Skocz do zawartości
tilk74

Co by tu jeszcze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy by czegoś jeszcze nie dolozyć do mojej obsady ryb w zbiorniku .

Akwarium 200 l .

Filtracja to filtr kubelkowy ( tak wiem nie jest zalecany ,ale nie mialem innego wyjscia .Wiem jakie to niesie ryzyko . Zasilany jest przez UPS z zapasem mocy na ok 12 h) jako biolog i duża kaskada jako mechaniczny filtr no i odpieniacz Tunze 9004dc.

Jak narazie filtracja ogarnia .PO4 0.01 a NO3 5-7  Miekkie i LPS nie narzekają .

Aktualnie obsada to :

1 X Nemateleotris decora

2 X Blazenek

1 X Babka kopiaca

4 X Chromis Virdis

Do tego Krewetka czyszczaca plus 2 na aiptasje do tego Mitrax  ,Pustelnik , Jeżowiec i pare slimaków.

Zastanawiam się czy by czegoś nie dolożyć z obsady .Wiem.ze szaleć nie moge bo jednak kubelek to sump.

 

 

Edytowane przez tilk74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tilk74 napisał:

Zastanawiam się czy by czegoś jeszcze nie dolozyć do mojej obsady ryb w zbiorniku .

Przeważnie za tak sformułowanym zdaniem,kryje się inne o treści "i tak coś kupię,możecie ewentualnie doradzić co".:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzegorz77 napisał:

Przeważnie za tak sformułowanym zdaniem,kryje się inne o treści "i tak coś kupię,możecie ewentualnie doradzić co".:D

Nie tym razem bo boję się przegiąć aby filtracja wyrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tilk74 napisał:

Nie tym razem bo boję się przegiąć aby filtracja wyrobiła.

To w takim przypadku już nic bym z obsady rybnej nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie dołożyć Grame Loreto albo Pseudochromis Friedmani - spokojne ładne rybki, albo ślizga np. Ecseniusa bicolor

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rysio2000 napisał:

możesz spokojnie dołożyć Grame Loreto albo Pseudochromis Friedmani - spokojne ładne rybki, albo ślizga np. Ecseniusa bicolor

Ciekawe propozycje . Ciekawy jestem jak by się zgodziła moja zwariowana Babka kopiąca z Ecseniusa bicolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, nigdy nie miałem babki kopiącej, natomiast Ecseniusy to spokojne rybki. Teoretycznie nie powinny sobie wchodzić w drogę bo babka kopie w piasku a ślizg lubi siedzieć wysoko na skale, ale kto ją tam wie


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babki raczej są pokojowo nastawione do wszelkich innych gatunków, niż ich własny. 2 okazy tego samego gatunku mogą się nie dogadać, ale babki różnych gatunków jakoś sobie teren podziela między sobą. Ślizgi im nie przeszkadzają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nik@ napisał:

Babki raczej są pokojowo nastawione do wszelkich innych gatunków, niż ich własny. 2 okazy tego samego gatunku mogą się nie dogadać, ale babki różnych gatunków jakoś sobie teren podziela między sobą. Ślizgi im nie przeszkadzają. 

No to ja mam jakąś wariatkę . Toczy ostatnio regularne bitwy z Chromisem jak się do niej za bardzo zbliży .A szczęka mi opadła jak widziałem jak złapała ślimaka kopiącego w pysk ,przepłynęła połowę długości akwarium i rzuciła nim z wściekłością o szybę ( ślimak przeżył) a wszystko dla tego że nieopatrznie wszedł do jej norki .

Ja to wg, mam jakies dziwne ryby .. Wszędzie czytam że Decora to płochliwa ryba i przeważnie siedzi w skale i mało ją widać . U mnie jak się obudzi tak coś koło 12-13  to cały czas pływa sobie po całym akwarium .

Edytowane przez tilk74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz babkę? Ja mam cryptocentrus cintus i jest agresywna w stosunku do innych ryb. Potrafi ścigać ryby jak tylko zbliża się do norki, mimo że ma krewetke i na początku była spokojna. Ze ślimakami robi dokladnie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mati21 napisał:

Jaką masz babkę? Ja mam cryptocentrus cintus i jest agresywna w stosunku do innych ryb. Potrafi ścigać ryby jak tylko zbliża się do norki, mimo że ma krewetke i na początku była spokojna. Ze ślimakami robi dokladnie to samo

Ja mam Valenciennea puellaris

 

Edytowane przez tilk74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja puellaris zatłukła mi dwa doktorki i małego salariasa, nie są to spokojne rybeczki, może w parze byłyby spokojniejsze?


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, andzior70 napisał:

Moja puellaris zatłukła mi dwa doktorki i małego salariasa, nie są to spokojne rybeczki, może w parze byłyby spokojniejsze?

A ja myślałem że trafiłem na jakąś szaloną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.