Skocz do zawartości
Caban

Turing 75 z firmy popblom - opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Koledzy interesuje mnie co sądzicie na temat tej lamy ?

Np w porównaniu do mars aqua .

Czy ktoś może jej używa albo używał ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę używał Turinga 50, na razie leży na szafce i czeka na baniak, bo barany w sklepie skleiły nie taki jak zamówiłem  :banghead

Więc sprawdzałem tylko na sucho i świeci super, ale niestety kabel do sterownika ma .... 50cm!!!! Kompletny bezsens, musiałem dokupić przedłużkę 60 cm za .. 20$ :banghead

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, klossowski napisał:

Ja będę używał Turinga 50, na razie leży na szafce i czeka na baniak, bo barany w sklepie skleiły nie taki jak zamówiłem  :banghead

Więc sprawdzałem tylko na sucho i świeci super, ale niestety kabel do sterownika ma .... 50cm!!!! Kompletny bezsens, musiałem dokupić przedłużkę 60 cm za .. 20$ :banghead

 

Co to za światło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Co to za światło? 

Rewelacyjny chiński ledzik, AI może się przy nim schować :D

A tak na poważnie to jedyne światło, które mi rozmiarami i budową pasowało, bo chcę je zamontować w koronie i mieć jednocześni łatwy dostęp do baniaka od góry.  4 kanały ze sterowaniem, wschody i zachody itp.. W necie ma całkiem dobre opinie:

 

 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od tygodnia. 

po 1, raczej nie zgadza się oferta z rzeczywistością, zastosowano inne diody niż deklarują w aukcji. nie wiem czy to źle (chyba nie bo takie się często stosuje) ale zamiast diod 420nm w 2im kanale są niebieskie, myślę że 470nm tak patrząc na barwę a soczewki mam wrażenie że są 90  a nie 120*. po 2, białe diody nie są rozrzucone na radiatorze ale w jednym szeregu na brzegu lampy. może po zawieszeniu wyżej będzie ok ale kiedy lampa leży na akwarium, wyraźnie rozdziela się światło może to też wina soczewek. po 3ie sam radiator to za mało chyba że 4y kanał skrecam na max 15% a pozostałe na 85% wtedy temperatura radiatorów tak w dotyku jest akceptowalna. jak się czują pod tym światłem korale, ciężko powiedzieć. ostatnio dużo u mnie się działo poza tym korale muszą się przyzwyczaić do nowego światła a tydzień to za mało. z pierwszych obserwacji, zielona montipora talerzowa nabrała koloru a euphyllia glabrescens troche lepiej się pompuje. acany wcale nie zareagowały na zmianę światła.

 

mam zestaw takich 3ech lamp. nad akwarium z lustrem 80x75 musiałem je powiesić w kształcie litery z i to dodatkowo utrudnia mieszanie światła bo siłą rzeczy kanały białe z 2uc lamp są obok siebie a niebieskie z kolejnych 2uch znów obok siebie.  pewnie nad "normalnym" zbiornikiem i trochę wyżej światło lepiej by się mieszało. nad moim chyba jednak zrobię kolejną diy a te lampy sprzedam bo w tym układzie to jakoś mnie drażni.

ogólnie gdyby nie ten rozkład diod, chyba byłoby to całkiem fajne światełko chociaż musi jeszcze poświecić żeby dało się lepiej ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy .

Z tego co widzę rzadko kto tej lampy używa w Polsce, i nie ma za wiele doświadczenia z tą lampą . 

Ja używam jej jakieś 2 miesiące i na oko to jest super wshody zachody, fazy księżyc pełen bajer ale co do przyrostów i kolorów korali to na razie nie wiem .

Na pewno ukwialy czują się pod tą lampą lepiej niż pod hqi jakie miałem wcześniej co do reszty na razie nie mm pojęcia bo chyba przedawkowałem jod własnej roboty i to już chyba 2 raz.

Więc teraz musze dlugo poczekać aby zobaczyć czy będa jakies efekty na tej lampie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.