Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Tom_Wildtom_Kurpanik :

wiec wstepnie deklaruje mozliwosc. Tyle ze ja chcialem w sumie do Hurghady ale to sie zobaczy

ooooooo nastepny zagramaniczniak chce jechac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przepraszam Wildtoma za brak zaproszenia dla niego ;) Przeoczyłem jego "wstępną deklarację" - tak czy owak czym więcej nas będzie tym weselej ;)

Wszystkich serdecznie zapraszamy ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie w takim razie pisze razem z zona ;) Jesli wiadomo juz bedzie jaki hotel, termin, cena itd... to ja sprawdze w Niemczech czy znajde korzystniejsza oferte, jesli nie to lecimy w Wawy razem w Wami ;) ;) ;) My juz w takim razie informujemy naszych pracodawcow ze 2 i 3 tydzien pazdziernika bierzemy urlopy. Wyjazd jak rozumiem na 2 tygodnie jest planowany?

Ale sie bedzie dzialo, hehe ;) Ja jestem dosc rozrywkowy, mozecie na mnie liczyc praktycznie w kazdej dziedzinie ;)

Z Tomem jestem w kontakcie, deklaruje chec tak czy inaczej wyjazdu w pazdzierniku, wiec mysle ze jakos znajdziemy wspolny mianownik ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mogę tylko na tydzień ale obiecuję, że będzie co wspominać ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie bardzo dobrze zapowiada:)! Pozdrawiam wszystkich i zapraszamy reszte;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was chłopaki po dłuższej nieobecności spowodowanej przeprowadzką narzeczonej do mnie, remontem mieszkania, kupnem autka no i pracą. Na zwierzaki nie miałem ostatnio czasu, więc całe szczęście że na tym etapie rozwoju akwarium prowadzi się właściwie samo i nie wymaga stałej opieki.

Widze ze juz fajna ekipka się zebrała :D Cieszy mnie to bardzo bo i tak planowałem wyjazd do Egiptowa na jesieni a jeśli to bedzie w miłym większym lub mniejszym gronie morszczaków to już bajka :D

Wiemy już że miałoby to być po 11 października, ale teraz kwestia miejsca, rodzaju hotelu, czasu pobytu i wyżywienia. Część by chciała na 7 część na 14 dni, niektórzy z all inclusive, a niektórzy z 2 posiłkami - to akurat da się pogodzić bo można znaleźć hotel spełniający wszystkie te kryteria, kwestia tylko miejsca i kategorii hotelu.

Musielibyśmy się określić czy jedziemy rodzinnie czy bardziej kawalersko, bo wiadomo nurkującym facetom to i namiot na pustyni wystarczy :D a drugie połówki to by SPA i takie tam w 5* hotelach chciały (no a wiadomo kto za to zapłaci - my hehe). Przygotowałem kilka propozycji dla opcji takiej i takiej:

Jeśli idzie o Sharm El Sheik - kurort taki bardzo europejski, w miarę czysto, schludnie (jak na Egipt) rozrywkowo i jak rebciu już pisał ceny droższe na miejscu o 2-3x niż np. w Hurghadzie. Rafy śliczne przy brzegu, plaże gorsze niż w Hurghadzie (dla kąpiących się), na wielu nie da się wejść do wody z brzegu przez korale i trzeba po pomoście. Dla snorklujących rewelacja :D

wylot 16.10 z Warszawy, Poznania, Katowic

Hotel Al Diwan 3+*

http://www.alfastar.pl/kraj,Egipt/kurort,Sharm+El+Sheikh/hotel,Al+Diwan/id_hotelu,76/

byłem osobiście w październiku 2006, bardzo mile mnie zaskoczył jak na 3* obiekt to naprawdę fajnie. Duże pokoje (osobna sypialnia i pokoj dzienny!), 2 baseny, masaże przy basenie za 10-15$, kameralna atmosfera, jedzenie dobre, centrum nurkowe w hotelu z darmowym mini kursem nurkowania w basenie.

Teraz minusy - blisko lotniska (ale samolotów nie słychać jakoś - może ze 2-3 dziennie), daleko od plaży (1km - ale jezdzą busiki co 20 minut) do plaży tej samej gdzie jest Farana Club (sharks bay). Hotel kilkanaście kilometrów od nama bay (centrum rozrywkowe sharmu) ale to akurat nie problem bo busiki i taksówki jezdzą za półdarmo.

Teraz ceny (ze wszystkimi opłatami poza wizą egipską która kosztuje 15$ - lub 0$ jak ktoś nie chce wyjezdzać poza synaj)

7 dni, 2 posiłki, 1550 zł/osoby

7 dni, all inclusive 1790 zł

14 dni, 2 posiłki 1850 zł

14 dni, all inclusive 2350 zł

Farana Club 4+*

http://www.alfastar.pl/kraj,Egipt/kurort,Sharm+El+Sheikh/hotel,Club+Farana/id_hotelu,71/

opcja luksusowa. Bardzo dobry hotel (zresztą wielu forumowiczów już było w nim) przy ślicznych rafach w sharks bay). Wszystko czego się można spodziewać po luksusowym hotelu w Egipcie. Przy czym zachowuje bardzo miłą wakacyjną atmosferę co nie zawsze tyczy się hoteli 5* gdzie bywa sztywno.

7dni, 3 posiłki 2390 zł

7dni, all inclusive 2590 zł

14dni, 3 posiłki 3390 zł

14 dni, all inclusive 3690 zł

Druga propozycja to Safaga koło Hurghady - ogólnie okolica bardzo spokojna, ceny malutkie, do hurghady 60km ale taksówka 20zł kosztuje i gość czeka na ciebie cały dzień na kawce jak ty robisz zakupy :D

Dla nurkujących cenna uwaga - w okolicach safagi leży wrak Salem Express.

Wylot niestety tylko z Warszawy 16.10

Hotel Menaville 4*

http://www.eccoholiday.com/hotel,172.php

Byłem tu na sylwestra 2006/2007 - naprawdę fajny kompleks hotelowy w dużym ładnym ogrodzie przy długiej ładnej plaży i uwaga - niezbyt często w okolicy się zdarza - rafka (w sumie 2) przy plaży. Na miejscu centrum nurkowe, centrum wind i kite surfingu, profesjonalne SPA: masaże i okładanie jakimś specjalnym lokalnym błotem itp. Jedzenia duża różnorodność i dobre. Animacje po polsku nawet są :D

7dni, 2 posiłki - 1607 zł (heh czyli 1199zł + opłaty optniskowe = 1607zł :D

14dni 2 posiłki - 2237 zł

7dni all inclusive - 1957 zł

14dni all inclusive - 2937 zł

Trzecia opcja - ku której bym się osobiście najbardziej skłaniał (ale się dostosuje do reszty) - Taba - miasto w zatoce akaba. W Tabie stykają sie granice 3 krajów - Jordanii, Izraela no i Egiptu. Mniej turystów niż w innych rejonach, przez co rafki mniej zniszczone, ale na pewno będzie nudniej nienurkującym. Można sobie zawsze wyskoczyć na wycieczki fakultatywne do Jordani i Izraela. No i ceny bardzo miłe :D

Problem jednak w tym że do Taby termin 13.10.2007 jest już wykupiony na grupówki i teoretycznie nie ma już miejsc. Dzwoniłem do nich i sytuacja wygląda tak że jeśli chcielibyśmy tą Tabę koniecznie 13 października to byśmy musieli się określić ile miejsc nam potrzeba i może nas wcisną.

Lub druga opcja - nie lecimy bezpośrednio do Taby tylko do Sharm El Sheik 16.10 (moze być z poznania, katowic, warszawy) i potem mamy transfer do Taby autokarem (ok 3h)

Sonesta Beach Resort 5*

http://www.alfastar.pl/kraj,Egipt/kurort,Taba/hotel,SONESTA+BEACH+RESORT/id_hotelu,884/

luksusowy hotel znanej sieci hotelowej przy samiutkiej plaży. Centrum nurkowe mamy w hotelu. Nie ma wersji z 2 posiłkami - jest tylko i wyłącznie all inclusive ale za to w bardzo dobrej cenie jak na 5* hotel

7dni, all inclusive - 1950 zł

14dni, all inclusive - 2690 zł


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety się z Wami nie zabiorę, bo na jesień mam inne plany :D

Ale polecam hotel Holiday inn Amphoras w Sharm.

5 gwiazdek egipskich (czyli 4 normalne :D), nad samym morzem, fajna rafka przy hotelu, włoska baza nurkowa, kilka basenów, boisko do siatki, bardzo dobre jedzenie.

Hotel - co wazne w Egipcie - jest w miarę nowy, więc jeszcze się nie rozpada :D

Byłem tam kilka razy i pojadę znowu. Cena za dwa tygodnie HB oscyluje w okolicach 2000zł w czerwcu tego roku płaciłem 2150zł (nie było to last minute) a 2 lata temu jesienią 1850zł.

Nie ma się co oszukiwać, pod wodą w Sharm zobaczycie duuuzo więcej niż w Hurghadzie.

A może Marsa Alam?

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, a nie dało by się wylecieć między 8-14? Bo drugi tydzień października - poniedziałek to 8 jest :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mowa byla o drugim tyg. a nie trzecim :D My wzielismy sobie urlopy wlasnie w drugim tygodniu, mozemy leciec juz 8-go rano. Generalnie jestem bardziej za Safagą, ew. Hurghadą. Hotel powinien miec tak ze 4* mysle, - zreszta to jest do obgadania jeszcze ale termin musi byc obowiazkowo Drugi_Tydzien_Pazdrziernika.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi - holiday inn amphoras juz sprzedane innemu właścicielowi i teraz nazywa sie aphoras :D Ceny w lastminute wiadomo ze beda nizsze ale jesli ma byc nas wiecej niz 6 osob to raczej nie czaił bym sie na lastminute bo nigdzie nie pojedziemy hehe. Miejsca na grupe w lastminute to bardzo ciezka sprawa, tym bardziej ze biura czesto dają tylko kilka miejsc w promocyjnej cenie.

Rebciu - mówisz i masz :D

menaville 9.10 z wawy

al diwan, farana club i taba z przelotem do sharm moze tez byc 9.10 (warszawa, katowice, poznan)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze wam powiem ze czuje ze bedzie menaville :D - juz tam kurde 2 razy bylem ale co tam - nie wazne gdzie ale wazne z kim :D

tu macie link do kilku fotek z rafy w hotelu menaville

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=5454

jak chcecie to wykrzesam fotki hotelu ze swoich zbiorów prywatnych i wkleje


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :D teraz to termin mi i Maniacowi pasuje :D

Tak poważnie to powiem Wam, że się dostosuje do grupy więc nie będę się targował ani o miejsce, ani o cenę :D Pojadę gdzie mnie zabierzecie :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak Czarek - podac prosze dokladny termin, cene, skad wylatujemy - do wszystkiego sie dostosuje:) osobiscie jestem tylko za wylotem wszystkich z jednego miejsca - nigdy nie lecialem samolotem i na lotnisku pewnie bede sie zachowywal jak australopitek:) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stoi: 9.10.2007 Safaga hotel menaVille :D :D :D

Tam jest taka rafa dokladnie naprzeciwko hotelu ze łomatkojedyna... masakra, po prostu masakra... Ja lece z Wami z Wawy :D bo najtaniej, sporo taniej niz w Niemczech i w ogole jakos tak fajniej :D Tylko mnie bedziecie musieli spic przed podroza bo ja sie bardzo boje latac.

No to mamy potwierdzone 4 pary, teraz juz znacie wszyscy miejsce i czas wiec jesli ktos jest chetny to oczywiscie serdecznie zapraszamy :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Tylko mnie bedziecie musieli spic przed podroza bo ja sie bardzo boje latac.

nie ma problemu:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena i trmin jest - doczytalem, sorki;)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki (i dziewczyny jeśli to czytają) dokopałem się że ecco od ostatniej mojej wizyty w menaville zmieniło "operatora" nurowego i ma podpisaną umowę z united divers z safagi i mają tam polską obsługę. Więc nie będzie trzeba dylać 60km do polskiej bazy a i lepsze sajty nurkowe z safaki zobaczymy bo rafa nie jest tam tak zniszczona jak w okolicy hurghady - coraz bardziej mi się to podoba :D

http://www.united-divers.net/home-PL.htm

Nie wiem czy ktoś z was ma AOWD lub wrakowe ale ja się na 100% pisze na Salem Express - oczywiście jeśli prądy będą pozwalały na nura w tym miejscu (bo są dość silne.

Czyli na razie mamy:

- Rebciu (bez żony ani kochanki :D )

- aquamaniak + żonka (notatka że trzeba upić aquamaniaka)

- Szymon (wrzucimy cie do pokoju z rebciem :D - a tą tancerkę egipską weźmiecie na dostawkę)

- Ja + Olimpia

- Tata + żona + dzieciaczki (szt 2)

no to już jest pięknie.Jeśli ktoś jeszczejest chętny to zapraszay :D

Co do rezerwacji to jeszcze jest czas ale podczas rezerwacji wymagana jest wpłata 30% zaliczki a resztę 40dni przed wylotem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu niestety sam :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rebciu - spoko znajdziemy ci jakąś arabską tancerkę brzucha :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sam - jak zawsze;) pozdrowki


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

rebciu - spoko znajdziemy ci jakąś arabską tancerkę brzucha :D

tiaaa..., już to sobie wyobraziłem jak wprowadzasz mi ściągniętą (pewnie przez Szymka) z targu w El Dahar Egipcjankę w tym ich wdzianku snajpera :D:D:D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można się jeszcze do was dopisać? Tak na 98%

Tylko że ja z rodziną :D Znaczy całość 4 sztuki.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeciwskazań - czym więcej tym lepiej :D

Remik, zacznij rządzić :D czyli zbierać kasę od chętnych - jakieś zaliczki czy coś :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem gotowy do wyjazdu i rezerwacji w każdej chwili.

Kto już na 100% zdecydowany to prześlijcie:

Imiona, Nazwiska uczestników (jeśli dzieci to data urodzenia), adres do korespondencji, telefon kontaktowy, no i czy na 7 czy na 14dni, opcja 2 posiłki czy all inclusive.

WAŻNE! Paszport sprawdzić czy w momencie wyjazdu paszport bedzie ważny co najmniej 3 miesiące.

Ja zakładam rezerwację i wysyłam na maila lub fax umowe i teraz już zostaje przelanie tylko zaliczki.

Zaliczka płatna podczas rezerwacji 30%, a reszta 40dni przed wyjazdem.

Jak ktoś już jest zdecydowany to dane możecie przesyłać na PW albo na adres biura - biuro@slonecznie.pl


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panyyyyyyyy...ale żeśta zadupie wybrali..nasze baby nas zakrzyczą!

Mówię nasze bo jeśli dostanę urlop to lecę z Wami..no i moja baba pewno też:D

Remik do kiedy trzeba płacić za 2 osoby, na 14 dni w tym jedna all inclusive (oczywiście ja:drink)

Andrzejku a Ty się latania nie bój, ja od 3 tygodni oblatuję piperka ( taki mały samolot ) i to jest uczucie lepsze od nurkowania.

Na koniec jeszcze jedno - czy ta lokalizacja jest ostateczna? Nie ukrywam, że mi się nie podoba, ale w końcu bym się z Aquamaniakiem napił:D


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.