Skocz do zawartości
Dzika akwarystyka

dolewka automatyczna typu wc

Rekomendowane odpowiedzi

witam miałbym pare pytań do użytkówników tego typu wynalazku. po pierwsze jaka jest zawodność tego systemu ? po drugie (i tu szukając w internecie szczerze powiem że zgłupiałem ponieważ) zastanawia mnie czy ten system polega na 1 wężyku od butli z ro do systemu wc i baniaka czy potrzeba 2 wężyków jeden na powietrze do butli z ro i jeden przez któy płynie ro do baniaka ? niby głupie pytanie ale dla mnie zasadne ponieważ mam swoja dzialająca dolewke ale przez sposob dolewania ro do baniaka powyżej akwa rozszczelnia mi się  i zatyka. o ile zatykanie spowodowane jest napięciem powierzchniowym i wystarczyło by wymienić węże na szersze (wielkość baniaka powodowała by bezsens tego zabiegu 60l) o tyle rozszczelnianie silikonu na połączeniu z butla z dolewką juz mnie irytuje. dodam że z dolewki grawitacyjnej jako samego systemu jestem zadowolony dlatego też celuje w zestaw wc ale oglądając fotki w internecie lekko zgłupiałem. mam nadzieję że nie myle się w tematcie że w systemie tym znika problem napięcia powierzchniowego dzieki czemu moge zostać na małych wężykach a sylikon już mam pomysł jak wyeliminować ale no własnie działą to na jednym czy dwóch wężach ?? btw jak by ktoś był łaskaw fotki zamontowanych albo film z baniaka byłbym wniebowzięty bo okazuje się że albo.. nie umiem szukać w googlach albo tego nie ma w co nie wierze do końca .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dolewka typu WC" - :D

Ogólnie dość wiarygodna metoda. Nie kumam tylko tego rozszczelnienia. Co to ma do rzeczy?

Jeśli butla z wodą RODi jest szczelnie zamknięta to rzeczywiście dolewka nie będzie działać, bo będzie się robić podciśnienie.

Oryginalna dolewka grawitacyjna z systemów Red Sea Reefer to male akwarium z możliwością przyłączenia wężyka z boku przy samym dnie.

Wężykiem woda spada do pływaka który jest przymocowany do dźwigni zaworu. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dzika akwarystyka napisał:

zastanawia mnie czy ten system polega na 1 wężyku od butli z ro do systemu wc i baniaka czy potrzeba 2 wężyków jeden na powietrze do butli z ro i jeden przez któy płynie ro do baniaka

Do dolewki typu wc jeden wężyk, do dolewki grawitacyjnej 2 wężyki.

A zawodność to chyba taka sama jak spłuczki przy wc, bo to ten sam mechanizm, czasem się ta guma dociskająca może rozszczelnić, ale to po kilku latach pewnie i ponieważ ciśnienia tam nie ma żadnego, to wiele szkody raczej nie wyrządzi, ale to tylko moje przemyślenia, bo takiej nie używałem.

4 godziny temu, Dzika akwarystyka napisał:

film z baniaka byłbym wniebowzięty

Zasada taka sama jak tutaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tester napisał:

"dolewka typu WC" - :D

Ogólnie dość wiarygodna metoda. Nie kumam tylko tego rozszczelnienia. Co to ma do rzeczy?

Jeśli butla z wodą RODi jest szczelnie zamknięta to rzeczywiście dolewka nie będzie działać, bo będzie się robić podciśnienie.

Oryginalna dolewka grawitacyjna z systemów Red Sea Reefer to male akwarium z możliwością przyłączenia wężyka z boku przy samym dnie.

Wężykiem woda spada do pływaka który jest przymocowany do dźwigni zaworu. 

 

jesli moge rodzi mi sie pytanie... butla z rodi ... dązymy by rodi mialo warotosci 001 tds a o ile nie motam sie w mojej slabej weidzy rodi z czasem po kontakcie z powietrzem wali inne wartosci niz 000 czy tam 001 ... czytalem ze rodi nie powinno miec kontaktu z powietrzem i jak to teraz ma  sie do otwartego awak z dolewka... jesli ja posiadam błednę info to rozwiązał mi się problem... nie potrzeba 2 wężyka ktory dostarcza własnie powietrza do szczelnego baniaka z rodi.... mało tego nie musze tego baniaka sciągać z swojego miejsca bytu bo moge dolac rodi bo jest ciągle otwarty,.... moje dylematy tworzyły się stąd że żyje w przekonaniu że rodi ma byc szczelnie zamknięte....    a co do roszczelnienia ... to co wybudowałem jest szczelne i działa,,, problem jest jeden po xxx sciągnięciach z góry i odkręcaniu to polączenie dwóch węzyków się rozszczelnia bo mam je zamocowane w nakrętce.. i powstaje problem... drugi problem to już opisałem zawieszanie się systemu a napięcia powierzchniowe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dzika akwarystyka napisał:

czytalem ze rodi nie powinno miec kontaktu z powietrzem

Nie powinno mieć kontaktu jak chcesz je przechowywać 5 lat  jak dolewasz co tydzień to bez znaczenia, możesz sobie tylko baniak czymś przykryć, żeby mniej parowało, czy jakieś śmieci tam nie wpadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra tyle lat w nieświadomości .... serio zawsze jak najszybciej zamykałem.... ale dzięki temu rozwiązał się moj problem z dolewką :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że czysta RO będzie łatwo chłonęła CO2. Ale to nie jest istotne dla nas.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.