Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam malutki baniak 54l 60x30x30 i szukam czegoś do czyszczenia dna.. mam ślimaki i cyrkulację ustawiam tak żeby dmuchało gdzie się da ale jednak nie mogę jej ustawić na piasek bo nie chce żeby on mi fruwał.. a nie widzę też szkła bez piachu po prostu mi się to nie podoba i jak miałbym mieć baniak bez piasku to bym go po prostu nie miał.. ale do brzegu.. jaki mały odmulacz możecie mi polecić dodam, że nigdy nie używałem takiego sprzętu i nie wiem na co zwrócić uwagę i jak go używać.. 

Z góry dzięki za odp.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem sam . Kupiłem filtr do słodkowodnego akwarium i wykorzystuje sama głowice z niego ciągnie on wodę rurka i wypuszcza druga z powrotem do akwarium z tym ze wlatuje ona najpierw do kubka plastikowego z powierconym dnem w którym jest wata . Nie ma nic lepszego głowica taka jak w linku 
 

https://www.ebay.co.uk/itm/201987860033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy to warto kombinować z robieniem? Przecież odmulacz na baterie można kupić za 30zł.

Sam się zastanawiałem czy warto sobie coś takiego sprawić (tym bardziej że mam też słodkie), więc podłączam się pod temat :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze nie ma co kombinowac ale nadal nie wiem jaki model kupic, bo ja nie chce takiego odmulacza do podmian tylko takiego z jakims workiem pojemnikiem zeby wody nie wylewac a syf wybierac. No i 2ga sprawa co z zyjatkami mieszkajacymi w piasku typu kielze itp.. taki odmulacz raczej tez je wyciagnie a one sa pozyteczne sam juz nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczesywanie piasku reg. przy podmiance z jednoczasowym założeniem waty lub skarpety na spływ (tylko na czas czesania) i tyle. Piasek nie będzie zbierał syfu. Do tego z 2 sand dollary i rozgwiazy piaskowe i po sprawie. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na dwa tygodnie przedmuchuje piasek prądem wody z pipety, zwiększając jednocześnie cyrkulację o 100%  na ok 30 min. Część syfu zbiera się na wacie foltracyjnej i wtedy ją wymieniam na nową. Parametry mam stabilne, nie ma skoku PO4, a korale w gm czasie mają ucztę. Poza tym mam w akwarium rozgwiazdę piaskową i trochę pokarmu musi jej zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piaskiem trzeba ostrożnie,  czasem może  skoczyć Nh3

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Beti napisał:

Z piaskiem trzeba ostrożnie,  czasem może  skoczyć Nh3

Oczywiście Beti. Zakładam reg. czesanie od początku istnienia zbiornika. Zrobienie tego 1 raz po roku jego istnienia to pewna katastrofa. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawmar napisał:

Ja wiem czy to warto kombinować z robieniem? Przecież odmulacz na baterie można kupić za 30zł.

Sam się zastanawiałem czy warto sobie coś takiego sprawić (tym bardziej że mam też słodkie), więc podłączam się pod temat :-).

A miałeś ten na baterie ? Ja tak i niezła kaszana to była . Teraz mam taki 2400l wydajności , nigdy sie nie zapycha . Raz włączę i czyszczę całe akwarium . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.