Skocz do zawartości
AquaManiac

Przekładka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie skonczylem przekladke do 3x wiekszego akwarium :D

Zdjecia beda jutro, nie mam juz sily siegnac po aparat.

Ale wiem jedno: nastepne bedzie takze 3x wieksze :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa skad ja to znam, zawsze wieksze, zawsze chce sie miec wieksze (akwa zeby nie bylo nieporozumien :D)

Ciekawe gdzie jest ta granica, gdy sie juz powie dosyc, takie starczy.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

opisz proszę proces przekładania, tzn. samo dokładanie nowej skały - bo zakładam, że w nowym większym lepszym :D akwa masz więcej skały, skoro akwa x3.

Czy najpierw przeprowadziłeś w nowym akwa proces dojrzewania nowej skały, czy przełożyłeś starą skałę z życiem, a później dołożyłeś (dołożysz) więcej skały?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy i choć przerabiałem już przekładke z 300l do 750l to szykuje mi się za jakiś miesiąc nastepna przekładka do 1200l i kombinuje jak zrobić to najsprytniej .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę nad przesiadką na mniejsze :D naprawdę :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr rzeczywiscie dojrzewalem swierza zywa skale jak rowniez pare kilo suchej skaly w nowym zbiorniku przez ok 5 tygodni. Nastepnie przelozylem cale zycie ze starego baniaczka do nowego. Wiecej skaly nie przewiduje, z koralami dojdzie jeszcze na pewno pare kilko.

To akwarium jest oczywiscie jak zwykle przejsciowe :D przeprowadzka odlozyla sie do przyszlego roku i w nowym mieszkaniu stanie docelowe :D akwarium ok. 450 - 500L, a na razie postawilem tymczasowo skromne 100x40x40.

Oto obiecane zdjecia, baniaczek jeszcze czeka na zamowiona lampe Giesemanna, na razie swieci pokrywa ze starego akwarium :D

720-jeden.jpg

720-2.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@AquaManiac, no to zaszalełeś, pracy było chyba w cholere, ale widzę po zdjęciach że efeket zamierzony.

W każdym razie natępny litraż zaliczony, ale zobaczysz przy 500 jaka jazda ..........

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna wcielo mojego posta:-)

ladne akwa

tez na przleomie grudnia i stycznia bedziemy sie przeprowadzali do nowego mieszkanka i sie zastanawiamy czy nie robic wiekszego ok 300l akwa zeby pozniej nie robic znow balaganu:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf19 powiedz jak przenosiłeś od razu czy dokładałeś skałę i czekałeś ??


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dexa :

raf19 powiedz jak przenosiłeś od razu czy dokładałeś skałę i czekałeś ??

po kolei, tydzień temu w sobote zalałem akwarium 100L wody z dojrzałego baniaka, dzień później (niedziela ) wlożyłem do akwarium 18kg odgazowanej skały (lezała w sklepie ponad 3 miesiące) (uruchomiłęm 2xmarea 3200 i oczywiscie temp. na 25*C), w poniedziałek uzupełniłem w akwarium reszte wody (wode do uzupełnienia przygotowałem w oddzielnej beczce) i odpaliłem obieg. Dziś powoli przekładałem życie z 54ki do 180tki, na pierwszy rzut poszła cała skała (około 8kg) na której rosło troche miękasów (aklimatyzacja około godziny), następnie do wiaderka przezuciłem zwierzaki i aklimatyzowałem je ponad 2 h, w tym samym czasie (jak juz pozbyłem sie zwierzaków z 54ki) przenosiłem piasek ze starego akwarium bezpośrednio do nowego, jakiąś godzine po przeżuceniu całego piachu skończyłem aklimatyzacje zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie podczas przekladki wymienilem wiekszosc piasku, dojrzewalem go wraz ze skala i w nowym baniaku jest 80-90% swierzego piasku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci ... jakiego giesemanna zamowiles ? A, jak tam u was na dole wyglada sprawa z 6055 ? bo jak wczoraj spytalem Michaela w Welke to tylko sie niewesolo usmiechnal. Zamowil 80 sztuk, dostal ... dwie ktore ludziska mu z reki wyrwali zanim je na polke polozyl


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflexx T5, i tak niezadlugo powiekszam akwarium wiec nie bylo sensu inwestowac w drozszą. Sprawdze te pompki, ale chyba rzeczywiscie 6055 nie widzialem u nas na polkach ;)

Edit: C. Schuhmacher wyjasnil cala sprawe: otoz poszla na rynek bardzo bardzo bardzo mala partia 6055, on sam jest wsciekly na Tunze bo od POL ROKU go zwodza ze lada moment beda. Cos zlego dzieje sie z niemieckimi firmami: ja na mojego Giesemanna czekalem 3 tyg. i wg. sprzedawcy powinienem sie cieszyc ze tak szybka ja dostalem... ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pozostale dwie NanoSteam sa dostepne w kazdej ilosci od reki, podobnie wszystkie pozostale produkty Tuzne - tylko z ta nieszczesna 6055 sa ciagle problemy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ja na mojego INFINITI czekalem poltora miesiaca :/ wycghodzi na to ze im drozsza firma tym wieksze zainteresowanie. AM i inne badziewie lezy na polkach i nigdy z tym problemu nie bylo

teraz jestem w kropce - znalazlem u Mrutzka 6055 za 152 eurony, dzwonilem dzis - zamowic, czekac az porozsylaja w kolejnosci zamowiem

albo

180 teuro w Welke, Michael mi odlozy pierwsza jaka dostanie.

skonczy sie tym ze pojade po szklo i ją sobie tam zamowie przeplacajac :/

6025 i 6045 faktycznie, bez problemu, wszedzie leza na polkach

a, w Welke sobie poogladalem falownik - multicontroller do Marei. Tunze jednak ponoc lepszy w praktyce


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, akurat u nas drozsze modele Giesemanna, takie jak Infiniti czy Spectra tez leza na polkach ;) Problem jest z tymi tanszymi bo ponoc firma nie wyrabia z zamowieniami, ReflexxT5 jest w sumie calkiem niezla lampa za te pieniadze.

A co do falownika Marei tez slyszalem nienajlepsze opinie, w nastepnym akwarium bedzie jednak Tunze, byc moze kombinacja WaveBox + 2xStream.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.