Jump to content
Słony leszcz

Aquatest express by Zoolek - alternatywa dla Marine Lab?

Recommended Posts

Podobno zoolek ruszył z taką usługą. Podobno nawet jakiś pakiet "marine" jest. Podobno można też podstawowe jony (NO3, PO4...) też sprawdzić, czego jednak trochę brakuje w standardowym ICP.

Ktoś może próbował? Jeśli nawet nie w morskim, to w słodkim. W końcu ICP różnicy to nie powinno robić.

Gdyby się okazało, że wyniki z zooleka są w miarę dokładne, byłaby to kolejna alternatywa/konkurencja dla aquaforestu i laboratoriów zza zachodniej granicy, na czym pewnie akwaryści by nie stracili;-)

Edited by Słony leszcz (see edit history)

15 minut temu, Słony leszcz napisał:

Podobno zoolek ruszył z taką usługą. Podobno nawet jakiś pakiet "marine" jest. Podobno można też podstawowe jony (NO3, PO4...) też sprawdzić, czego jednak trochę brakuje w standardowym ICP.

Ktoś może próbował? Jeśli nawet nie w morskim, to w słodkim. W końcu ICP różnicy to nie powinno robić.

Gdyby się okazało, że wyniki z zooleka są w miarę dokładne, byłaby to kolejna alternatywa/konkurencja dla aquaforestu i laboratoriów zza zachodniej granicy, na czym pewnie akwaryści by nie stracili;-)

A dla czego maja wyniki nie być dokładne ? we wszystkich tych badaniach wody używa się spektrofotometru i pewnie czegoś jeszcze bo zasolenia tym nie zmierzy sie. Jedyna różnica w wynikach jaka może być to minimalna różnica z różnicy sprzętu i błędu ludzkiego a jak ktoś powie ze te wyniki czy te sa lepsze to jest wróżbita i tyle :P

Ps.ja jak będę gdzieś badał wodę to własnie w zooleku ze względu na cenę 

Podsyłam :) może komuś się przyda 

Z tego co rozmawiałem z przedstawicielem wiem że 85zł komplet a za każdy pierwiastek z pozycji Jony płacimy 5zł dodatkowo  czyli jak chcemy samo NO3 i PO4 + 10zł 

Nie mam skanów więc foto z ręki :P

2.jpg

1.jpg

3.jpg

Szkoda że u mnie w Toruniu nie ma punktu partnerskiego bo może bym w końcu test z prawdziwego zdarzenia zrobił.

Teraz, =Fresz= napisał:

Szkoda że u mnie w Toruniu nie ma punktu partnerskiego bo może bym w końcu test z prawdziwego zdarzenia zrobił.

Troche dziwna opcja robienia testu bo wodę przynosisz do sklepu a sklep zajmuje się wysyłką :D no i polityka troche dziwna :) ale nie będę się tu zagłębiał

W erybce pojawił się też test z Fauny Marin  , wzrasta konkurencja, to i mamy  szansę na niższą cenę :) 

Edited by Kris81 (see edit history)

Napisałem do nich o to gdzie jest badana woda- jeżeli w Łodzi to jaka jest szansa na samodzielne dostarczenie wody do badań :)

Ja już nawet rozmawiałem ze sklepem partnerskim z mojej okolicy i wiem, że wysyłają próbki kurierem akurat tu w poniedziałki.

W dniu 18.02.2020 o 19:34, Co-2 napisał:

Napisałem do nich o to gdzie jest badana woda- jeżeli w Łodzi to jaka jest szansa na samodzielne dostarczenie wody do badań :)

Mikołaj w poniedziałek będę miał info co i jak. 
W Łodzi będzie to w Aqua Trendzie :P 

No to super :) kto by się spodziewał.. dzwoniłem do nich i zaproponowałem jeszcze "karnety na testy" bo po co kupować jeden ? :D