Skocz do zawartości
rmatysiak

Dino walka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w akwarium problem z dino chiłąbym użyć wody utlenionej ale mam krewetkę modliszko wą i boje się jej zaszkodzić. Macie jakiś pomysł jak pozbyć się dino nie szkodząc krewetce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ten problem. Raczej mam dino, bo po kilku godzinach świecenia zwłaszcza białym, na glonach pojawiają się bąbelki. Nie mam tego dużo, ale jest. Teraz zjechałem mocno białym światłem, świeci się tylko delikatnie, natomiast ostro dołożyłem niebieskiego. Podobno to też pomaga plus lanie więcej bakterii (codziennie 2 ml Seachem Stability). Wyczytałem, że do wzrostu korali praktycznie wcale nie trzeba białego, a mi się niebiesko podoba. Zobaczymy. Niektórzy piszą, aby zaciemnić na 2 dni i pomału rozjaśniać + bakterie. Na razie przez cały dzień dino brak. Czas pokaże. Jeśli masz możliwość to tak możesz spróbować, bez chemii tylko zacząć światłem. Ja testuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Tester napisał:

Jakie masz parametry wody? Zwłaszcza NO3 i PO4

Jestem po świeżej przeprowadzce do większego akwarium. 90% to świeża solanka wiec P04 i N03 prawie zerowe. A widzę że w niektórych miejscach dino nieśmiało zaczyna rosnąc i chciałbym zadziałać teraz nim opanuje całe akwarium.

Edytowane przez rmatysiak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dino to po4 i no3 na 99% masz większe niż zero, tylko dino to zjada i stąd zerowe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, barto125 napisał:

Skoro masz dino to po4 i no3 na 99% masz większe niż zero, tylko dino to zjada i stąd zerowe parametry.

jak mogę mieć w zbiorniku N03 i P04 jak wczoraj wymieniłem 90% solanki gdy robiłem przenosiny na nowy zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego masz Dino.

Dino zwalczaj brudem. Podmiana, zwłaszcza tak duża i nagla, to pogłębianie problemu.

PO4 poniżej 0.1 i NO3 poniżej 5 ale nie dużo poniżej.

Zero wódki, wyłącz odpieniacz i wyjmij wate, przyciemnij światło, ale nie za dużo. Odciagaj korzuch przez sitko i wtedy włączaj odpieniacz na 2-3 godziny i dawaj duża cyrkulację. 

Na noc włączaj solidna UV jak masz. Niektóre gatunki bruzdnic na noc przechodzą do wody.

Wlej kilka porcji copepoda i wrotków. 

Po 2-3 tygodniach nie będzie śladu.

Metoda z H2O2 działa i możesz delikatnie dozować według tego co pisał Walker w swoim wątku.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączyłem odpieniacz, dodałem wody utlenionej,  wyjąłem watę zmniejszyłem oświetlenie.
Kupie wrotki i copepod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bartolomeo84 napisał:

A wy tak wierzycie, że to dinoflagella? Podobno ktoś to kiedyś widział, a jeszcze mniej miało:-D:-D:-D

To nie cyjano czy jakieś okrzemki? Na cyjano robią się bąble gazu.

W białym świetle kolor brązowy, w niebieskim czarne, jak było dużo to robiły się pęcherzyki powietrza, teraz jest dużo mniej i brak pęcherzyków.  Po nocy jest duzo mniej, białe światło sprawia że bardzo szybko rośnie.
Dzisiaj druga dawka wody, brak odpieniacza, światło mniejsze. glutów bardzo mało ale trzeba poczekać i zobaczyć co będzie pod koniec dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 14:09, Tester napisał:

Właśnie dlatego masz Dino.

D

 

Metoda z H2O2 działa i możesz delikatnie dozować według tego co pisał Walker w swoim wątku.

Dodawać pożywkę dla bakterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nich korzystają z tego co jest w akwarium. 

Bakterii nie musisz specjalnie dawać. Stosuje się je zwłaszcza wtedy gdy akwarium niedawno przeszlo jakąś katastrofę


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada.

20200216_214014.jpg

20200216_214022.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary z dziś

P04 - niewykrywalne
N03 - 5

Leje wodę utlenioną, zmniejszyłem białe światło dino jakby mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.