

dzieki za super propozycje

o to właśnie chodzi - by zlot był współtworzony w formule, byśmy finalnie jak najciekawiej wykorzystali wspólny czas podczas zlotu. 

także te propozycje notuje i czekam na kolejne :)

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Słony leszcz napisał:

zapomniał o najstarszej kosteczce na forum... @r_33 Niby można przestudiować temat kolegi, ale jednak to nie to samo co na żywo posłuchać o ewolucji od niemierzenia niczego i dolewania kranówki, do dozowania balinga i karmienia korali dedykowanymi pokarmami

Dzięki za nominacje.

Ale ja tam.bym nie pasował na takim zlocie;)

Wszyscy wiemy w jaki sposób prowadzę kostkę. I wszyscy wiemy, że jest to metoda, z którą zdecydowana większość się nie.zgadza.

Wiedzy takiej "zaawansowanej" nie posiadam - większość rzeczy prowadzę intuicyjnie itp..

A całości mojej kontrowersyjnej metody dopełniają ostatnio wprowadzone błazenki .

Oberwało mi się za nie mocno. Zostałem tutaj i nie.tylko tutaj zwyzywany od sadystów więc myślę, że nie jestem odpowiednią osobą by mówić jako wykładowca na temat morszczyzny. Nie posiadam wiedzy takiej naukowej - jak pisałem wczesniej wszystko robię na czuja.

Więc.jakbym był na żywo to mogłoby dojść do linczu jakiegoś heheh

Ale.za to Ty jak najbardziej. Wyciągnąć kostkę z takich glonów szacun.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2019 o 16:30, r_33 napisał:

Dzięki za nominacje.

Ale ja tam.bym nie pasował na takim zlocie;)

Wszyscy wiemy w jaki sposób prowadzę kostkę. I wszyscy wiemy, że jest to metoda, z którą zdecydowana większość się nie.zgadza.

Wiedzy takiej "zaawansowanej" nie posiadam - większość rzeczy prowadzę intuicyjnie itp..

A całości mojej kontrowersyjnej metody dopełniają ostatnio wprowadzone błazenki .

Oberwało mi się za nie mocno. Zostałem tutaj i nie.tylko tutaj zwyzywany od sadystów więc myślę, że nie jestem odpowiednią osobą by mówić jako wykładowca na temat morszczyzny. Nie posiadam wiedzy takiej naukowej - jak pisałem wczesniej wszystko robię na czuja.

Więc.jakbym był na żywo to mogłoby dojść do linczu jakiegoś heheh

Ale.za to Ty jak najbardziej. Wyciągnąć kostkę z takich glonów szacun.

Pozdrawiam

 

hej

a kto pasuje na zlocie, a kto nie? Nie lubie podziałów. Jeśli ktoś chciałby przyjechac na zlot z myslą, by kogoś obrażać to nie powinien przyjeżdżać :)

Akwarium masz ładne. Ocenianie wielkości zbiornika dla wprowadzania ryb jest poza zasięgiem moich zainteresowań - ważniejsze są dla mnie to czy dana osoba umie zapewnić dobre parametry i utrzymac u siebie dana forme zycia, czy nie.

Na zlot zapraszać będziemy kolejnego naukowca. 

Sam naukowcem nie jestem, natomiast wiem, że nie same tytuły się liczą, a pasja oraz wyniki :) 

Od osób, które poprosimy o podzielenie się na zlocie doświadczeniem oczekujemy aż kulturalnej i ciekawej relacji nt danego zagadnienia. Od słuchaczy natomiast uszanowania opinii innych, zwłaszcza, gdy się z nią nie zgadzają :)

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.