Jump to content
Kiks

Aquaforest Liquid Artemia

Recommended Posts

Witam jak w temacie ktoś stosował ten pokarm. Proszę o opinnie

13 minut temu, Kiks napisał:

Witam jak w temacie ktoś stosował ten pokarm. Proszę o opinnie

sam jestem ciekawy i chętnie bym potestował na swoich antiasach, cena trochę europejska jak na żarcie dla ryb, ciekawe jak ilościowo w środku tej artemii jest w porównaniu np do mrożonek ON bo może się okazać że finalnie jest tej artemii w Aquaforestowym więcej niż w kilku tabliczkach ON. Do tego widzę potencjał dla automatycznego karmienia pompą dozującą takiego płynnego pokarmu, gdzie przy mrożonkach takiej możliwości nie ma. @sewer widziałem trochę filmików wrzucał z karmienia i wyglądały one przyjemnie ;)

56 minut temu, Coltrane napisał:

sam jestem ciekawy i chętnie bym potestował na swoich antiasach, cena trochę europejska jak na żarcie dla ryb, ciekawe jak ilościowo w środku tej artemii jest w porównaniu np do mrożonek ON bo może się okazać że finalnie jest tej artemii w Aquaforestowym więcej niż w kilku tabliczkach ON. Do tego widzę potencjał dla automatycznego karmienia pompą dozującą takiego płynnego pokarmu, gdzie przy mrożonkach takiej możliwości nie ma. @sewer widziałem trochę filmików wrzucał z karmienia i wyglądały one przyjemnie ;)

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

2 godziny temu, Gr4b3Q napisał:

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Jakby się uparł zawsze można zamontować mini lodówkę, widziałem już kilka takich rozwiązań jednak nie widziałem na polskim rynku wcześniej produktów takich jak mrożonki w postaci innej niż kamień ;) Ciekawi mnie natomiast data "spożycia" po otwarciu...

Artemia, mimo że popularna, nigdy jakimś super-żarciem nie była. Juz lasonogi, kryl i ikra homara jest dużo lepsza. A jak ktoś chce podawać żywe, pompą, to nic lepszego jak z hodowli kiełży.

No ale marketing nadrabia... wszak w AF każda taką artemię przed zapakowaniem w butelkę faszerują witaminami, białkiem, czosnkiem itp... potem badają czy aby zdrowa, czy normy spełnia i nabijają w butelkę...

Kupił bym, ale jeszcze mi się ryby przyzwyczają? :)

To prawda. Artemis ma zły stosunek nutrientow do odpadu a i te substancje odżywcze są takie sobie. Na RC był spory wątek o tym. 

Nawet larwy artemii powinny być zjedzone w ciągu max 48h od wyklucia.

Co do produktu to się nie wypowiadam bo nie znam.

Z mrożonek dużo lepsze jest mysis ale ostatnio stosuje też suchy pokarm.

Artemia, mimo że popularna, nigdy jakimś super-żarciem nie była. Juz lasonogi, kryl i ikra homara jest dużo lepsza. A jak ktoś chce podawać żywe, pompą, to nic lepszego jak z hodowli kiełży.
No ale marketing nadrabia... wszak w AF każda taką artemię przed zapakowaniem w butelkę faszerują witaminami, białkiem, czosnkiem itp... potem badają czy aby zdrowa, czy normy spełnia i nabijają w butelkę...
Kupił bym, ale jeszcze mi się ryby przyzwyczają?

Ktoś ostatnio pisał ze te kiełże można nawet w beczce na ogrodzie hodować. Masz może gdzieś więcej info na ten temat?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie na ten temat ostatnio rozmawiałem z Nanokaczorem - w lecie na pewno odpalę jakąś hodowlę na balkonie, ale w zimie nie chcę domu zagracać. no chyba że w słoiku :) W każdym razie, wydaje się proste - nie ma ryzyka że coś nam zje całą hodowlę, nie trzeba jakiegoś szczególnego reżimu ...

Dla tych , ktorzy nie lubią karmić artemią (ja karmię i rybki to wcinają) jest jeszcze pare innych pokarmów. Te dwa bez etykiety wkrótce pojawią się w sprzedaży, póki co testy ... Jeden dla rybek wege i drugi drobny pokarm dla koralowcow i mniejszych ryb. U mnie anthiasy to uwielbiają. 4c251281b2cce249975a088b069b3caf.jpgd5b5b3c0464a3e4c79b2a5ab75f15c8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, sewer napisał:

Dla tych , ktorzy nie lubią karmić artemią (ja karmię i rybki to wcinają) jest jeszcze pare innych pokarmów. Te dwa bez etykiety wkrótce pojawią się w sprzedaży, póki co testy ... Jeden dla rybek wege i drugi drobny pokarm dla koralowcow i mniejszych ryb. U mnie anthiasy to uwielbiają. 4c251281b2cce249975a088b069b3caf.jpgd5b5b3c0464a3e4c79b2a5ab75f15c8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

wege dla ryb :D znam fajny kawał o psach co były na diecie wegańskiej i właściciele zachwyceni, niestety gdy kiełbasa spadła na dywan to zjadły ją razem z dywanem ;)

Piękne akwarium!

Sewer, możesz sprowadzić to do "nie lubienia", ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że przez długi czas karmiłewm ryby wyłącznie artemią, ze śladowymi ilościami innych pokarmów. Bo i wielkość odpowiednia i wciągały wszystkie... Teraz, od około miesiąca karmię głównie pokarmami oznaczanymi jako "lasonogi", "mysis", "kryl drobny", "ikra homara". Co tam jest, nie wiem. Widzę różnicę w budowie ryb.

Nie wiem też czy dieta solowcowa nie była odpowiedzialna za padanie chelmonów - pływały u mnie po kilka miesięcy i schodziły... A wtedy karmiłem raczej głównie artemią.

Dlatego to raczej nie kwestia moich sympatii.

Choć nie ukrywam że taka artemia może być dobrym nośnikiem czosnku, witamin, czy innych "odżywek" - jako pokarm chętnie przyswajany...