Skocz do zawartości
sith114

(W końcu) Kostka 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Słony leszcz napisał:

:-) A ja myślałem, że linijką:-) Jakim? Skąd? Ile za takie cudo? Rence opadajo...

Co do korali, jak każdemu policzysz te 10cm dookoła na rozrastanie się, to nie wiem, czy Ci się wszystko zmieści. A przecież to dopiero pierwsze chwasty, apetyt wzrośnie jeszcze z czasem

Po znajomości a jak inaczej w tym kraju :clowning

Czarek spokojnie akry nie rosną jak miekasy, a te akwa nie jest planowane na długo jak będzie iść dobrze to będę powiększał litraz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sith114 napisał:

akry nie rosną jak miekasy

hi, hi, to się kurde zdziwisz;-) Tym bardziej, że tam masz monti kilka, milkę, pociloporę chyba... Tak na marginesie, dlatego sps dominują na szczycie rafy, bo właśnie szybko rosną i zacieniają całą resztę, w tym miękasy;-) No ale, żeby nie było że nie ostrzegałem:-) O tym, że za szybko te sps to sam wiesz, więc Ci nie będę już pisał. Albo Ci to padnie wszystko z powodu niedojrzałego zbiornika, albo baniak zaskoczy i nie nadążysz tego łamać, żeby się nie parzyły. A reaktora nie masz, żeby to tam ładować:-)

To weź napisz jeszcze jak ten tidal się spisuje, w sensie głośność, wygoda obsługi, czy skimer wbudowany działa itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Słony leszcz napisał:

hi, hi, to się kurde zdziwisz;-) Tym bardziej, że tam masz monti kilka, milkę, pociloporę chyba... Tak na marginesie, dlatego sps dominują na szczycie rafy, bo właśnie szybko rosną i zacieniają całą resztę, w tym miękasy;-) No ale, żeby nie było że nie ostrzegałem:-) O tym, że za szybko te sps to sam wiesz, więc Ci nie będę już pisał. Albo Ci to padnie wszystko z powodu niedojrzałego zbiornika, albo baniak zaskoczy i nie nadążysz tego łamać, żeby się nie parzyły. A reaktora nie masz, żeby to tam ładować:-)

To weź napisz jeszcze jak ten tidal się spisuje, w sensie głośność, wygoda obsługi, czy skimer wbudowany działa itd...

Co do korali zobaczymy każdy kiedyś zaliczy wpadkę to może nie będzie problemu zbytnego rozrostu :P
 

Tidal hmmm głośność to ciężko powiedzieć bo nie potrzebuje cichego akwarium, a dużo głośniejszy jest zasilacz od lampy także no dla mnie cicho. Obsługa dużo przy nim nie robię, ale oceniam pozytywnie jeśli chodzi o skimmer coś zaciąga także ja tam jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pomiarach par i obserwacji korali postanowiłem przykręcić lampę. Aktualnie wg wskazań miernika poboru prądu świeci na 75% tego co poprzednio. Nie zależy mi na ten moment na wypranych kolorach raczej na zdrowych koralach. Przez dłuższy okres czasu no3/po4 zerowały także zacząłem podawanie jakiejś magii od KZta do wody. Z małych wtop zasolenie miałem 33ppt powoli podnoszę do 35 dolewając solankę zamiast ro i codziennie mierzę zasolenie. Jak dobrze pójdzie postaram się wrzucić jakąś foto aktualizację w tym tygodniu. Mam jakieś zdjęcia z początków po wprowadzeniu korali więc będzie widać różnice po przyrostach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mi się wydawało po zdjęciu że masz tam ciemnotę ;) to u mnie to jest jasno jak na stadionie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, =Fresz= napisał:

A mi się wydawało po zdjęciu że masz tam ciemnotę ;) to u mnie to jest jasno jak na stadionie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jest na to jedna odpowiedz ;) Iphone xD + to zdjęcie zrobione tak żeby było do zapisywania pomiarów par, bez zabawy suwakami ;)

@s1ngle potwierdzi, że w akwarium jasno ;) I na biało bardziej świece niż niebiesko :P

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2020 o 20:49, sith114 napisał:

Wynik par dzisiaj mierzone:

mm8TAWe.jpg

O nawet si coś tam moczy w słonej wodzie ;] W końcu!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

O nawet si coś tam moczy w słonej wodzie ;] W końcu!

Przez ostatni czas to i nawet się smarzyło :D Ale coś tam rośnie strat jakiś poważniejszych nie było także powoli się rozkręcam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś tam algi wapienne:

YWWsH9I.jpg
L62EqFf.jpg

 

Jakieś tam sekciarskie butelki:

DpfBwSV.jpg

I akra w nocy ;)

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie widać bo niestety koral dopiero co trafił na miejsce docelowe, ale po prostych spsach widać, że rosną ;)

Początek czerwca (koral w sumie od początku akwa jako tester) vs dzisiaj.

5UqvnHP.jpg
VrHe39v.jpg

 

Przez weekend zamierzam pokleić korale na docelowe miejsca. Co by robić fotki co dwa tygodnie lub miesiąc z postępów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas w końcu trochę pokleić w tym akwarium także zakupiony został:

PWs1j3Q.jpg

 

A inspiracją był ten o to filmik ;)

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klossowski napisał:

I jak wrażenia? Klei dobrze?

Obczaj filmik używać go będę jako łącznik jako klej i tak idzie kropelka ;) 

 

@klossowski przykleiłem jedną akrę i jedną monti zobaczymy za pare dni ;)
RhnroHP.jpg

I7J8xTA.jpg

Kleju/masy można dawać mniej spokojnie ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sith114 napisał:

zakupiony został

To się nazywa polymorph, do kupienia na allegro (bez znaczka "marine", co się odpowiednio przekłada na cenę;-), nie wspominając o aliekspres.

A czemu akurat tak kleisz? Trochę podwójna robota się wydaje, owijanie nogi masą i potem klejenie tego kropelką. To nie lepiej się zdecydować i albo kleić cyjanoakrylem od razu, albo dwuskładnikowym? Jakaś głębsza idea za tym stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Słony leszcz napisał:

To się nazywa polymorph, do kupienia na allegro (bez znaczka "marine", co się odpowiednio przekłada na cenę;-), nie wspominając o aliekspres.

A czemu akurat tak kleisz? Trochę podwójna robota się wydaje, owijanie nogi masą i potem klejenie tego kropelką. To nie lepiej się zdecydować i albo kleić cyjanoakrylem od razu, albo dwuskładnikowym? Jakaś głębsza idea za tym stoi?

Mówisz ze ten z allegro reef safe? ;P
W sumie af na tym stoi ze pakują do swoich paczek i sprzedaja 5x drożej ;)

Dlaczego tak kleje... 2 składnikowego nie próbowałem, a sama kropelka to :D Raz to pójdzie raz nie, a tu prawie że 100% skuteczność. Zobaczymy jak z trzymaniem po paru dniach ;)  A zachęcił mnie ten filmik z yt. I po pierwszych próbach jestem zadowolony nawet po cenach reefowy to nie jest jakiś wielki koszt także oby działało ;) A i ja w sumie nie obwijam nogi tylko kropelkę na nogę korala przyciskam masę wiązanie natychmiastowe ;) I na masę na stronę która idzie na skale daje znowu kropelkę i cyk do akwarium i na skale. Metoda szybka i jak do tej pory skuteczna zdam relacje za pare dni :) 

Coś tam pokleiłem:
I7V73rr.jpg

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sith114 napisał:

Mówisz ze ten z allegro reef safe? ;P

Myślę, że to taki sam plastik. Nawet na reefhubie masz artykuł o polymorphie.

A pytałem o klejenie, bo może jakiś super sposób wymyśliłeś albo podejrzałeś gdzieś. Ale tak jak opisujesz, to niestety nie wydaje mnie się;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Myślę, że to taki sam plastik. Nawet na reefhubie masz artykuł o polymorphie.

A pytałem o klejenie, bo może jakiś super sposób wymyśliłeś albo podejrzałeś gdzieś. Ale tak jak opisujesz, to niestety nie wydaje mnie się;-)

Co Ci sie nie wydaje? :P

Zobacz filmik, mi tak samo dobrze idzie to klejenie. Jak na ten moment jestem zadowolony zobaczymy co dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz filtracje ?? co tam włożyłeś?? jak często robisz podmianki?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sith114 napisał:

Co Ci sie nie wydaje? :P

Zobacz filmik, mi tak samo dobrze idzie to klejenie. Jak na ten moment jestem zadowolony zobaczymy co dalej ;)

Filmik widziałem, ale to tylko filmik z netu;-) Generalnie, kropelka (czy inny cyjanoakryl) to klej prawie idealny. Z czasem przestaje się trzymać skały. Że się korale trzymały na filmiku zaraz po przyklejeniu to żaden cud, klejąc samą kropelką też się trzymają. Ale kwestia co będzie, jak za miesiąc przespaceruje się tamtędy krab pustelnik? Dwuskładnikowy typu miliput, jak już złapie to na amen. Prędzej taki krab gałązkę korala ułamie, niż całego od skały oderwie. Niby tutaj robisz ten "odlew" plastikowy, dzięki czemu będzie tylko cieniutka warstewka cyjanoakrylu i może dzięki temu trzymać lepiej... No ciekaw jestem, jak to się będzie sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adifoto napisał:

jaką masz filtracje ?? co tam włożyłeś?? jak często robisz podmianki?? 

Tidal 110 odpalony na 100% a w nim jakiś matrix z zestawu i jedna paczka life bio fila. Wegiel i wata ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do klejenia korali używam albo parfixa jeśli jest to malutka szczepka, albo grotech coral fix stick classic. Miałem ten klej poly glue ale lipnie to kleiło. Jedyne co to można było z tego "gniazdo" w nieregularnej skale zrobić i potem kleić kropelką. Większe szczepki, LPSy to tylko grotech

Do tego grotech obrasta glonem wapiennym i wygląda centralnie jak skała.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

Ja do klejenia korali używam albo parfixa jeśli jest to malutka szczepka, albo grotech coral fix stick classic. Miałem ten klej poly glue ale lipnie to kleiło. Jedyne co to można było z tego "gniazdo" w nieregularnej skale zrobić i potem kleić kropelką. Większe szczepki, LPSy to tylko grotech

Do tego grotech obrasta glonem wapiennym i wygląda centralnie jak skała.

Każdy musi znaleść swój sposób byle by szło i się potem trzymało :D

A co do samego poły glue to fakt w pojedynkę ze nie do końca spełnia oczekiwania to czytałem, ale potem filmik mnie zainspirował i będę trenował dalej :) 

5iGE7jE.jpg

Slx7BMV.jpg

OYkqM8F.jpg

TY4IOkt.jpg

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update nie koniecznie zdjęciowy. Bo zdjęcia jabuszkiem to wychodzą tak, że szkoda gadać...

Ale do rzeczy:

Po ponad miesiącu korpelkowania kz korale poprawiły swój wygląd co prawda glonek lekki wyskoczył też i szyby częściej trzeba było czyścić. Ale mnie najbardziej cieszy kondycja korali. Teraz zrobiłem parę dni przerwy od kropelkowania w sumie pierwszy dzień wyszedł przez zmęczenie. A potem stwierdziłem, że parę dni odpuszczę zobaczę jakieś różnicę. To tak szybki mniej zachodzą, wizualnie korale na (+) i zauważyłem wzrost konsumpcji po teście na KH. Czyżby wakacje od kropelkowania od czasu do czasu były wskazane czy to może zbieg okoliczności? :D

 

Z życia początkującego sekciarza Korallen Zuchta myślę nad zakupem piwka - Flatworm stop + Coral Booster

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to coś tam cyknąłem oczywiście zdjęcia z iphona to ... do szczania, ale coś wypada wrzucić.

Tu jakaś fotka całości ;)

Zg11k3x.jpg

Tutaj moja ulubiona seriatoporka.

U19oQcQ.jpg

Millepora jedni mówią ze podobno to sunset inni ze zielona:
VbNomSw.jpg

 

Jakoś spodobały mi się Turbinarie ta czeka na poklejnie do skały ;)

vtfIBVU.jpg

Tenuis na żywo prezentuje się dużo lepiej no ale zdjęcia...
BDeTttd.jpg

Pocilloporka niby prosty sps ale od zawsze mi się podobały

J55EJHu.jpg

gWTgQZp.jpg

 

NnWZB0I.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś rośnie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.