Jump to content
Mini

Problemy z zoanthusami

Recommended Posts

37 minut temu, Mini napisał:

Staram się podmianami uzupełniać , jednak ostatnio przestało to wystarczać

Łatwiej ci będzie sodą oczyszczoną.

38 minut temu, Mini napisał:

W marcu miałem no3 100 i musiałem wywalić piasek

I jak wtedy zachowywały się zoa?

39 minut temu, Mini napisał:

Może więcej ryb mam dokupić ?

Moim zdanie na razie zapanuj nad skaczącym kh,jest to jeden z najważniejszych parametrów w akwarystyce morskiej.

4 minuty temu, grzegorz77 napisał:

I jak wtedy zachowywały się zoa?

Właśnie mówię że nie miało to znaczenia czy no3 było 100 czy 0 czy 5. Tak samo kh też było 8,5  potem 7,5 potem 6 i było dokładnie to samo. Naprawdę próbowałem wszystkich kombinacji parametrów i wiem że to nie jest przyczyna. Ja mam wrażenie że problemu wgl nie ruszam. Nic się nie zmienia i jakiś błąd cały czas jest.

7 minut temu, grzegorz77 napisał:

Ballinga lałem przez pewien czas a potem przestałem.

14 minut temu, grzegorz77 napisał:

Mam rozrobione płyny do ballinga SBS, kh ca i mg

Mogę napisać o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie z powodu tego problemu zamówiłem serwis zdalny ( wiadomo gdzie bo jest tylko jedna taka usługa) jakoś 2 miesiące temu. Pan mi powiedział ,że mam strasznie dużo detrytusu w akwarium i jest brudno, stąd glony oraz problemy. Miałem lać vsv, czyścić akwarium z syfku i odsysać glony podczas podmianki( 5%) Po miesiącu miało być lepiej ....

No to wróć do tej soli której używałeś przed zmianą. No przecież wszystko się do tego sprowadza żebyś cofnął się w czasie. Przywróć tak jak było i zobacz efekt. 

5 godzin temu, minor napisał:

No to wróć do tej soli której używałeś przed zmianą. No przecież wszystko się do tego sprowadza żebyś cofnął się w czasie. Przywróć tak jak było i zobacz efekt. 

właśnie chcę tylko wszyscy mi odradzają AF reef salt .

Może to przypadek(akwarium dojrzewało), ale mi zoa ruszyło w czasie jak zmieniłem sól z Tropic Marin ma Fauna Marin.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Tyle osób korzysta z soli AF i wszystko jest dobrze, że ja bym raczej dzielił przez 2 to odradzanie. Dużo ładnych akwariów jest tub opisanych pokazanych na tej soli. 

51 minut temu, minor napisał:

Tyle osób korzysta z soli AF i wszystko jest dobrze, że ja bym raczej dzielił przez 2 to odradzanie. Dużo ładnych akwariów jest tub opisanych pokazanych na tej soli. 

Mam w tym momencie dwoje podejrzanych. Sól i zużyte świetlówki.

5 minut temu, Mini napisał:

Mam w tym momencie dwoje podejrzanych. Sól i zużyte świetlówki.

Metale zostały sprawdzone. No3 nie miało znaczenia. Kh tak samo.Zasolenie jest w normie i w ryzach. Metale zostały wykluczone poprzez icp. Jakieś przebicia prądu na chwilę obecną usunąłem. Sól by się mniej więcej zgadzała w czasie, jak się zaczęły problemy. Filtr też jest w miarę okej, mimo lekkich odstępstw.

Edited by Mini (see edit history)

Za dużo kombinujesz. Wątek się ciągnie 4 stronę przez cały miesiąc i nic dalej z niego nie wynika. Już byś dawno tą sól sprawdził jakbyś zaufał sam sobie i swoim obserwacjom. To że komuś nie pasuje AF nie znaczy że u Ciebie ma nie pasować.