Skocz do zawartości
goclik

Karmienie korali pokarmem dla ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam pokarm dla ryb hikari marine s. Karmię tym ryby od czasu do czasu dla urozmaicenia. Niedawno jedna granulka spadła na zoa, którego polip od razu zareagował i się zamknął. Nawet na pokarm reef roids tak szybko nie reagują. I teraz pytanie - mogę tym karmić korale? Jeżeli tak to które? Jedynie miękkie czy lps również? Niby w składzie nie ma niczego złego. Jedynie popiół w ilości 13% (czyli całkiem sporo) może niepokoić. Czy lepiej sobie darować?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lps i miekkie przyjmuja pokarmy dla Ryb i nic zlego sie nie dzieje [emoji6] choć bym chciał nie mam jak im tego zabronić

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce fotosyntezujace  zywia się dwojako: albo światłem, przy nieodzownej pomocy zooksantelli, albo pokarmem, który uda im się z toni złapać w mordkę. Nie ma potrzeby ich regularnie dokarmiać, coś sobie złapią same, tak, jak w przypadku tego zoa. Jak koniecznie chcesz, to podaj czasem rybom do pokarmu ikrę homara, czy inne drobne pokarmy dla filtratotow, albo fitoplankton. To koralowcom lepiej posłuży, niż celowe dokarmianie ich granulatem, choć jak sobie przypadkiem zlapia granulat, to też im się krzywda nie stanie. 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zajawiłam się ciut na gorgonie i znalazłam takie coś (zakładam że informację nadal aktualne, bo ostatni wpis na stronie jest z czerwca 2019):

https://www.garf.org/GORG03/WINTERGORG.shtml

tam karmią żółte i czerwone gorgonie Diodogorgia niefoto takim przepisem:

This is one of two easy to grow predatory Gorgonians. This coral needs to be fed at least twice each week, but it has such large polyps that feeding them is not difficult. We use a simple to make food for all of our new research on predatory corals.

INGREDIENTS:
Flake fish food - 1 tablespoon
SeaChem Reef Plus - 4 tablespoons
Fresh water - 1/4 cup

Soak the flake food in the Reef Plus for one hour and then add the fresh water. Puree the mixture in a blender for several minutes.
After you allow the mixture to set for several minutes you can pour the smallest particles off with the water. The larger particles will settle to the bottom of the glass and they can be used to feed the Gorgonians.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Tester napisał:

W przyrodzie nic się nie marnuje i ogólnie panuje zasada "kto pierwszy ten lepszy"

Zgadzam się, choc w akwariach nie zawsze to idzie w takim kierunku, jakbyśmy chcieli i może jakaś plaga się pojawic w roli konsumenta. Wydaje mi się, że koralowców fotosyntezujacych nie ma potrzeby ekstra dokarmiać suszkami. Jak się karmi ryby, to i koralowce coś przy okazji złapią. Suszki szybciej opadają na dno, a mrożona ikra homara czy inne mrożonki dla filtratotow dłużej unoszą się w toni, dlatego ja akurat je dodaje do kubeczka z pokarmem dla ryb.

Inaczej oczywiście  jest z niefoto... One żywią się tylko tym, co wyłapią z toni i ich karmienie musi być dopasowane do wymagań danego gatunku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, goclik napisał:

Witam,
Posiadam pokarm dla ryb hikari marine s. Karmię tym ryby od czasu do czasu dla urozmaicenia. Niedawno jedna granulka spadła na zoa, którego polip od razu zareagował i się zamknął.

Jeśli dobrze kojarzę to Hikari marine S to jednak spore granulki - moim zdaniem są za duże dla koralowców - no chyba żebyś je starł na mączkę.
jesteś pewien że ten Zoas to zjadł? Bardziej obstawiam, że zamknął się od dotknięcia granulki a nie dlatego że ją zjadł


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nik@ napisał:

Wydaje mi się, że koralowców fotosyntezujacych nie ma potrzeby ekstra dokarmiać suszkami

Tyle, że ja lubię od czasu do czasu nakarmić koralowce :) Fajnie reagują na reef roids.

10 godzin temu, rysio2000 napisał:

jesteś pewien że ten Zoas to zjadł? Bardziej obstawiam, że zamknął się od dotknięcia granulki a nie dlatego że ją zjadł

Może być też tak jak mówisz, ciężko powiedzieć, nie obserwowałem do końca czy to zjadł


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, goclik napisał:

Tyle, że ja lubię od czasu do czasu nakarmić koralowce :) Fajnie reagują na reef roids.

Może być też tak jak mówisz, ciężko powiedzieć, nie obserwowałem do końca czy to zjadł

Aaa reef roids to pyłek, tworzy w wodzie zawiesine, to pewnie, że dawac. Ale mówiliśmy o granulacie dla ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, ze wszystkie te "pylki" dokarmiaja tez Aiptasie...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.