Skocz do zawartości
Gość

Solniczka sawika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam 

Pabianice się klaniaja 

Jako zupełnie zielony w solniczkach zakładam moja pierwszą na próbę 

OK 60 l, na razie woda piach i sucha skała

Aqwa maxymalnie budżetowe 

Jak by ktoś z okolicy chciał podzielić się wiedzą i ew jakimś łatwym życiem to chętnie przygarne 

IMG_20191221_084538614_HDR_resize_85.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sawiksaw napisał:

Witam 

Pabianice się klaniaja 

Jako zupełnie zielony w solniczkach zakładam moja pierwszą na próbę 

OK 60 l, na razie woda piach i sucha skała

Aqwa maxymalnie budżetowe 

Jak by ktoś z okolicy chciał podzielić się wiedzą

Witaj

Całe forum to biblioteka wiedzy, czytaj, pytaj, myślę ze jest wiele osób z okolic co Ci pomogą :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czym świecisz? Na zdjęciu widać, że dużo białego światła idzie, napisz też co to za filtr i co w nim siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, Sawiksaw napisał:

Witam 

Jako zupełnie zielony w solniczkach  (...)

na razie woda piach i sucha skała (...)

Jak by ktoś z okolicy chciał podzielić (...) jakimś łatwym życiem to chętnie przygarne

kolego poczytaj o dojrzewaniu bo start na suchej skale trwa dłuuuuugo - więc z (jakimkolwiek) życiem to jeszcze poczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po koleji 

Świece na razie 2x24 10k K. Takie dostałem za grosze, darmo więc świecą. W planie led ale czekam na dostawę i ew mogę t5 założyć jaką będę chciał. 

Filtr na razie wew fluwal jakiś, na 3 wkłady, belta wodę i tyle, w planie jednak kaskada i odpieniek na kostce, jak dojdzie. Wkłady na razie wełna, dołożę ceramikę ew zeo. 

Z życia chciałbym coś włożyć na start i dojrzewanie teraz. Xenie czy coś takiego. Każdy mówi co innego?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś pryzmę usypał z tych głazów... da się to ułożyć nieco bardziej przestrzennie ? Niższa konstrukcja może nieco mniej skały, ale bardziej płasko, platformowo.
Na powierzchni utworzył ci się film - więc chyba masz za słabą cyrkulację.
Co do światła - obserwuj ale wydaje mi się iż przy takim udziale białej barwy dość szybko dostrzeżesz pojawianie się glonów i nie tylko glonów

17 minut temu, Sawiksaw napisał:

Wkłady na razie wełna

Z merynosa chociaż? ;) sorki za końcowy żart. Masz dość blisko kilku morszczaków - lecz przy podejściu na pandę to niewiele zdziałasz. Daj coś z siebie, poczytaj, posłuchaj, start to nie tylko wrzucenie głazów, zalanie wodą i patrzenie co dalej przyniesie los. Pokaż że tak naprawdę szukasz i rozwijasz własną wiedzę.

Bez wiedzy, znajomych tylko na chęci posiadania solniczki nie da się tego dokonać unikając wszelkich kosztów.

Rada - zamień filtr wewnętrzny na kaskadę np FZN-3  i daj światło niebieskie najtaniej widzę T5 24W Diversa Opti blue lub poszukaj używanych 6 miesięcy, być może ktoś ma do oddania.

cyrkulator też by się tam przydał jvp- 110 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko co mówisz idzie z Chin. Ledy i cyrkulator. W paczce Blu i uv i 25K, zobaczymy co z tego ulepie. Fotka z przed świat. Wczoraj wrzuciłem i jest jeszcze więcej ale to chyba dobrze? Znak że coś się dzieje bo ja nic nie widzę?. 

Ze szczepek potrzebuje 1,2 jakieś chwasty i może ślimak, nic więcej 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toc te chwasty i slimak Ci zapewne padna z takim podejściem, wszystko póki co masz nie tak jak trzeba szkoda nawet najprostszego życia.

Popraw co masz niech ta woda choc troche dojrzeje i zmierz parametry i dopoero życie..

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Sawiksaw napisał:

 dołożę ceramikę ew zeo.

taaaa a wiesz coś o metodzie zeo ? to nie słodkie a morskie akwarium i tu .. działa to trochę inaczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa salimetr sobie wisi w akwarium.. ciekawe jak z pomiarem zasilenia ile tam kolega naliczył jaka sól itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejne forum wszyscy experci. Zwłaszcza ci co mają jedną kałuże która zdycha. 

Mam komorę gdzie mogę wsypać co chce, nigdy w słodkim nie stosowałem zeo 

Wisi jako termometr, czekam na zmiane wody na żywą od znajomego. Sól hiker reef sea 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Sawiksaw napisał:

Kolejne forum wszyscy experci. Zwłaszcza ci co mają jedną kałuże która zdycha.

Spokojnie, nikt tu Ci źle nie życzy, koledzy napisali mądrze...poczekaj aż przyjdzie zamówiony sprzęt (na tym będzie ciężko nawet nie wiem czy ten fluval nadaje się do morskiej wody) daj trochę żywej wody, może skały/piasku i czekaj aż wszystko dojrzeje. Z życiem nie ma co się spieszyć...takie hobby

i dużo czytaj na tym forum znajdziesz badzooooo dużoo niezbędnych informacji.

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sawiksaw napisał:

Kolejne forum wszyscy experci. Zwłaszcza ci co mają jedną kałuże która zdycha. 

myślę że źle zaczynasz...to jest forum na którym wszyscy sie dzielą wiedzą, doświadczeniem, a nawet i życiem.

Każdy zaczynał z nas kiedyś, ale i też musisz przyjąć trochę krytyki na klatę.

A jeśli to kolejne twoje forum to przemyśl czy chcesz tu być, takimi zdaniami sympatii tu nie zdobędziesz, nikt Ci źle nie radzi :) odpisywanie takich tekstów zniechęca innych do pomocy.

więc głowa do góry...

 

pozd :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja też zaczynałem budżetowo na przerobionej słodkiej 240-tce.

I wierz mi, że można. Potem jak uwierzyłem w swoje możliwości przyszła kolej na nowe większe akwarium i więcej lepszego ( i niestety droższego ) sprzętu.

Ale wiedziałem, że tego właśnie chcę!! :) 

Tak to wyglądało:

240.thumb.jpg.1f0439e92425a0922be70ab1fd31f2a6.jpg


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co masz na fotce to ja nawet nie zabadze w te rejony hehe na razie testowe 50. Jak skończę dom to mam szkło ok 200 l i je postawie. Ale ponieważ jestem biedny i leniwy i mam świadomość że ilość obsady idzie w parze z kosztami i trudnością więc wolę małą obsadę i łatwe proste życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Sawiksaw napisał:

łatwe proste życie 

to bez solniczki się uda :)

Jak to tutaj kiedyś  zacytowano "załóż morskie i spie... sobie życie"  sporo w tym prawdy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm zawsze chciałem mieć solniczke. Jestem już stary, kiedyś trzeba się zdecydować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szybkie pytanie dodatkowe. Który zestaw testów kupić?? Wiadomo że w zestawie taniej ale czy ma to sens i który wybrać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca, KH, PO4. Niezbędne minimum... Dobrze było by mieć możliwość kontroli i sprawdzenia no3, mg, pH. Unikaj pasków, unikaj zestawów typu jbl. Polecam PO4 i no3 z saliferta oraz kh, Ca i mg z AF. Mi jakoś tak najlepiej "siadły". Chociaż każdy ma jakiś swój gust... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Sawiksaw napisał:

Czemu nie jbl?

A aquatest?? 

bo ... przekłamują

a to z kolei spokojnie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynalem na Jbl testLab zbiornik ma 7-8msc takze moze nie sa idealne ale cos tam mierzą [emoji6]2fba65d57eff6ffd652186843ab75117.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ale prawie wszystkie informacje jakie mam na temat akwarystyki morskiej wyczytalem na Tym Forum [emoji6]takze troszke Cierpliwości czasu i czytania a napewno sie uda

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dadario napisał:

Ca, KH, PO4. Niezbędne minimum

Na pustym baniaku to chyba najpierw  trzeba kupić NH4, NO2, NO3 i PO4, żeby wiedzieć kiedy można bezpiecznie jakieś życie wpuścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klossowski napisał:

Na pustym baniaku to chyba najpierw  trzeba kupić NH4, NO2, NO3 i PO4, żeby wiedzieć kiedy można bezpiecznie jakieś życie wpuścić. 

Można, ale po co... Jeśli podejdziesz do tematu dojrzewania i zasiedlania akwarium z głową, testy na nh4 i no2 nie będą Ci potrzebne. 50zl więcej do wydania na życie... Warunek, to dać zbiorników czas na dojrzewanie i nie wkładać zwierzaków na pałę... Tylko powoli, stopniowo, tak aby system mógł się sam dostosować do obciążenia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś mi powie jakie jest procentowe tygodniowe odparowanie wody z solniczki?? Bo mi chyba odparowało ze 20 % w tydzień? Tak będzie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.