Skocz do zawartości
Luk

Kontroler temperatury STC - 1000. Dziwne wskazania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do posiadaczy kontrolera STC 1000 - czy sprawdzacie jego wskazania z innym termometrem ? Czy dobrze u was wskazuje temperaturę ?

Mój STC - 1000 zachowuje się dziwnie - otóż:

Co jakiś czas (kilka dni - tydzień - dwa tygodnie - różnie bywa) muszę kalibrować ponownie mój sterownik gdyż zaniża lub zawyża poziom temperatury. Wiem to, ponieważ w sumpie mam równiez szklany termometr (taki żółty) i sprawdzam na obu temperaturę po tym jak moj STC 1000 walnął się i pokazywał o 2 stopnie wyżej niż termometr szklany do którego był pierwotnie skalibrowany.

I tak co jakiś czas...


Czy Wy koledzy i koleżanki tez tak może mieliście lub macie ?


P.S. obecnie zamówiłem nowy czujnik temperatury - wymienię go - zobaczymy - bo wpienia mnie codzienne sprawdzanie temperatury na STC i szklanym termometrze.

 

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak miernik temperatury ma rozrzut 2C to wyrzuć to dziadostwo. Jak nie masz nic innego to nawet zwykły "rtęciowy" ( a tak naprawdę alkoholowy) termometr będzie lepszy.

O ile oscylujesz w okolicy 25C nie ma problemu to latem przy ewentualnych wskazaniach np. 27C może być naprawdę 29C i szlag trafi życie w akwarium :( 

Ja osobiście polecam czujniki temperatury na sondach PT100 lub PT1000 lub cyfrowych DS18B20


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 sztuki stc-1000 i jak dotychczas nie miałem takich przygód. Fakt, po wyjęciu z pudełka trzeba było skorygować w obydwu wskazania o ponad 1 stopień, ale potem już jest ok. Może faktycznie sam czujnik zawodzi. A co do sprawdzania... to jest raczej oczywiste, że czasem każdy sprzęt pomiarowy wymaga kontroli. Refraktometr kalibrujesz, testy kropelkowe czasem warto zweryfikować pomiarem w sklepie czy u kolegi, to i termometr warto sprawdzić czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem jeden który tak rozbił kupiłem nowy odpukać rok jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chlopaki - wymienie sonde - obacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczyłem profesjonalny, rtęciowy termometr z dokładnością do 0,1 stopnia żeby sprawdzić mojego STC-1000. Zawyża pomiar o 0,4 stopnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taki można wypożyczyć kolego ?

Podpowiedź proszę ?

I czy rtęciowy można uznać za najdokładniejszy w porównaniu z alkoholowym ?

 

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Luk napisał:

A gdzie taki można wypożyczyć kolego ?

Skorzystałem z uprzejmości znajomych w moim byłym miejscu pracy, gdzie są w użyciu na co dzień. Prosiłem o dokładny, sprawdzony. Dostałem rtęciowy długości ok 30 cm ze skalą od -10 do +30.
W oparciu o jego wskazania ustawiłem zero w STC-1000. Nie znam się na termometrach. Od początku 2020 wchodzi w UE całkowity zakaz sprzedaży rtęciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.